Historia filozofii XX wieku. Nurty. Tom 1

Wydawnictwo: Znak
978-83-240-0964-0
filozofia
Snoopy

Książka autorstwa prof. Tadeusza Gadacza Historia filozofii XX wieku to rzecz ze wszech miar niezwykła. Niezwykła zarówno ze względu na jej twórcę, jak i ze względu na rozmach i precyzję, z jaką została przygotowana. „Tadeusz Gadacz - pisze prof. Piotr Sztompka - podjął dzieło na pierwszy rzut oka niemożliwe, przekraczające ramy jednego człowieczego intelektu i jednej ludzkiej biografii (...) dzieło to imponuje (...) niewiarygodną wprost erudycją autora, obszarem i głębią lektur, precyzją i rygoryzmem interpretacji, (...) oryginalną typologią kierunków czy szkół filozoficznych”.

Mamy zaszczyt zaprezentować Państwu pierwszy tom summy filozoficznej przybliżającej bohaterów humanistyki minionego stulecia. Prezentując Czytelnikom między innymi takich filozofów, jak Nietzsche, James, Nabert, Simmel, pokazuje Gadacz niezwykłe wpływy, jakie myśliciele wywierali na następne pokolenia. Pokazuje także, jak głęboko w myśl filozoficzną sięgały ich własne korzenie. „To nie tylko imponująca synteza filozofii XX wieku, ale też pasjonująca genealogia współczesnego myślenia, bez której nie sposób zrozumieć otaczającej nas kultury i nas samych” (prof. Michał P. Markowski). Historia filozofii XX wieku przygotowana przez prof. Gadacza to obowiązkowa lektura każdego wykształconego człowieka.

Herostrates | 2010-09-09

Solidna, monumentalna synteza. Warto przeczytać, nawet jeżeli sama idea takiego opracowania budzić może kontrowersje. Krytyka dzieła, przeprowadzona przez prof. Woleńskiego na łamach diametrosa w dużej mierze nieuzasadniona. Gorąco polecam! ;)

Jakub | 2011-08-22

ŁAŁ.