Siedmiu jeźdźców

Wydawnictwo: Dębogóra
Sept cavaliers quittèrent la ville au crépuscule par la porte de l'Ouest qui n'était plus gardée
978-83-61374-81-7
Franciszek

Nowa, mroczna powieść autora takich bestsellerów jak `Obóz świętych`, `Pierścień rybaka`, `Król Patagonii`, `Sire i Król zza morza`. Wielbiciele prozy Jeana Raspaila odnajdują w niej znane tematy: zagłady cywilizacji, świty nowego barbarzyństwa, wierności ginącym wartościom. Wspaniała przeszłość jest tylko wspomnieniem, Miasto niemal opustoszało. Linie telefoniczne zostały przecięte. Na dworzec nie przyjeżdżają już pociągi, do portu nie wpływały statki. Mieszkańcy uciekli. Okolicę opanowały młodzieżowe bandy. Od miesięcy nie docierają żadne wieści ze świata za murami. Książę włada już tylko zamkiem i garstką wiernych poddanych... Żeby wyrwać się z tego oblężenia, przekonać, czy gdzie indziej toczy się normalne życie, siedmiu jeźdźców opuszcza Miasto o zmroku, bez nadziei, że kiedykolwiek powrócą. Zaczyna się podróż, pełna niezwykłych spotkań i odkryć, lecz prawda jest wciąż nieuchwytna. Miłość i braterstwo zostają wystawione na próbę. Jeźdźcy przemierzają świat, który istnieje wszędzie i nigdzie, zawsze i nigdy. Wszyscy zadają sobie pytanie o cel tej wędrówki. Z siedmiu jeźdźców, którzy opuścili Miasto, tylko dwóch pozna odpowiedź...

Przemysław Zyra | 2017-02-07
Na półkach: Przeczytane, Polecam, 2017
Przeczytana: 06 lutego 2017

Prawdę powiedziawszy nie wiem co o tej książce napisać. Mam pewne przeczucie, że nie jestem jeszcze na tę książkę gotowy. Bo nie jest tak prosta i oczywista, jak inne, które do tej pory czytałem. Ale brak pełnej świadomości tego, co chciał przekazać autor nie przeszkadza mi w tym, bym był lekturą usatysfakcjonowany. Wciąż rozważam zakończenie książki i jej symbolikę. Na książkę natrafiłem poszukując kolejnego dzieła tak dobrego, jak "Obóz Świętych". Poszukiwań nie kończę a książkę z czystym sercem mogę polecić.

wiking | 2012-12-26

Pisarz niczym natchniony poeta wieszczy zwycięstwo zła i niestety jest coraz bliższy prawdy. Lyssa zaatakowała układ nerwowy naczelnych ssaków zamieniając ich w zombi. Apokalipsa w wydaniu Raspaila wieje grozą, i jest bardziej realna od tej św. Jana. Pozycję czyta się wyśmienicie, każde zdanie smakuje niczym wytrawne wino dla koneserów. Z niecierpliwością czekam na kolejne wieszczby.

Zbychu75 | 2015-12-19

Raspail. Nic dodać nic ująć.

Ksl1302 | 2017-05-17
aneta | 2017-04-02