Nierządnice. O moim kapłaństwie i moim Kościele

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Rajski Ptak". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Kos
83-89375-99-0
filozofia i etyka
Agnieszka

Nierządnice. Dlaczego taki tytuł? „Dlaczego Jezus – pyta autor – osaczony miłością kapłanów, chciał, żeby w drodze do nieba towarzyszyła mu najpierw kurtyzana?” To ciekawe – cytuje zasłyszane słowa – że ilekroć przychodzi do mnie prostytutka, mówi o Bogu; ilekroć przychodzi do mnie ksiądz, mówi o seksie... Potem dodaje już od siebie: „A może te dwa światy wcale nie są od siebie aż tak bardzo oddalone? Może jeden drugiemu ma coś do przekazania?”.

Moni | 2013-12-31
BadWolf | 2010-09-10