Hungry Hill
Irlandia, saga, romans
shaloma

Daphne du Maurier swym znakomitym piórem opisuje pasjonującą historię pięciu pokoleń irlandzkiej rodziny, tworzy sagę obejmującą całe stulecie - od 1820 do 1920 roku. Miedziany John, człowiek przedsiębiorczy, surowy i stanowczy, dorobił się fortuny na kopalniach miedzi. To ogromne przedsięwzięcie dla jego potomków nie zawsze jednak okazywało się dobrodziejstwem; bywało też przytłaczającym...

Miedziany John, człowiek przedsiębiorczy, surowy i stanowczy, dorobił się fortuny na kopalniach miedzi. To ogromne przedsięwzięcie dla jego potomków nie zawsze jednak okazywało się dobrodziejstwem; bywało też przytłaczającym brzemieniem, wywierając dramatyczny wpływ na losy ich samych oraz bliskich im osób.
Odmienność natur, charakterów, postępowania kolejnych przedstawicieli rodu Brodricków, jak również wahania koniunktury i zachodzące nieuchronnie przemiany w mentalności ludzi przesądziły w końcu o ruinie dziedzictwa Clonmere. Czy jednak ostateczny upadek, który dokonał się niemal na oczach Johna-Henry'ego, najmłodszego Brodricka, nie stanie się dla niego nowym wyzwaniem?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Biorąc do ręki powieść byłam ciekawa co się wydarzy i jak potoczą się losy bohaterów a książka przeszła moje najśmielsze oczekiwania zaintrygowała mnie i zaciekawiła historia pasjonująca, świetna opowiada o rodzinie Irlandzkiej, postacie pozytywni, wspaniali.
Lubię takie romanse historyczne, w tle historia ciekawa..wspaniała, wciągająca książka.

Jagoda | 2011-05-22
Na półkach: Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 22 maja 2011

Historia pięciu pokoleń rodu Brodericków, właścicieli kopalni miedzi na Hungry Hill. Kopalni, która była ich radością i przekleństwem. Historia ciągnącej się od pokoleń nienawiści między Irlandczykami - rdzennymi mieszkańcami Hungry Hill i Anglikami - właścicielami kopalni. I kilka bardziej lub mniej tragicznych historii miłosnych. Nienawiść - jak zwykle okazuje się dużo bardziej trwała od miłości, w dodatku, w przeciwieństwie do tej drugiej, dziedziczona z pokolenia na pokolenie.

kamillia | 2012-11-20
Przeczytana: 30 października 2012

Historia kilku pokoleń irlandzkiej rodziny nieakceptowanej przez otoczenie, choć silnie z nim związanej. Poszczególni członkowie różnorodnie scharakteryzowani przez autorkę próbują walczyć z przeznaczeniem, lub też się mu poddają, a wszystko to na tle zatargów rdzennych mieszkańców Irlandii z przyjezdnymi, z Anglikami, z postępem. Nie zaliczyłabym tej powieści do najlepszych dzieł Daphne du Maurier, liczyłam na więcej...

Lionel | 2012-10-25
Przeczytana: 22 października 2012

Bardzo dobra powieść obyczajowa tak ją można nazwać . W żetelny sposób pokazuje nastoje ludzi tamtych czasów obyczajowość . Dobra okazje aby choć na chwilę przenieść się do barwnego XIX wieku.

D_z_K | 2016-12-10
bzapior | 2014-10-14