Rytuał rodzinny

papier
mantra
5 (3 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Jest to wydanie jubileuszowe książki ks. bpa Józefa Wysockiego zawiera m.in. opisy tradycji i zwyczajów religijnych przeżywanych w katolickim domu w ciągu całego roku liturgicznego. Znajdziemy tu mi.in. zwyczaje i obrzędy Okresu Adwentu i Bożego Narodzenia, cyklu Paschalnego - okresu Wielkiego Postu oraz Wielkanocy jak i Okresu Zwykłego, jak: - Sakramenty Kościoła (Chrztu, Bierzmowania,...

- Sakramenty Kościoła (Chrztu, Bierzmowania, Eucharystii, Pokuty, Namaszczenia Chorych, Kapłaństwa, Małżeństwa)
- Sakramentalia czyli Małe sakramenty, jak:
- Błogosławieństwo stołu,
- Błogosławieństwo przed podróżą,
- Pielgrzymka rodzinna i wiele innych.

Równie szczegółowo są opisane inne zwyczaje (okresy) roku liturgicznego jak np. Adwent, Boże Narodzenie, Wielkanoc, święta okresu zwykłego (Ofiarowanie Pańskie, Dzień Kobiet, karnawał...). Znajdują tu się również opisy sakramentaliów, modlitw, na kościelne i domowe uroczystości.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników

Kalendarium literackie
  • Alexandra Adornetto
    23. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jerzy Stuhr
    68. rocznica
    urodzin
    ...nie można z pychą mówić: mam szczęście! Nic mi nie będzie! Ej... A może do wczoraj je miałeś? A już dzisiaj go nie masz? Skąd to wiesz? I za każdy dzień tego szczęścia trzeba podziękować. Bo życie to jest takie pole minowe. Przeszedłeś kawałek? To podziękuj. I zrób następny krok. Jeden. Nie puszc... pokaż więcej
  • Samuel P. Huntington
    88. rocznica
  • Philip Carlo
    66. rocznica
  • Jesper Juul
    67. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, k... pokaż więcej
  • Ryszard Henryk Kordek
    51. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    13. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku