Śpiąca królewna

Sleeping beauty
83-7082-251-7
wszystko dla pań
Paulina

Wzięta prawniczka, Anne Garnett, żyje samotnie odgrodzona murem od smutnej przeszłości. Poczucie bezpieczeństwa czerpie z pomyślności zawodowej i materialnej. Śmierć ukochanego dziadka skłania ją do wizyty w domu rodzinnym. Wracają uczucia, o których starała się zapomnieć. Po dwudziestu czterech latach wraca też dawna miłość.

Beti | 2013-12-26
Przeczytana: 25 grudnia 2013

Nastoletnia Anne ucieka z domu jako nastolatka.Jaki jest powód czy to młodzieńczy bunt?Wraca po latach,jak potoczą się jej losy czy rodzina ja przyjmie czy odrzuci?I co z tym wszystkim ma wspólnego wuj Vince?Dlaczego nienawidzi Anne i chce zniszczyć rodzinny interes?Mimo mało wciągającego początku,książka pod koniec naprawdę wciąga dlatego też gwiazdka wyżej w ocenie.

maggie | 2014-01-04
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Lektura tej świetnej powieści zajęła mi troszkę czasu. No cóż… na pewno miały na to wpływ święta, a przede wszystkim przygotowania przedświąteczne. Wolałam ten czas spędzić w gronie rodzinnym – niekoniecznie za suto zastawionym stołem  - przecież tak mało teraz mamy czasu na to, żeby aktywnie uczestniczyć w życiu swoich bliskich. Zaganiany człowiek taki, ze często zapomina, co jest w życiu najważniejsze… Drugim powodem, że książkę czyta się dość długo, są – prozaiczna, ale jakże ważna sprawa – małe litery. Po przeczytaniu kilkudziesięciu stron wzrok tak się męczy, że byłam zmuszona ją odłożyć mimo tego, że bardzo byłam ciekawa, co zdarzy się na kolejnych kartkach. Ale powoli dotarłam do końca i wpadłam na bloga, żeby podzielić się z Wami wrażeniami z kolejnego „babskiego czytadła”.
Judith Michael – sławna pisarka amerykańska – tak naprawdę jest pseudonimem literackim małżeńskiej pary pisarzy Judith Barnard (ur.1934) i Michaela Faina (ur.1937). Judith pracowała jako dziennikarka,...

daria | 2011-09-10
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 11 września 2011

Po przeczytaniu ok 20% książki stwierdziłam, że nie warto, że nie mam ochoty na książkę, która ciągnie się jak Moda na Sukces. Jednak nie mogłam jej odłożyć. Mówiłam sobie jeszcze troszkę, jeszce tylko jeden rozdział. Teraz jestem w połowie i wiem, że przezytam do końca. Muszę wiedzieć jak to wszystko się skończy.
Właśnie skończyłam. Naprawdę dobra książka, warta polecenia choć początkowe wolne tempo może znudzić.

książek: 1918
Vinga | 2016-11-21