W sieci

Wydawnictwo: Książnica
Malice
83-7132-554-1
dona

Kiedy Grace poznaje Charlesa, wydaje się, że dla niej również zaświeciło słońce. Charles niczego od niej nie żąda, pragnie tylko wyleczyć jej rany, poznać tajemnicę, którą nosi w sobie i stworzyć wspólnie rodzinę, której Grace tak rozpaczliwie pragnie. Szczęście jest na wyciągnięcie dłoni, gdy niczym w nocnym koszmarze pojawia się dawny wróg...

sola255 | 2015-04-02
Na półkach: Dramat, Przeczytane

Chyba to moja pierwsza książka tej autorki , a jeśli nawet czytałam jakąś to nie pamiętam. Nim po nią sięgnęłam przeczytałam recenzje ( w zasadzie plasujące ją wysoko).
Przyznaję ,że tematyka bardzo dobra .W tej chwili wszechobecna prawie.
Problem molestowania dziecka przez ojca . Na dodatek przy współudziale i aprobacie drugiego rodzica. Znieczulica na krzywdę dziecka .Hipokryzja społeczeństwa , chciwość szukanie taniej sensacji.Problem krzywdzonych rodzin, niesłusznych wyroków sądowych.Niszczenie czyjegoś życia w pogoni za kasą czy własną sławą .Obraz dzisiejszej pazernej , zachłannej prasy brukowej (ale nie tylko brukowej), a wreszcie ogólne przyzwolenie społeczeństwa na stłamszenie jednostki w imię zasady -bo wolno!
Co mi nie odpowiadało, to właśnie styl autorki w tej książce.
Bardziej był dla mnie przyspieszony reportaż zdarzeń.
Historia na początku wciąga .Strasznie dramatyczna , ale też przewidywalna. W momencie gdy przeczytałam o szerokich, workowatych ubraniach, braku...

Kasia | 2014-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2014

O Danielle Steel nie trzeba chyba nikomu opowiadać. Jej książki są czymś więcej niż tylko martwymi przedmiotami i miłym urozmaiceniem czasu. Dla wielu czytelniczek stają się przyjaciółkami o których pamięta się przez bardzo długi czas. Wprowadzają do naszego życia wartości, dzięki którym łatwiej stawiamy czoło wielu trudnościom życia codziennego. Są podporą i ostoją każdego dnia. W wielu sytuacjach przypominamy sobie bohaterki wyjęte spod pióra autorki i zdajemy sobie sprawę, że nasze problemy w porównaniu z ich trudnościami są błahostkami, z których szybko znajdziemy jakieś wyjście. Nie bez powodu Daniele Steel nazywana jest królową romansu. Dorównuje królowi tej tematyki, jakim jest Nicholas Sparks. Z każdą książką udowadnia, że zasługuje na to miano. Spod jej berła, jakim jest pióro, wychodzą powieści, dzięki którym w tak cudowny sposób możemy spędzić swój wolny czas.

„W sieci” jest książką mówiącą o problemie przemocy seksualnej. O śladach pozostawionych nie tylko na ciele,...

charu | 2014-10-10

Książkę D. Steel wypożyczyłam dla mojej mamy, ale sama też skusiłam się by przeczytać. "W sieci" zaliczyłabym do tych bardziej udanych. Poznajemy historię skrzywdzonej przez własnego ojca Grace, przykre konsekwencje obrony własnej, niesprawiedliwy osąd mieszkańców, a w końcu walkę z traumatycznymi przeżyciami, miłość oraz demony przeszłości, które zawsze w końcu powracają. Książka na dwa wieczory.

Weronika Rudnicka | 2016-09-02
Przeczytana: 01 września 2016

"W sieci" to książka opowiadająca o niesamowicie pechowym i niesprawiedliwym życiu Grace Adams. Te wszystkie nieszczęśliwe wypadki i smutne sytuacje miały chyba sprawić, że poczujemy współczucie w stosunku do głównej bohaterki, i to na tym uczuciu autorka oparła całą swoją opowieść. Jednak mnie kolejne niesamowicie przykre sytuacje, zamiast wzruszać, w pewnym momencie zaczęły po prostu bawić, a już najśmieszniejsze było to, że ze wszystkich tych sytuacji Grace wychodziła obronną ręką. Dodatkowo język Danielle Steel jest naprawdę staroświecki, a zdania i rozdziały ciągną się. Zupełnie nie przypadła mi do gustu.

chill_out | 2013-06-14

Do przeczytania tej książki namówiła mnie o dziwo, babcia! Zdziwiłam się trochę, ale zaczęlam czytac i...nie zawiodłam sie, poruszająca i dobra- polecam ;)

Monia | 2012-10-08
Przeczytana: 06 października 2012

Wzruszająca opowieść o niesprawiedliwości w jaką popadają ofiary przemocy seksualnej w rodzinie ... płakałam czytając. Warto było do niej zajrzeć. Polecam

Meliska | 2014-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2014

Zaczęło się szybko, intrygująco, ciekawie.....z czasem książka straciła werwę i dynamikę. Takie o czytadło do poduchy, ale nic wybitnego.

katarzynka91 | 2014-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2014

Życie głównej bohaterki powieści - Grace - od dzieciństwa nie było usłane różami. Ojciec, ceniony w mieście prawnik, gwałcił nastoletnią dziewczynę niemal codziennie za przyzwoleniem matki przez 4 lata. Gdy pewnego dnia Grace nie wytrzymuje bólu i napięcia, sięga po pistolet. Ojciec umiera z jej rąk, a Grace jest oskarżona o zabójstwo. Nikt jej nie wierzy, została praktycznie sama na świecie. Na jej drodze stają jednak Molly - psychiatra oraz adwokat David. Stają się jej przyjaciółmi, ostoją w trudnym czasie spędzonym za kratami.

Grace okazuje się być jednak silną kobietą, więc po wyjściu z więzienia chce stanąć na nogi oraz zostawić przeszłość daleko za sobą. Nie szuka miłości, mężczyzny. Po prostu chce być wolna, pragnie pomagać ofiarom przemocy, bo sama dobrze wie, jak to boli.

Czy Grace uda się ułożyć życie i odciąć od koszmarów przeszłości? Czy pozna smak prawdziwej miłości?

Wnioskując, że to powieść Danielle Steel, to odpowiedź na ostatnie pytania nasuwa się sama... ;)...

Joasek | 2013-07-06
Przeczytana: 03 lipca 2013

bardzo ciekawa. Każda tajemnica wyjdzie kiedyś na jaw. ;)

Joanna | 2012-10-25

bardzo wciągająca:)