Misja Lolka Skarpetczaka

Seria: To Lubię
Wydawnictwo: Literatura
9788376720050
Montgomerry

Lolek Skarpetczak – futrzasty stworek z wielkimi oczami. Pojawia się pewnego dnia w domu Michała i razem z nim wyrusza w podróż. Dokąd i w jakim celu zmierzają? – dowiesz się po przeczytaniu tej magicznej ksiązki. Uwaga! Do Misji Lolka Skarpetczaka dołączona jest płyta. Posłuchaj jej przed lekturą książki. WYOBRAŹ sobie, o czym opowiada muzyka. Odczaruj zaklęte w niej emocje, zdarzenia,...

Uwaga! Do Misji Lolka Skarpetczaka dołączona jest płyta. Posłuchaj jej przed lekturą książki. WYOBRAŹ sobie, o czym opowiada muzyka. Odczaruj zaklęte w niej emocje, zdarzenia, barwy, obrazy. A teraz przeczytaj książkę. Czy historię, którą Ci w niej opowiedziałem tak sobie wyobrażałeś słuchając muzyki? Nie? Ciekawe dlaczego? Może warto posłuchać płyty jeszcze raz? I poczuć, jak słowa zmieniają się w dźwięki, i jak wyzwolona dźwiękami TWOJA WYOBRAŹNIA wyrusza w misję! Misję Lolka Skarpetczaka.

źródło opisu: Wydawnictwo Literatura, 2010

źródło okładki: http://www.wyd-literatura.com.pl/tomasz-trojanowsk...»

Montgomerry | 2010-05-07
Przeczytana: 07 maja 2010

Książka, która podkreśla młodemu czytelnikowi, jak ważna w życiu jest wyobraźnia oraz przestrzega przed niebezpieczeństwem zatracenia się w grach komputerowych i wirtualnym świecie.

Dwunastoletni Michał nie jest zbytnio zachwycony, gdy przeprowadza się z rodzicami do małego domku z ogródkiem. Domek ten przyśnił się tacie Michała. Nie należy on do nowych budynków i należało w nim zrobić generalne porządki. W czasie odkurzania Michał poznaje pewnego skrzata. Futrzasty stworek Lolek Skarpetczak ma do spełnienia specjalną misję. Pragnie przekonać młodego chłopca, że świat reklam, wirtualnych gier, Internetu i telewizji, nie jest najlepszym i jedynym. W tym celu zabiera chłopca w magiczną podróż, która staje się dla Michała drogą nowych pouczających doświadczeń. Dwunastoletni bohater powoli odkrywa świat wyobraźni i jej uroki. Podróż odbywa się od Arki Marzeń, poprzez labirynt, mur słów aż do świata koszmaru.

Jest to książka, która przestrzega czytelnika przed zagrożeniami...

Asia-Polihymnia | 2012-04-04
Przeczytana: 03 kwietnia 2012

Bardzo ciekawa formuła książki. Do książki dołączona jest płyta ze ścieżką muzyczną, którą czytelnik ma przesłuchać przed przeczytaniem opowieści i wyobrazić sobie na jej podstawie własną misję Lolka Skarpetczaka.
Sama opowieść ciekawa, choć wcale nie taka łatwa. Raczej dla trochę dojrzalszych dzieci (10-12 latków). O tym, jak ważna jest wyobraźnia.
Po przeczytaniu książki czytelnik ponownie słucha płyty, by sprawdzić czy muzyczny podkład dobrze ilustruje "prawdziwą" historię. Porównuje również swoją opowieść z wizją autora.

PolaSz | 2012-08-21
kocham_cie | 2016-10-19