Rabin rozmawia z Jezusem

Wydawnictwo: M
A Rabii Talks with Jesus
religia
Franciszek

„Ta religijna szczera dyskusja wierzącego Żyda z Jezusem, Synem Abrahama, bardziej niż wszystkie inne interpretacje otworzyła mi oczy na znaczenie słów Jezusa i na konieczność podjęcia decyzji, wobec której stawia nas Ewangelia” Benedykt XVI „Istnieją dwa zasadnicze powody, dla których warto i trzeba przeczytać tę książkę. Po pierwsze, odzwierciedla ona specyficznie żydowski punkt widzenia w...

Benedykt XVI

„Istnieją dwa zasadnicze powody, dla których warto i trzeba przeczytać tę książkę. Po pierwsze, odzwierciedla ona specyficznie żydowski punkt widzenia w spojrzeniu na Jezusa i wiarę chrześcijańską, ukazując sedno tego, co przesądza o odmowie uwierzenia Jezusowi i w Jezusa (…). Po drugie, Jacob Neusner, zakorzeniony bez reszty w tradycji rozwiniętej przez rabinów na kanwie religii biblijnego Izraela, traktuje chrześcijaństwo poważnie i z szacunkiem (…)”
ks. prof. WALDEMAR CHROSTOWSKI, Przewodniczący Stowarzyszenia Biblistów Polskich

„Niewiele jest książek tak inspirujących. Chrześcijanin, który od najmłodszych lat oswoił się z przekonaniem, że uznanie Jezusa za Mesjasza było i jest czymś naturalnym, skonfrontowany zostaje przez rabina z argumentami strony żydowskiej, która tej oczywistości nie dostrzegała. I nie ma co ukrywać, że nie są to argumenty błahe czy nieistotne, ale najgłębiej umotywowane biblijnie i teologicznie. Przemyślenie ich, zrozumienie ich zawartości teologicznej i wreszcie próba odpowiedzi na nie – to doświadczenie oczyszczające i wzbogacające tożsamość chrześcijańską”
Tomasz P. Terlikowski, publicysta

Ryszard Derdzinski | 2010-11-29
Przeczytana: maj 2010

Wybitna pozycja, która ukazuje nam Ewangelię w świeży, odkrywczy, ożywczy dla duszy sposób.

Andrzej | 2013-11-24
Przeczytana: 2009 rok

Bardzo dobra, wiele wyjaśniająca książka. Przy okazji świetny przykład mądrego, nie naiwnego dialogu międzyreligijnego.

puszczyk | 2013-01-26
Na półkach: Przeczytane, Biblistyka, Judaica