Władca mórz

Wydawnictwo: Solaris

Siergiej Siniakin to niezwykle popularny pisarz rosyjski, tworzący nowele i krótkie powieści osadzone w realiach rosyjskiej prowincji, okraszone sporą dawką przaśnego humoru, ironii z zachodzących tam przemian.Wypełnione postaciami rodem z bułhakowowskich fars. Czas ApokalipsyNa poniemieckich cmentarzach wstają kościotrupy żołnierzy Wehrmachtu i maszerują do... domu. Wszystkie znaki na ziemi i na niebie wskazują na nadchodzące wielkie zmiany... Władca mórzPiotr I Wielki otrzymuje od swoich budowniczych prezent drewnianą łódź podwodną, którą wykorzystuje w wojnie ze Szwedami. FeniksObdarzony możliwością replikowania swego ciała samotny mściciel eliminuje rosyjskich mafiosów. Nudny wieczór na MarsieMiędzynarodowa wyprawa załogowa na Marsa umila sobie życie psotami i zakładami.

Melisse | 2015-11-08
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2015
Przeczytana: 05 października 2015

Jak dla mnie porównanie tej pozycji do twórczości Andrzeja Pilipiuka to stanowcza przesada. Opowiadania nie są śmieszne, niektóre raczej przyciężkie. Czytanie nie porywa.

Krzysiek | 2015-05-30

Jak dla mnie ani to śmieszne, ani ciekawe, ani dobrze napisane.
Ot - zbiór opowiadań.
Na plus - dość specyficzny klimat części z opowiadań i "rosyjski" sposób prowadzenia fabuły.
Dla wytrwałych.

Ambrotos | 2017-05-28