Klucz zagłady

Cykl: Sigma (tom 6)
Wydawnictwo: Albatros
The Doomsday Key
Beata

Najnowsza powieść Rollinsa z bestsellerowego cyklu o Sigma Force – tajnej rządowej organizacji działającej w służbie światowego pokoju. W strzeżonym laboratorium na Uniwersytecie Princeton umiera znany profesor genetyki. Ojciec Marco Giovanni zostaje zamordowany w samym sercu Watykanu. Syn senatora zostaje znaleziony martwy nieopodal obozu Czerwonego Krzyża w Mali, w Afryce Zachodniej. Trzy...

W strzeżonym laboratorium na Uniwersytecie Princeton umiera znany profesor genetyki. Ojciec Marco Giovanni zostaje zamordowany w samym sercu Watykanu. Syn senatora zostaje znaleziony martwy nieopodal obozu Czerwonego Krzyża w Mali, w Afryce Zachodniej. Trzy morderstwa, trzy kontynenty, jedno powiązanie – na ciałach wszystkich ofiar pozostawiono pogański znak – krzyż druidów. Oddział Sigma Force pod dowództwem komandora Graya Pierce’a podąża śladem zagadki i wpada na trop wiodący aż w mroki średniowiecza, do jedenastowiecznej Anglii i katastralnej Księgi Obrachunku, powstałej jako próba kompleksowego przeglądu gruntów i ludności. Dlaczego niektóre z wiosek wymienionych w dokumencie zostały opatrzone jednym tylko słowem – „vastare” – spustoszone? Na wyspie Bardsey Pierce trafia na ślady tajemniczej, wysoko toksycznej substancji, która mogła przyczynić się do śmierci ogromnej ilości ludzi. Ktoś chce wykorzystać antyczną substancję, by, pod przykrywką walki z głodem na ziemi, stworzyć śmiercionośną broń. Gra idzie o najwyższą stawkę.

źródło opisu: [Albatros, 2010]

wiejskifilozof | 2015-06-14

Ja po prostu kocham takie książki !!!! Mało mnie obchodzi,że nie realne.Że w prawdziwym życiu,czegoś takiego nie mas.I co z tego ?
Liczy się, to co autor umieścił.Na kartach tej książki.
Klucz Zagłady,to taka książka przygodowo-sensacyjna,że jak usiadłem, to nie ma bata.Musiała się skupić na czytaniu.
Anglia,Norwegia,Francja,USA.I w każdym kraju coś się dzieje.
Dowiedziałem się, o tym Skarbcu Nasion na Svalbardzie.
O tym,że stara Maggie,robi świetne babeczki z żurawiną.
Choć przyznam,że mimo że książką czasem była domyślna.To i tak jest superaśna !!!

Ania | 2014-01-31

Książki tego pisarza są niezwykle ciekawe.Przygody jakie mają bohaterowie są niebezpieczne a wartka akcja nie pozwala na odłożenie powieści na pużniej.

Inez | 2014-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2014

Od poczatku ksiazka jest pisana na poziomie do jakiego przyzwyczailam sie, gdy zaczynalam czytac ksiazki J. Rollinsa. Tak jak sie spodziewalam jest szybkie tempo akcji i ciekawa fabula. Czytelnicy, ktorzy juz czytali ksiazki Jamesa Rollinsa wiedza, ze autor wspaniale laczy historie i legendy nie majac sobie rownych. Wprowadza aure tajemniczosci i wplata zgrabnie intrygi, tak ze w konsekwencji czytamy jego powiesci pelni emocji. Jednym minusem jest watek milosny, ktory nic ciekawego nie wnosi do calosci, a momentami nudzi. Oprocz tej malej niedoskonalosci, calosc poprowadzona jest bardzo dobrze. ,,Klucz Zaglady,, czytalam z wielkim zainteresowaniem, a najbardziej podobalo mi sie polaczenie religii i nauki. Polecam i zycze przyjemnej lektury.

Adam Grochocki | 2017-02-09

Zapraszam na geeklife.pl, gdzie znajdziecie recenzje gier, książek, filmów i seriali :)

Śmierć znanego profesora genetyki zbiega się w czasie z morderstwem pracującego w Watykanie Ojca Marco Giovanniego, a w obozie Czerwonego Krzyża w afrykańskim Mali ginie syn wpływowego senatora. Dlaczego na ciałach pozostawiono pogański znak zwany krzyżem druidów. Co ma z tym wspólnego tajemnicza Księga Obrachunku, korporacja pracująca nad genetycznie modyfikowaną żywnością i odwieczny wróg Sigmy – Gildia?

