Cud

2008-01-01
2008-01-01
978-83-247-1511-4
Hanna Baltyn-Karpińska
miłość śmierć rodzina fortuna tragedia

Książka mówi głównie o tym, że na przebaczenie i miłość nigdy nie jest za późno. Nigdy nie jest za późno na to, aby coś zrozumieć, zmienić w swoim życiu i spróbować to naprawić. I to jest piękne.
Jednak sam przekaz nie wystarczy, żeby książka była dobra. Owszem, czyta się przyjemnie, ale uporczywe powtórzenia i wrażenie, że historia jest napisana byle jak, aby tylko nastał koniec- niestety psuje przyjemność lektury. Historia jest ciekawa, ale przedstawiona w taki sposób, że można odnieść wrażenie, że autorka pisała powieść na kolanie. Przekaz miał być, ale brakło stylu. Nie czułam bohaterów, nie czułam tego, co się między nimi działo. A szkoda.
Mam nadzieję, że to nie jest typowa powieść autorki, ponieważ posiadam w biblioteczce wiele jej pozycji, i mam nadzieję, że podczas kolejnych spotkań z jej twórczością, będę miała dużo bardziej pozytywne odczucia.

Trochę nudna, myślałam, że wątki bohaterów będą przedstawione ciekawiej. A tu ciągle wałkowane to samo. Nie porwała mnie ta książka.

,,Cud" jest mądrą przypowieścią o życiu, dobrze napisaną, choć w powolnym nurcie. Wciągająca. Piękna. Jest potwierdzeniem często pojawiającego się zdania przy opisach twórczości autorki, a mianowicie, że "powieści Danielle Steel mają moc oczarowywania kobiet".

Romans to ewidentnie nie jest gatunek dla mnie. Owszem Danielle Steel pisać umie, robi to lekko, umiejętnie prowadzi historię i jej bohaterów przez kolejne strony powieści. Dobrze i wiarygodnie przedstawia ich losy, wątpliwości, cierpienia, rodzące się przyjaźń i miłość. Podobało mi się to, że każdy z trójki bohaterów otrzymał w życiu drugą szansę, a przemiana ich życia i postanowień nie stała się z dnia na dzień. Mimo to, jak dla mnie za dużo było tych emocji, uczuć, wielokrotnego opisywania myśli i poglądów danej postaci, które już były doskonale znane czytelnikowi. Dla fanów gatunku.

Mimo faktu, iż wiem, jaką literaturę reprezentuje Danielle Steel - nie spodziewałam się czegoś takiego.

Odnoszę wrażenie, jakby ta historia została napisana w pośpiechu. Tak, aby "tylko była". Składa się na to przede wszystkim styl - wątki zostają rozpoczęte i niejako ucięte, jakby autorka nie miała chęci ich rozwijać; nieszczęśliwą historię głównego bohatera poznajemy praktycznie na kilku pierwszy stronach; a cała opowieść brzmi nieco naiwnie...

Jest to książka dobra na rozluźnienie się, na odmóżdżenie czy na zwyczajne zapchanie sobie dziury w czasie, kiedy nie mamy co robić. Niestety, nie jest to nic ambitnego. Przynajmniej w moim odczuciu.

Książka o uczuciu, o naprawianiu błędów, o spojrzeniu na życie które przez długi czas przecieka przez palce. Powieść o tym jak z pozoru niewinne uczynki czy wyciągnięta dłoń mogą odmienić ludzkie życie.

Książka trochę inna niż wszystkie tej autorki.Opowiada o trojgu ludzi, których połączy żywioł.Nie zabraknie oczywiście wątku miłosnego,ale nie będzie on tak rozbudowany jak to zwykle u Danielle Steel.

Krótka , przyjemna, wciągająca, realistyczna. To tylko parę przymiotników, które doskonale określają tę książkę.
Losy trojga ludzi, stykają się w czasie huraganu w San Francisco. Gdyby nie huragan, być może nigdy by się nie spotkali...
Quinn jest 60 mężczyzną, który wiele przeżył w życiu. Stracił żonę, a córka odwróciła się od niego, dając mu do zrozumienia, że nie chce go znać. Aby o tym zapomnieć planuje kupić jacht i zacząć żeglugę od nowa.
Wtedy właśnie huragan rujnuje jego plany. I nieoczekiwanie pojawia się Maggie, która podobnie jak Quinn przeszła swoje w życiu. Jest to dla niej trudny okres - straciła syna, praca ją nie cieszy, a na dodatek huragan zniszczył jej dom. Mało tego mąż chce się z nią rozwieść.
Kolejnym bohaterem jest Jack młody mężczyzna, który dobrze zna się na swoim fachu, a jego marzeniem było skończenie szkoły i pójście na studia.
Oceniam tę książkę na 10 gwiazdek. Pochłonęłam ją i to dosłownie! - w dwa dni. Wiele razy zetknęłam się z panią Steel i jej książkami i zawsze spełniają one moje wymagania. Jeśli lubicie realistyczne, nie przerysowane historie to gorąco polecam!

" Wszystko podporządkowałem budowaniu imperium, kolejnym zyskownym interesom, kontraktom, które czekały na biurku. Nie zdawałem sobie sprawy, że życie mi ucieka - Mówiąc to, Quinn był całkowicie świadom, że życie umyka zbyt szybko, a niewykorzystane szanse zostają stracone na zawsze."

jest tutaj watek milosci a ja bardzo lubie milosc i bycie zakochanym. Uwazam ze milosc jest najpiekniejszym uczuciem i trzeba pisac o nim w sposob tak wzniosly jak to robi Daniele Stele. Sa tu tez watki inne dotyczace zycia z ktorym mozna sie utozsamic, bo zycie jest piekne i trudne ale zyc warto a zwlaszcza na kartach powiesci tej autorki. Serdecznie polecam :) naprawde warto przeczytac :)

• Danielle Steel
  • Literatura amerykańska