4 1/2 przyjaciela i zagadkowa choroba nauczycieli

Tłumaczenie: Anna Wziątek
Cykl: 4 1/2 przyjaciela (tom 4)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
4 1/2 Freunde und der retselhafte Lehrerschwund
hultajka08

Kalle i Spółka spotykają na swojej drodze intrygującą zagadkę: na szkolnej wycieczce zaczynają po kolei chorować nauczyciele. Wszystko wskazuje na działalność tajemniczego truciciela. Może to jeden z uczniów, może zazdrosny nauczyciel, a może podejrzanie gościnni zarządcy zamku? W grę wchodzi jeszcze nieznany osobnik przemykający się nocą chyłkiem po zamkowym parku. Na szczęście dzielni chłopcy mają ze sobą nieocenionego Stokrotę.

źródło opisu: [Wydawnictwo Dolnośląskie, 2005]

Czarna_Strzała | 2015-04-29

Wycieczka klasowa jest okazją do świetnej zabawy. Ale... Coś tu nie gra. Nauczyciele z niewiadomej przyczyny zaczynają chorować. Czy wycieczka zostanie rozwiązana? Nasi przyjaciele muszą wkroczyć do akcji!

Ssylwia | 2016-07-19
Na półkach: Z dzieciństwa, Przeczytane