Po raz drugi do Grey’a dołącza Rachelle Verona prowadząca śledztwo w sprawie śmierci Ojca Giovanniego, który był bliskim współpracownikiem jej wuja, znanego czytelnikom Vigora Verony. Jakby tego było mało w sprawę wplątuje się też Seichan, agentka Gildii, która pomagała i jednocześnie przeszkadzała Sigmie. Obie panie łączyło z Grey’em coś więcej niż tylko zawodowa współpraca i konkurencja. Nie bójcie się jednak, Rollins nie zaserwował nam Mody na Sukces, ani innego romansidła. Ten swoisty...

Lady_B | 2013-11-10
Przeczytana: 27 października 2013

Dobra powieść sensacyjna. Nowoczesna technologia, stara historia, tajemnica, mumie z torfowiska, dziwne grzyby, trochę celtyckich wierzeń, mnóstwo akcji, a wszystko powiązane w sposób logiczny i ciekawy.

ana555 | 2016-11-17

Książka trzyma w napięciu od początku do końca. Akcja dynamiczna co powoduje że nie można się oderwać. Jedyne moje zastrzeżenie to za mało romansu i miłości ;)

weyra | 2012-02-01
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 01 lutego 2012

Przed przeczytaniem książki zerknęłam z ciekawości na recenzje, które nie były zbyt pochlebne. Ich autorzy ocenili książkę raczej słabo w stosunku do pozostałych tomw cyklu o tajnej organizacji SIGMA. Zdecydowanie nie zgadzam się z taką opinią, gdyż od pierwszej kartki autor trzyma poziom do którego nas przyzwyczaił a wcale niski on nie jest.Ci co czytali poprzednie części wiedzą czego się spodziewać : wieloaspektowej fabuły, szybkiego tempa akcji i zaskakujących jej zwrotów, tajemnicy, intryg na skalę światową, odrobinę historii i mnóstwo emocji. Podobało mi się połączenie historii, legend, religii i nauki we wspólnej intrydze. Zasadniczo całość dość zgrabnie poprowadzona choć ten wątek miłosny faktycznie odrobinę zaczynał mnie denerwować. Już któryś tom para głównych bohaterów zabiera się za siebie jak pies do jeża... trochę to się już przejadło. Polecam

Katarzyna Przepiórka | 2015-04-23
Przeczytana: 08 lipca 2013

Z twórczością Jamesa Rollinsa spotykam się po raz pierwszy i powiem, że jestem mile zaskoczona. Pierwszy raz usłyszałam o tej książce, kiedy przeczytałam recenzje polecanych książek na stronie internetowej naszej szkoły. Od razu zwróciłam uwagę na tytuł i okładkę. Przyciągnęła moją uwagę. Odcienie czerwieni i złota, tajemnicze głazy, coś jakby Stonehenge, a główny motyw to okrąg z wpisanym w środku krzyżem. Czy to jest właśnie tytułowy klucz zagłady? Już wtedy wiedziałam, że przeczytam tę książkę. Moje wątpliwości rozwiał skrót tej lektury. Od tamtej pory czekałam na okazję, by wypożyczyć ją z lokalnej biblioteki. Autorem jest pisarz amerykański, który z zawodu jest… lekarzem weterynarii, a z zamiłowania nurkiem i grotołazem. Wrażenie robi fakt, iż ukończył University of Missouri. Jego powieści odniosły światowe sukcesy, co wcale mnie nie dziwi po przeczytaniu „Klucza zagłady”.
Zaczynając czytać, przenosimy się w inną rzeczywistość. Mamy tu niezwykłe połączenie nauki i historii,...

Daniel Siercha | 2015-10-25
Przeczytana: 25 października 2015

Kolejna świetna książka Rollinsa. Ale czego się można było spodziewać? Rollins po raz kolejny udowadnia że potrafi bardzo mocno wciągnąć czytelnika w wir szaleńczej jazdy bez trzymanki. Ogólnie pozycja obowiązkowa. Gorąco polecam.

smolkosia | 2015-03-07

Kolejna książka z serii o przygodach SIGMY, tajnej jednostki USA do zadań specjalnych. Powieść bardzo podobna do poprzednich przez to mniej zaskakujaca i intrygująca. Oczywiście są zagadki historyczne, tym razem idziemy tropem Egipcjan w starożytnej Irlandii. Jest walka polityczna, Gildia oraz zbliżający się ogólnoświatowy kryzys wynikający z epidemii; jednak brakuje elementu zaskoczenia. Dla każdej z osób dla których nie będzie to pierwsza ale kolejna książka tego autora, nie będzie to lektura porywająca, a jedynie kolejna część serialu o SIGMIE, można przeczytać dla rozrywki, nie dla wybitnej literatury.