Generał w służbie króla

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
The king's general
romans
shaloma

W dniu osiemnastych urodzin Honor Harris, najmłodszej córki dziedzica Lanrest, w jej życie wkracza sir Richard Grenvile, generał wojsk królewskich, zuchwały żołnierz i osławiony zdobywca niewieścich serc. Głośny romans tych dwojga, mimo sprzeciwów rodziny Harrisów, ma zostać ukoronowany małżeństwem, los jednak decyduje inaczej. Tragiczny rozwój wydarzeń sprawia, że Honor poznaje złowrogą tajemnicę dworu w Menabilly i staje się świadkiem mrożących krew w żyłach wypadków.

Vivien | 2013-08-18

Książka bardzo wciągająca,którą łatwo się czyta. Losy bohaterów są ciekawe, zaś opisy charakterów nakreślają bardzo wyraziście ich psychikę.

Bilbo | 2012-05-24
Na półkach: Z biblioteki, Przeczytane, 2012
Przeczytana: 24 maja 2012

Różne opinie czytałam na temat tej książki. Pewnie gdyby nie swego rodzaju przypadek - nigdy bym do niej nie dotarła. Po raz pierwszy od jakiegoś czasu mogę z czystym sumieniem napisać, że czytałam bardzo dobrą powieść. Świetnie napisaną, świetnie wymyśloną. I chociaż zakończenie jest podane już na początku - każda scena książki jest zaskakująca i z napięciem czyta się kolejne rozdziały. Nie można zapomnieć, że całość rozgrywa się na tle wojny domowej w Anglii, ale w tym przypadku mi to nie przeszkadzało. A historia miłosna Honor Harris i Richarda Grenvile'a? Drugiej takiej nie znam! Polecam.

| 2012-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2012

Przeczytałam z zaciekawieniem i czasami uśmiechem (to zasługa świetnej narratorki i jednocześnie bohaterki), choć nie była to dla mnie porywająca lektura. Chyba nie mój klimat...

Lionel | 2012-10-25
Przeczytana: 25 października 2012

Bardzo łądna napisana z polotem powieść. Żywy tok narracyjny a po za tym piękna lekcja historii . polecam choć nie każdemu powieśćta przypadnie do gustu.

Dama_z_Kociczką | 2016-12-10
Anita Kowalska | 2016-06-08