6 (9 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-233-1438-1
socjologia, nieświadomość
Agnieszka

W pierwszej - historycznej części ksiązki omówione są losy hipotezy „ukrytego umysłu”, począwszy od prekursorskich idei Plotyna, Pseudo-Dionizego, świętego Augustyna czy mistyków różnych epok, poprzez filozoficzno-psychologiczne koncepcje szkół Leibniza-Wolffa oraz Schellinga, a także ich kontynuatorów i epigonów, aż do teorii współczesnych. Druga, systematyczna część pracy, jest poświęcona uporządkowaniu i interpretacji omówionego wcześniej materiału. Autor omawia własną propozycję interpretacji idei nieświadomości oraz jej związków z podstawową problematyką psychologii jako nauki.

allergicto | 2014-03-23

Mimo swoich skromnych rozmiarów książka daje obszerny pogląd na teorie nieświadomości. Polecam.

unfulfilled_dreams | 2016-01-12
Na półkach: 2016, Przeczytane