Komiks

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Krótko i Węzłowato". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Znak
komiks, historia
Lugal

Najsłynniejsi bohaterowie, najlepsi rysownicy - o fenomenie komiksu w skrócie. To coś dla miłośnikow historyjek obrazkowych, ale i sceptyków. J. Szyłak, krytyk filomowy i scenarzysta, jeden z największych w Polsce specjalistów od rysunkowych historii, w swej kolejnej książce analizuje specyfikę gatunku komiksowego, który dziś uznać już trzeba za klasyczny element kultury XX wieku. Autor wtajemnicza w reguły gatunku, zwraca uwagę na specyfikę różnych odmian komiksu. Książkę ilustrują cytaty (zawierające polskie "dymki").

Książka jednego z największych badaczy polskich komiksów. Tym razem pozbawiona tonu naukowego i słownictwa specyficznego dla tego typu publikacji. Krótki przewodnik po wszystkich odmianach i rodzajach komiksów wraz z uwzględnieniem ich historii. W sam raz dla osób chcących mieć jakieś podstawowe pojęcie o tej tematyce.

kalka | 2016-11-24
Pomanita | 2016-03-15