Generał w służbie króla

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The king's general
romans
shaloma

W dniu osiemnastych urodzin Honor Harris, najmłodszej córki dziedzica Lanrest, w jej życie wkracza sir Richard Grenvile, generał wojsk królewskich, zuchwały żołnierz i osławiony zdobywca niewieścich serc. Głośny romans tych dwojga, mimo sprzeciwów rodziny Harrisów, ma zostać ukoronowany małżeństwem, los jednak decyduje inaczej. Tragiczny rozwój wydarzeń sprawia, że Honor poznaje złowrogą tajemnicę dworu w Menabilly i staje się świadkiem mrożących krew w żyłach wypadków.

Vivien | 2013-08-18

Książka bardzo wciągająca,którą łatwo się czyta. Losy bohaterów są ciekawe, zaś opisy charakterów nakreślają bardzo wyraziście ich psychikę.

ewa | 2017-04-14

Muszę przyznać,że ciężko było mi się zabrać do tej książki.Kilkakrotnie zaczynałam,potem przerywałam i wracałam po jakimś czasie.Odstraszała mnie początkowo pierwszoosobowa narracja i okres wojny domowej w Anglii,który to okres historyczny do moich ulubionych nie należy.Mało zachęcający był tez brak HEA,choć u mnie nie jest to bezwzględna konieczność,więc przynajmniej ten fakt nie działał całkiem odstraszająco.
Moje opory przełamała sama książka,w końcu zaczęło się coś dziać,wojna domowa nie stanowiła głównego wątku(raczej tło powieści),brak było opisów bezpośrednich starć między ugrupowaniami.No i niestandardowi bohaterowie.
Ona-Honor Harris.Kaleka stara panna,pochodząca z bogatej ,rojalistycznej rodziny.Straciła władzę w nogach na skutek wypadku,któremu uległa w młodości.Trochę na skutek własnej bezmyślności,trochę przez szwagierkę,która mogła ją ostrzec,że Honor zbliża się do przepaści.Lojalna wobec rodziny,wierna w miłości i przekonaniach.
On-Robert Granville.Generał w wojsku...

Bilbo | 2012-05-24
Na półkach: Przeczytane, 2012, Z biblioteki
Przeczytana: 24 maja 2012

Różne opinie czytałam na temat tej książki. Pewnie gdyby nie swego rodzaju przypadek - nigdy bym do niej nie dotarła. Po raz pierwszy od jakiegoś czasu mogę z czystym sumieniem napisać, że czytałam bardzo dobrą powieść. Świetnie napisaną, świetnie wymyśloną. I chociaż zakończenie jest podane już na początku - każda scena książki jest zaskakująca i z napięciem czyta się kolejne rozdziały. Nie można zapomnieć, że całość rozgrywa się na tle wojny domowej w Anglii, ale w tym przypadku mi to nie przeszkadzało. A historia miłosna Honor Harris i Richarda Grenvile'a? Drugiej takiej nie znam! Polecam.

| 2012-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2012

Przeczytałam z zaciekawieniem i czasami uśmiechem (to zasługa świetnej narratorki i jednocześnie bohaterki), choć nie była to dla mnie porywająca lektura. Chyba nie mój klimat...

Lionel | 2012-10-25
Przeczytana: 25 października 2012

Bardzo łądna napisana z polotem powieść. Żywy tok narracyjny a po za tym piękna lekcja historii . polecam choć nie każdemu powieśćta przypadnie do gustu.

lensyash | 2017-01-19
Przeczytana: 2012 rok