Profesor Sonia

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Szonya professzor
dla młodzieży,
kasia85

Książka jest biografią wybitnej matematyczki Zofii Kowalewskiej. Przez całe swoje życie dążyła ona do poszerzenia swojej wiedzy. Odkrywając tajemnice matematyki, zaniedbywała córkę z fikcyjnego małżeństwa, które zawarła, by dostać się na Uniwersytet. Nieustannie pracując, zlekceważyła swoją chorobę i zmarła w młodym wieku.

ira | 2017-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2017

Losy matematyczki, Zofii Kowalewskiej (do tej pory, przyznam, kompletnie mi nieznanej) są dla autorki pretekstem do rozważań, jaki wpływ ma na kobietę kariera zawodowa. Przemyślenia samej Sonii, losy jej siostry, komentarze otaczających panią profesor osób - to wszystko składa się na ciekawą całość.
Polecam.

jabajbaj | 2013-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2013

Ciekawa to książka - napisana prostym językiem historia niezwykłej kobiety, której wiedza była cudowna, niestety jednak życie już nie tak różowe. Spodobało mi się, że na kartach książki przewija się wiele znanych nazwisk z drugiej połowy XIX wieku. Nie jest to typowa biografia, raczej powieść oparta na faktach, dzięki czemu czyta się ją lekko i przyjemnie. Jako humanistka nie miałam do tej pory styczności z dorobkiem pani Kowalewskiej i bardzo fajnie mi się ją odkrywało w tej historii.

Anna | 2016-03-29
Olszufka | 2014-01-23