Kultura Odrodzenia we Włoszech

8306020049
odrodzenie, historia sztuki
sztuka
Agnieszka

Ogłoszone po raz pierwszy w 1860 roku dzieło wielkiego uczonego szwajcarskiego należy do kanonicznych tytułów humanistyki europejskiej.Dzięki -jak to określił we wstępie do polskiego wydania prof.Brahmer-"przymierzu uczonegon z artystą"upływ czasu w niczym nie naruszył jego atrakcyjności lekturowej.Jakkolwiek późniejsza nauka,zresztą sam autor ,krytycznie ocenił niektóre tezy,"Kultura Odrodzenia we Włoszech" po dziś dzień stanowi punkt odniesienia dla każdej pracy podejmującej zbliżoną problematykę.

Miro | 2015-12-09

Od dziesięcioleci książka ta pozostaje absolutnym klasykiem i pierwszą obowiązkową pozycją dla każdego zainteresowanego kulturą europejskiego renesansu. Niedościgniony wzór dla innych studiów w tym zakresie, przykład idealnej kompozycji analizy historycznej, historyczno-literackiej, filozoficznej oraz historyczno-kulturowej.

Sunako_Princess | 2016-05-04
shpinac | 2015-12-23