Pocałunek

Wydawnictwo: Amber
dona

Inne wydania

Pieniądze. Luksus. Pozycja. I mąż, który już od dawna jej nie kocha. Isabelle, żona paryskiego bankiera, czuje się samotna i nieszczęśliwa. Jej jedyną radością jest skrywana w sekrecie przyjaźń z amerykańskim politykiem. Przyjaźń, która nagle zmienia się w gorące uczucie. Kilka pięknych wspólnych dni. Pierwszy magiczny pocałunek. I tragedia, która każe obojgu stanąć przed najtrudniejszym wyzwaniem...

violabu Toczytam | 2013-09-26
Przeczytana: 26 września 2013

Po książkę Danielle Steel sięgnęłam z premedytacją, pomimo tego, że wiedziałam, iż pisze ona głównie romanse, których raczej nie czytuję. Słyszałam opinie, że jej twórczość jest „samo czytająca się” i niewymagająca. Jednak wobec egzemplarza z reprodukcją cudnego obrazu „Pocałunek” Gustava Klimta i takimże tytułem nie mogłam pozostać obojętna.

„Pocałunek” jest opowieścią o przyjaźni i miłości Isabelle, żony bogatego bankiera, która opiekuje się przewlekle chorym synem oraz Bena, przebogatej szarej eminencji polityki w Ameryce. Oboje trwają w związkach małżeńskich, które nie dają im szczęścia, bowiem ich partnerzy są "potworami". Isabelle nie może odejść od męża, ponieważ nie miałaby pieniędzy na leczenie syna, a żona Bena mogłaby mu zafundować skandal. Są jednak dla siebie stworzeni.

Książka porusza ważne tematy, jak akceptacja kalectwa, miłość rodzicielska, dążenie do szczęścia. Treść przepełniają uczucia. Wielkim plusem jest fakt, iż romans ten nie ma konstrukcji typowej dla...

Klaudia95 | 2015-05-15
Na półkach: Ksiazki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 15 maja 2015

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jakie mogą być konsekwencje pierwszego pocałunku? To właśnie przydarzyło się Billowi i Isabelle, którzy chcieli być razem a nie mogli.
Isabelle całe swoje życie poświęciła dziecku na wózku inwalidzkim. Mąż nie uznaje jej za kobietę, ale mimo to potrzebuje jej do innych celów. Jest zadowolony z małżeństwa ponieważ przynosi ono dla niego ogromne korzyści...
Bill jest znanym politykiem. Jego żona jest zimna wobec niego, za jego plecami ma romanse z mężczyznami. Bill cały czas pracuje, wyjeżdża. Jego żona nie planuje się z nim rozwieść on natomiast boi się skandalu...
Isabelle i Bill są przyjaciółmi. Dzwonią do siebie codziennie, rozmawiają ze sobą, zwierzają się sobie. Raz w roku spotykają się i spędzają ze sobą czas. Brzmi niewinnie? Być może, ale tak do końca nie jest.
Kiedy spotykają się w Londynie, oboje zaczynają czuć, że żyją. Są ze sobą szczęśliwi. Wyznają sobie uczucia i nagle zdarza się wypadek.
Czy Isabelle i Bill wyjdą cało z...

annneczka | 2016-10-02
Przeczytana: 30 września 2016

Książki nie ocenia się po okładce, w tym wypadku tak zrobiłam: zdjęcie obrazu Klimta mnie przyciągnęło. Czyta się szybko i bez większych wynurzeń, z ciekawości jak skończy się historia idzie szybko. Isabelle, główna bohaterka, irytuje swoją służalczością, początkowo myślałam, że czas wydarzeń to koniec XIX wieku, kiedy powieści Austen ma swoje miejsce, a kobiety w nich opisane są zamknięte w domu. Romans męża, trwał 10 lat - to się nie zdarza, na taką naiwność nie stać nikogo chyba! Stawiam Steel niżej od Sparksa ale wyżej od Ausen.

izabela81 | 2013-10-29
Na półkach: 2013 rok, Przeczytane
Przeczytana: 21 września 2013

Książka pełna miłości, namiętności, przyjaźni i smutku.

Daria | 2014-09-07
Przeczytana: 07 września 2014

juszew | 2013-01-30

Rewelacyjna książka. POLECAM!

Monia | 2010-06-12
Przeczytana: 2008 rok

Książka rozpoczęła się bardzo ciekawie. Z racji że lubię tego typu książki od razu mi się spodobała. Jej początek był trochę monotonny, ale tak bywa na wstępach.Potem zaczęło się coś dziać, w książce pojawiło się dużo emocji i wrażeń. Czytałam ją rano wieczorem i w środku dnia bo ciekawiło mnie co będzie dalej. Jest to opowieść o miłości, to nie wiem czy każdemu takie książki przypadają do gustu, ale ja ostatnio polubiłam taki typ. Główną bohaterką jest Isabelle piękna kobieta która poświęciła 14 lat swojemu choremu dziecku. Dużą rolę w książce odgrywa również Bill, przyjaciel Isabelle który jest pochłaniany ciągle przez swoją karierę polityczną. Książka opowiada głównie o nich i ich życiu. Z mojej recenzji wynika że jest nudna ale to nie prawda. Nie będę wam zdradzać szczegółów przeczytajcie sami, a zobaczycie ile ta książka jest warta. Autorka opisała prawdziwą historię miłości która nie mogła być spełniona przez przeszłość bohaterów.

anna | 2013-10-13

Wpadła mi w ręce całkiem niespodziewanie- jakaś sąsiadka zobaczyła mnie, gdy czytałam na ławce w parku i postanowiła mi ją dać.
Nie jestem specjalną zwolenniczką tego gatunku literackiego, ale przeczytałam i podobało mi się bardziej niż się spodziewałam, nie jednak na tyle, żeby zacząć masowo czytać inne książki tego typu.

asienka | 2012-02-17
Przeczytana: luty 2012

książka pelna wrażeń,warto ją przeczytac.

Monika | 2013-06-17

Powieść 54
THE KISS
inne wydanie

Trylogia E.L. James więziennym hitem

W ubiegły weekend delegacja amerykańskiego kongresu wizytowała Obóz nr 7 w Guantanamo na Kubie. Jeden z delegatów, republikanin Jim Moran, w wywiadzie dla Huffington Post przyznał, że książką, o którą więźniowie proszą najczęściej jest „Pięćdziesiąt twarzy Greya”.