Nienasyceni

Tłumaczenie: Agata Kowalczyk
Cykl: Nienasyceni (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
Insatiable
powieść amerykańska
angiem

Masz już serdecznie dość słuchania o wampirach? Meena Harper też. Niestety jej szef uważa, że wątek wampiryczny doskonale sprawdzi się w telenoweli, której scenariusz pisze Meena. Jakby nie miała dość problemów ze zjawiskami paranormalnymi: w końcu nie każdy potrafi tak jak ona przewidywać śmierć innych ludzi. Ale prawdziwe kłopoty zaczną się dopiero, gdy spotka Luciena… choć mogłoby się...

Masz już serdecznie dość słuchania o wampirach?

Meena Harper też.

Niestety jej szef uważa, że wątek wampiryczny doskonale sprawdzi się w telenoweli, której scenariusz pisze Meena. Jakby nie miała dość problemów ze zjawiskami paranormalnymi: w końcu nie każdy potrafi tak jak ona przewidywać śmierć innych ludzi. Ale prawdziwe kłopoty zaczną się dopiero, gdy spotka Luciena… choć mogłoby się wydawać, że to chodzący ideał – piekielnie inteligentny, nieludzko przystojny i nieziemsko seksowny…

nadzieja1925 | 2015-12-12
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 11 grudnia 2015

Wampiry – oczywiście „Dracula”, „Zmierzch” i inne powieści tego typu zmieszane i doprawione kilkoma nowymi wątkami.
„Nie pokonała smoka. Skądże znowu.
I miała nadzieję, że nikt nigdy nie pokona.”
Jeżeli chcesz wałkować powyższe wątki kolejny raz to zapraszam. Lektura... nie sprostała oczekiwaniom, ale była idealna na chwilowe „odmóżdżenie”.

immortal15 | 2014-11-28
Na półkach: Przeczytane, Wampiry

Na początku książka bardzo mnie zainteresowała, w połowie książki zaczęłam się nudzić, a na zakończenie byłam zdegustowana :/ Oczekiwałam trochę więcej od tej książki. Raczej nie sięgnę po drugą część. Spodobała mi się postać Luciena a postać Meeny Harper nawet nie skomentuje. Czy opłaca się przeczytać książkę musicie sami się przekonać, bo ja naprawdę nie wiem już co myśleć o tej książce.

Skarletka | 2010-08-12
Na półkach: Przeczytane, Mam!
Przeczytana: lipiec 2010

Z wampirami to u mnie było tak:

najpierw na fali fascynacji Edwardem Cullenem tak marudziłam, że dostałam w prezencie trzy tomy kultowej sagi. Przeczytałam pierwszy - z wypiekami na twarzy. A potem, o ile dobrze pamiętam, zaczęłam stresować się pisaniem, a raczej niepisaniem, mojej pracy magisterskiej i wszystkie lektury niezwiązane z nią poszły w odstawkę. Kilka miesięcy później pomagałam opracować pracę maturalną o wampirach, więc poczytałam sobie Brama Stokera,"Miasteczko Salem" i ogromną monografię Marii Janion na ten temat (polecam!). A potem wampirów nagle zrobiło się za dużo i udało mi się do tematu skutecznie uprzedzić.

Będę szczera: nie sięgnęłabym po książkę "Nienasyceni", gdybym jej nie dostała w prezencie od księgarni Matras. Dlaczego? Bo dziewczynka na okładce ma kołek w ręce, a autorką jest Meg Cabot, która kojarzy mi się tylko z "Pamiętnikiem księżniczki".

I teraz mogę przejść do tytułu. Odszczekuję: ta książka zapoczątkowała, że na nowo mam ochotę poczytać sobie...

Artopolosis | 2016-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2016

Sięgnełam po tę książkę głównie ze względu na autorkę, jej "Pamiętnik księżniczki", który czytałam w dzieciństwie z sentymentem wspominam do dziś.
Ale to co zrobiła z tą powieścią przechodzi ludzkie pojęcie... Historia jest tak mdła jak jej główna bohaterka, w której jakże by inaczej zakochuje się cukierkowany wampir. Niektóre sceny przekartkowywałam, po prostu nie dało się inaczej, gdybym zaczęła to czytać usnęłabym głębokim snem. Dla tych, którzy chcą przeczytać tę książkę, polecam zacząć daleko za połową, nic nie stracicie, a wszystko i tak będzie jasne. Jeśli sięgnę po 2 część to tylko po to, aby dowiedzieć się jak to się skończyło, gdyż nie lubię zostawiać historii w połowie drogi, nawet jeśli są one banalne jak powyższa.

monishka90 | 2014-08-18
Przeczytana: 16 sierpnia 2014

Spodziewałam się po tej książce czegoś lepszego. To co bohaterowie nazywają miłością dla mnie jest fascynacją z domieszką obsesji. Czytając miałam wrażenie, że jest napisana o nastolatkach, a nie o dorosłych ludziach.

