Dziennik bulimiczki

Okładka książki Dziennik bulimiczki
Brigitte KollochElisabeth Zöller Wydawnictwo: Ossolineum literatura dziecięca
136 str. 2 godz. 16 min.
Kategoria:
literatura dziecięca
Tytuł oryginału:
Hunger, Hunger
Wydawnictwo:
Ossolineum
Data wydania:
2006-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2006-01-01
Liczba stron:
136
Czas czytania
2 godz. 16 min.
Język:
polski
ISBN:
83-04-04815-9
Tłumacz:
Tomasz Soróbka
Tagi:
dziennik bulimiczki bulimia

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,3 / 10
1050 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
193
122

Na półkach: , ,

Właściwie nie wiem od czego mam zacząć ocenę tej książki. Poruszyła we mnie kilka czułych strun, m. in. :
Problem bulimii. Naświetliła mi wiele spraw, z którymi ma związek ta choroba. Najgorzej cierpi na tym psychika. Może już nigdy nie być taka sama. W większości przypadków to nawet dobrze. Inni jednak mogą nie zaakceptować zmian, jakie zaszły w jego chorym koledze czy koleżance. Dlatego ludzie nie chcą się wyleczyć. Aby zyskać aprobatę ze strony rówieśników, rodziców, świata.
Jest jeszcze nacisk. Rówieśnicy, szczególnie nastolatkowie nie są delikatni dla tzw. mniejszości. (Może wynika to z ich niewiedzy o tej chorobie? ). Szczupła, zgrabna, piękna, wysportowana, o długich zdrowych włosach,... Czy ten opis uwzględnia charakter? Nie. I do takiego "ideału" dążą nastolatkowie. Niezaakceptowane przez społeczeństwo, prześladowane, zastraszane, nieśmiałe. Ten opis doprowadza nasz świat do zagłady. To już nie jest chęć zmienienia wyglądu " dla siebie". To jest nacisk. Nacisk społeczeństwa, bez którego poparcia jesteś niczym.
Do czego to doprowadziły media? Do upadku człowieczeństwa, braku WŁASNEGO zdania, do anoreksji, bulimii, samookaleczania. Nie zrobiły tego jednak bezpośrednio. Najpierw osłabiły naszą psychikę. Potem mogły już robić wszystko. Książka porusza istotny problem bulimii i innych chorób psychicznych, ujawniając jednocześnie oddziaływanie mediów na nasze umysły. Jest ono niszczące, ale nie możemy już bez niego żyć.

Właściwie nie wiem od czego mam zacząć ocenę tej książki. Poruszyła we mnie kilka czułych strun, m. in. :
Problem bulimii. Naświetliła mi wiele spraw, z którymi ma związek ta choroba. Najgorzej cierpi na tym psychika. Może już nigdy nie być taka sama. W większości przypadków to nawet dobrze. Inni jednak mogą nie zaakceptować zmian, jakie zaszły w jego chorym koledze czy...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    1 644
  • Chcę przeczytać
    619
  • Posiadam
    57
  • Ulubione
    39
  • Z biblioteki
    20
  • 2011
    14
  • Zaburzenia odżywiania
    11
  • Teraz czytam
    11
  • Chcę w prezencie
    10
  • Biblioteka
    9

Cytaty

Więcej
Elisabeth Zöller Dziennik bulimiczki Zobacz więcej
Elisabeth Zöller Dziennik bulimiczki Zobacz więcej
Elisabeth Zöller Dziennik bulimiczki Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także