Piętno śmierci

Cykl: Z Archiwum X (tom 1) | Seria: Seria zielona
Wydawnictwo: Da Capo
X marks the spot
Zjawisko

Agenci FBI; Fox Mulder i Dana Scully, prowadzą pierwszą wspólną sprawę. Śledztwo dotyczy serii tajemniczych zgonów nastolatków, które według Muldera, mają związek z działalnością istot pozaziemskich.

Książeczka powstała na podstawie odcinka pilotowego popularnego serialu.

źródło opisu: Wydawnictwo Da Capo, 1996

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Northman | 2014-10-05
Przeczytana: 04 grudnia 1996

Seria krótkich, małych książeczek z kuszącym wzrok tytułem "Z archiwum X" pojawiła się w okresie chyba największej fascynacji serialem i skusiła niejednego. Mnie również. Jednak pierwsza książeczka z serii (czy też, jak kto woli, "pierwsza sprawa" najsłynniejszej pary agentów FBI lat 90-tych) rozczarowuje i pozostawia wiele do życzenia. Nie sposób oprzeć się refleksji, że to co sprawdza się na ekranie, nie zawsze sprawdzi się gdzie indziej. I szkoda tylko, że nie wyszło. Ale na szczęście wciąż pozostaje serial:)

PABLOPAN | 2012-02-10

Nic specjalnego - takie sobie czytadełko.

Michał | 2015-07-27
Przeczytana: 27 lipca 2015

Niestety książka przeciętna, jeśli nie słaba. Niby jest klimat serialu, ale sami bohaterowie jak by trochę z innej "bajki". Podkreślanie znajomości karate przez Scully jest irytujące, a Mulder'owi brak finezji w żartach, przez co postać jest płaska. Same dialogi drętwe i chwilami naiwne.
Odnoszę wrażenie, że autor nie oglądał serialu i znał tylko zarys fabuły, a sama książka to zwykły chwyt marketingowy, który się nie sprawdził, na fali popularności serialu.
Współcześnie chcąc wypromować serial książką, taki zabieg jak "Piętno śmierci" (1996 rok) to za mało,a wręcz strzał w kolano.
Fani serialu zawiodą się na książce, natomiast nieznający wersji TV zrażą się do kultowego serialu.
Gwiazdki tylko z sentymentu.

aleksandraczyta | 2015-06-19
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 19 czerwca 2015

Kto nie zna Muldara i Scully? Każdy słyszał o ich przygodach ze zjawiskami paranormalnymi. Serial "Archiwum X" był swego czasu popularny. Sama chętnie go oglądałam. Teraz w moje ręce trafiła seria książek powstałych na podstawie serialu. Cieniutkie, na jeden wieczór. Dość dobrze napisane, czyta się szybko. Jedynie dla fanów serialu jest to lektura mocno odtwórcza.

bartek92 | 2014-09-16
Przeczytana: 16 września 2014

Ciekawa i krótka do przeczytana w dosłownie chwilę

Jjolka | 2011-03-11

Rozczarowana :(