Zbrodnia. Twarzą w twarz ze współczesnym niewolnictwem

Tłumaczenie: Jacek Konieczny
Wydawnictwo: Znak
A Crime So Monstrous. Face-To-Face with Modern-Day Slavery
978-83-240-1332-6
niewolnictwo, człowiek, handel
literatura faktu
nina31

Książka Benjamina Skinnera to poruszająca i znakomicie udokumentowana opowieść o współczesnym niewolnictwie i handlu ludźmi, który kwitnie na wszystkich kontynentach. Haiti, Sudan, Rumunia, Turcja, Indie, Holandia i Standy Zjednoczone to miejsca, gdzie autor stanął twarzą w twarz z jednym z najbardziej przerażających i lekceważonych problemów współczesnego świata, w którym żyje więcej...

Haiti, Sudan, Rumunia, Turcja, Indie, Holandia i Standy Zjednoczone to miejsca, gdzie autor stanął twarzą w twarz z jednym z najbardziej przerażających i lekceważonych problemów współczesnego świata, w którym żyje więcej niewolników niż w czasach, gdy niewolnictwo było usankcjonowane. Skinner jest nie tylko świadkiem tragedii niewolników, ale poznaje również z bliska ich oprawców. Błyskotliwie opisuje też złożony stosunek do problemu niewolnictwa reprezentowany przez waszyngtońskich polityków.

magika78 | 2011-06-04

Straszne, że to co autor opisuje dzieje się pod naszym nosem. Przerażający obraz nędzy, prostytucji dzieci i nie tylko oraz handlu "żywym towarem". Mimo tylu specjalnych komisji, zebrań, spotkań na szczycie, handel ludźmi kwitnie w najlepsze i przynosi wielomilionowe zyski. Nawet organizaje rządowe, powołane tylko do zwalczania tego procederu zdają się być w zupełnej niemocy - i finansowej i ustawodawczej.
Dobrze że autor pokazuje "światełko w tunelu" - przedstawia osoby, którym jeszcze zależy i którym się chce przeciwstawić się temu ohydnemu procederowi.
Autor w książce zawarł dużo opisów amerykańskiego systemu prawnego, który może być nie do końca zrozumiały lecz jest potrzebny aby uzmysłowić czytelnikowi jakie są źródła i drogi legislacyjne i jak w sumie niewiele one dają...
Lektura tej książki naprawdę skłania do pochylenia głowy i zastanowienia się jak wiele złego dzieje się obok nas. A co najgorsze to "ludzie ludziom zgotowali ten los".

Obowiązkowa pozycja w...

Michał | 2010-10-01
Przeczytana: 2010 rok

Wstrząsające historie. Ciężko pogodzić się z tym, że ludzie ludziom zgotowali taki los. Wiele tych historii nie dzieje się gdzieś tam, ale u nas, w cywilizowanej i liberalnej unijnej Europie. Jeśli nie chcesz czytelniku, aby spokój sumienia mąciły Ci obrazy zniewolonych ludzi, to nie sięgaj po reportaż Skinnera.
Inna płaszczyzna książki to realia amerykańskiej polityki. To mniej porywająca część lektury, ale daje pewien pogląd na temat amerykańskiem moralności.

nina31 | 2010-05-21
Przeczytana: 21 maja 2010

Przerażające. Ta książka mocno weryfikuje wiedzę na temat otaczającego nas świata.

Boulinka | 2012-01-30

Ogólnie w książce opisano pewne ciekawe fakty, które przyciągnęły moją uwagę. Niestety na niekorzyść wpłynęło opisywanie aspektów politycznych/historycznych, gdyż takie tematy są dla mnie po prostu nudne.

Katherine | 2012-03-10

Bardzo ciekawa, choć w pewnych momentach fakty historyczne są dość przytłaczające i nużą.

iloveharibo | 2011-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2011

wstrząsająca i niestety prawdziwa.
gwarantowana terapia wstrząsowa.

khedira1 | 2016-04-08