Święty Paweł. Reporter na tropach Apostoła.

Tłumaczenie: Michał Wojciechowski
Wydawnictwo: Edycja Świętego Pawła
Saint Paul. Un grand reporter sur les traces de l'Apotre
83-7168-633-1
religia
Franciszek

Znany francuski dziennikarz próbuje ukazać nam postać Apostoła Pawła. Prezentacja Apostoła jest sfabularyzowana, a opisy biblijne stylistycznie rozwinięte, choć wiele jest też bezpośrednich cytatów z Pisma Świętego. Kolejne punkty z życia św. Pawła powiązane zostały z miejscami, w jakich przebywał. Prezentację pobytu Apostoła w tych kolejnych miejscach autor książki łączy z ich opisem oraz z reportażowymi wspomnieniami ze swoich własnych wizyt - w czasie swej pracy dziennikarskiej i przygotowując książkę odbył bowiem liczne podróże do miejsc związanych ze św. Pawłem. Treści ksiąg biblijnych uzupełnione są wiadomościami geograficznymi, archeologicznymi i historycznymi, zwłaszcza na temat środowiska żydowskiego i greckiego.

explorer-of-dreams | 2015-07-15
Na półkach