Podpalona

Wydawnictwo: G+J
Burning girl
kryminał
Ag2S

Jessica Clarke została podpalona przed dwudziestoma laty. Sprawcę szybko ujęto i gdy przyznał się do winy, trafił do więzienia. Jeszcze jeden płatny zabójca znikł z ulic Londynu. Kto wobec tego nęka byłą policjantkę Carol Chamberlain twierdząc, że to on jest prawdziwym podpalaczem? Carol zwraca się o pomoc do Toma Thornea. Inspektor ma tymczasem mnóstwo problemów z serią zabójstw, która...

Kto wobec tego nęka byłą policjantkę Carol Chamberlain twierdząc, że to on jest prawdziwym podpalaczem? Carol zwraca się o pomoc do Toma Thornea. Inspektor ma tymczasem mnóstwo problemów z serią zabójstw, która prawdopodobnie jest wynikiem wojny o wpływy dwóch rywalizujących gangów. Nie układa mu się także współpraca z nadinspektorem. Wolałby chyba raczej ścigać kolejnego psychopatę niż poznawać mroczne sekrety świata zorganizowanej przestępczości...

"Death Message", siódmy tom z cyklu poczytnych kryminałów o detektywie Tomie Thornie, autorstwa Marka Billinghama, otrzymał nagrodę Theakston's Old Peculier 2009, przyznawaną przez czytelników dla najlepszej powieści kryminalnej roku. Billingham okazał się lepszy od Iana Rankina, Lee Childa i Vala McDermida!

W Polsce, nakładem Wydawnictwa G+J ukazały się do tej pory 4 powieści z serii: "Kokon", "Mięczak", "Ofiary", "Podpalona". Kolejne w przygotowaniu.

źródło opisu: [G+J Polska, 2009]

miqa | 2011-04-05
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 05 kwietnia 2011

Anna | 2016-05-30
Przeczytana: 29 maja 2016

Zrażona ostatnimi doświadczeniami z autorami skandynawskich kryminałów postanowiłam sięgnąć po autora z wysp. Tym sposobem w moje ręce trafiła książka Marka Billinghama "Podpalona". I muszę przyznać, że wybór okazał się zaskakująco trafny.
W książce podobało mi się wiele rzeczy: niebanalna fabuła, zazębiające się dwie równolegle prowadzone sprawy, zaskakujące zakończenie, a przede wszystkim postać głównego bohatera, inspektora Toma Thorne'a. Wreszcie mogłam odpocząć od bohaterów typu amerykańskiego, którzy samodzielnie zbawiają świat, ale i też mogłam odpocząć od bohaterów skandynawskich, wiecznie zmęczonych życiem ukrytych romantyków.
Inspektor Tom Thorne jest taki... zwyczajny. I chyba właśnie to podoba mi się w nim najbardziej. Ma chwile zwątpienia w sens pracy, są i dni, gdy po prostu chce "odbębnić" pracę, ale ma też swoisty kodeks moralny, który nie pozwala mu przekroczyć pewnych granic. Nie jest jakiś super błyskotliwy, ale pragnie dochodzić do sprawiedliwości. Jednocześnie...

Kiti | 2014-12-07

Mark Billingham to autor serii o detektywie Tomie Thornie, która z pewnością ma już kilkanaście tomów. ,,Podpalona" to chyba czwarty tom serii, a zarazem jedenasta książka pisarza z którą miałam okazję się zapoznać.

Przed laty została podpalona dziewczynka, podpalacz przyznał się do przestępstwa i został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Niestety, coś poszło nie tak i jego ofiarą stała się inna nastolatka. Niedługo potem ojciec dziewczyny, która miała być celem odszedł z interesu. Po latach podpalacz oznajmił, że skłamał. Do tego dochodzi jeszcze wojna gangów, których członkowie zabijają się nawzajem. Detektyw Tom Thorne nie ma łatwego zadania do rozwiązania.

Książkę chciałam przeczytać już od dawna, jednak kupić jej nie można, a w bibliotece czekałam na nią kilka miesięcy. Bardzo ucieszyłam się więc, gdy dowiedziałam się, że kryminał jest już dostępny i teraz ja będę mogła go przeczytać. Przeczytałam pierwszych 11 tomów serii autorstwa Marka Billinghama i choć...

Marlena | 2015-02-26
Na półkach: Rok 2015, Ebook, Przeczytane
Przeczytana: 17 lutego 2015

Moje pierwsze zetknięcie z powieściami Marka Bilinghama było bardzo udane. Miałam nadzieję, że kolejna książka będzie równie ciekawa jak pierwsza, którą przeczytałam.

Jessica Ciarke razem ze swoimi szkolnymi koleżankami ogląda mecz na boisku szkolnym. W trakcie trwania imprezy zostaje podpalona przez nieznanego sprawcę. Na oczach całej szkoły przeżywa dramat, który kończy się kilka miesięcy później tragicznie. Sprawca zostaje pojmany i skazany na 20 lat więzienia.

20 lat później Tom Thorne usiłuje rozwikłać zagadkę morderstwa małżeństwa tureckich imigrantów. W trakcie dochodzenia kontaktuje się z nim Carol Chamberlain, którą prześladuje oprawca Jessici Ciarke.

Dwie zupełnie odrębne od siebie sprawy zaczynają się łączyć. Tylko czy Thorne odkryje ten wspólny punkt?

Sama historia i próba odkrycia zabójców jest dosyć interesujaca. Postać policjanta Thorna wydaje mi się zbyt nieporadna jak na policjanta. Ponadto ilość wątków i bohaterów wywołała u mnie zawrót głowy. Skutek był...

Joanna | 2016-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2016

Niby książka całkiem niezła, a jednak trochę mnie męczyła. Chciałam jak najszybciej ją skończyć. A dlaczego?? Bo chyba po świetnym trzecim tomie trafiłam na dużo słabszą czwartą część.
Historia opowiedziana przez Billinghama była zagmatwana, o interesującym podłożu, a jednak klimat wojny gangów i intryg nie przypadł mi do gustu w 100%. Nie do końca tego oczekiwałam, ale... nie mogłam oprzeć się poznaniu chronologicznych wydarzeń z życia głównych bohaterów, z którymi niewątpliwie się zżyłam. Nawet słabszy wątek kryminalny nie odebrał mi chęci dowiedzenia się więcej.

Kamil | 2010-09-23
Przeczytana: 27 czerwca 2009

Świetny kryminał Marka Billinghama.

renfri_1143 | 2014-03-06

Najgorsza z dotychczas przeczytanych przeze mnie części cyklu. Kilka rozwiązań fabularnych szokująco absurdalnych - rodem z kina klasy B. Ale może to nie powinno dziwić, bo ta książka to też kryminał klasy B. Tom Thorne - rambo londyńskich ulic. Nie lubię drania (jak i większości bohaterów, jeden konstabl Holland to trochę mało), a co najgorsze - nie lubię nawet nie lubić Thorne'a.

patiannap | 2013-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2013

Książka jak dla mnie pisana ze zbyt wielu perspektyw, przez co jest trochę niezrozumiała i łatwo się w niej pogubić. Nazwiska bardzo do siebie podobne także nie ułatwiają układania sobie akcji w głowie.

kasia6962 | 2016-11-22