Prywatyzacja i zysk. Przedsiębiorcy a gospodarka instytucjonalna w Mezopotamii od 3 do 1 tysiąclecia przed Chrystusem.

Tłumaczenie: Romuald Wawrzyniak
Wydawnictwo: Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk
Privatisation and profit
83-7063-356-0
historyczna
kasia85

Czy w starożytnej Mezopotamii przed pięciu tysiącami lat czy dzisiaj zadania przedsiębiorcy, nawet jeśli był on zarządcą stada, są bardzo podobne. Jego specjalizacją było i jest planowanie, branie odpowiedzialności i podejmowanie ostatecznych decyzji. I w starożytnej Mezopotamii, i dzisiaj główną motywacją podejmowania różnych przedsięwzięć był spodziewany przez przedsiębiorcę zysk. Brał on na siebie ryzyko i ponosił jego skutki w postaci zysków lub strat.

Natalia Sehnsucht | 2016-03-17
Na półkach: Przeczytane, Studia