Okładka książki Rytuał rodzinny

papier
mantra
5 (3 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Jest to wydanie jubileuszowe książki ks. bpa Józefa Wysockiego zawiera m.in. opisy tradycji i zwyczajów religijnych przeżywanych w katolickim domu w ciągu całego roku liturgicznego. Znajdziemy tu mi.in. zwyczaje i obrzędy Okresu Adwentu i Bożego Narodzenia, cyklu Paschalnego - okresu Wielkiego Postu oraz Wielkanocy jak i Okresu Zwykłego, jak: - Sakramenty Kościoła (Chrztu, Bierzmowania, Eucharysti...

- Sakramenty Kościoła (Chrztu, Bierzmowania, Eucharystii, Pokuty, Namaszczenia Chorych, Kapłaństwa, Małżeństwa)
- Sakramentalia czyli Małe sakramenty, jak:
- Błogosławieństwo stołu,
- Błogosławieństwo przed podróżą,
- Pielgrzymka rodzinna i wiele innych.

Równie szczegółowo są opisane inne zwyczaje (okresy) roku liturgicznego jak np. Adwent, Boże Narodzenie, Wielkanoc, święta okresu zwykłego (Ofiarowanie Pańskie, Dzień Kobiet, karnawał...). Znajdują tu się również opisy sakramentaliów, modlitw, na kościelne i domowe uroczystości.

Gdzie kupić?
Sklep