Elilaya | 2014-03-13

ah jak mi się ta książka podobała.. nie jest idealna, ale jest doskonała na tyle by pobudzić wyobraźnię i rozgrzać zmysły.
Może nie jest zbyt ambitna, ale mnie się bardzo, na prawdę bardzo podobała. Lekka, przyjemna i sympatyczna książka, oczywiście o wampirach, napisana z poczuciem humoru.

lacerta | 2012-10-11
Na półkach: Rozczarowały, Przeczytane
Przeczytana: 11 października 2012

Początek bardzo mnie zaciekawił, koniec też był nieprzewidywalny i interesujący. Ale środek książki, czyli właściwie cała akcja za bardzo przypominała mi sagę Zmierzch, której nie lubię. Meena zapatrzona w swojego wampira, co bywało strasznie irytujące. Alaric - wielki łowca z ogromnym mieczem, który zamiast wyglądać strasznie w moich oczach był zwyczajnie śmieszny, niczym mały chłopiec latający wszędzie i wymachujący swoim mieczem. Jon - mimo, że nie główny bohater to jakimś dziwnym zrządzeniem losu wzbudził moją sympatię. A najprzyjemniej czytało mi się dialogi i sceny z Mery Lou.
Ogólnie książka mnie nie zachwyciła, bardziej rozczarowała i nawet zirytowała. No ale to Meg Cabot więc i tak książkę, czytało się lekko.

Miśka | 2015-06-04
Przeczytana: 05 czerwca 2015

Książka opisuje wydarzenia z perspektywy trzech osób: Meeny, Luciena i Alarica.
Meena Harper-Na pozór wydawać by się mogło, że wiedzie spokojne życie ,z lekka ociekające rutyną, zarabiając na pisaniu scenariuszy do opery mydlanej ,,nienasyceni'', lecz tak naprawdę codziennie ratuje ludzi przed śmiercią. Dzieje się tak za sprawą niezwykłego daru jaki posiada dziewczyna, a mianowicie może ona ujrzeć śmierć każdego człowieka..każdego oprócz niej samej. Gdy pewnej nocy postanawia wyjść ze swoim psem na spacer, jej życie zawisło na włosku, lecz z opresji wybawił ją tajemniczy i zabójczo przystojny Lucien. Kiedy Meena myśli że już nigdy nie spotka swojego wybawiciela on niespodziewanie pojawia na przyjęciu organizowanym przez jej sąsiadów.Za sprawą Luciena Meena poznaje świat o którym nie miała zielonego pojęcia...i chciałaby żeby tak zostało.
Lucien Antonescu-jest wampirem...ale nie takim zwykłym wampirem-Królem Wampirów-Księciem Ciemności. Do tej pory wiódł w miarę spokojne, jak na to...

Agnieszka | 2014-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2014

Sięgnęłam po tę książkę, ponieważ chciałam zobaczyć jak Meg Cabot ugryzła tematykę wampirów, których jest w dzisiejszej literaturze mnóstwo. Po drugie potrzebowałam czegoś, co nie wymaga zbyt wiele myślenia w trakcie czytania, co byłoby moją odskocznią w trakcie nauki do egzaminów.
Czytając "Nienasyconych" prawie cały czas się śmiałam. Główna bohaterka Meena potrafi przewidzieć kiedy i jak ktoś umrze. Lucien, który jest księciem ciemności, księciem wszystkich wampirów, oczywiście zakochuje się w głównej bohaterce. Do tego wszystkiego musi być jeszcze ktoś trzeci: Alaric, pogromca wampirów i członek Gwardii Palatyńskiej, pracującej dla Watykanu.
Najbardziej rozbawiła mnie jedna scena walki z wampirami, w której siostry zakonne i księża biegali z krucyfiksami, wodą święconą, drewnianymi kołkami i czosnkiem...
Chyba byłoby lepiej, gdyby Meg Cabot została przy pisaniu książek typu "Pamiętnik księżniczki", "Idol nastolatek" czy "Dziewczyna Ameryki".

Ilona | 2014-06-05
Przeczytana: 03 czerwca 2014

Ta książka jest strasznie infaltywna. Bohaterowie zachowują się absurdalnie i wręcz głupio. Nie mogę uwierzyć w to, że obcy facet przychodzi do domu głównej bohaterki a ona i jej brat po prostu się mu podporządkowują i on jeszcze ich rozstawia po kątach.Meg Cabot uwielbiam, ale ta pozycja mnie przeraziła.