Dzika sprawiedliwość

Tłumaczenie: Wacław Niepokólczycki
Cykl: Amanda Jaffe (tom 1)
Wydawnictwo: Libros
Wild justice
Amanda Jaffe, zbrodnia
dorotie

Gdy w lesie odnaleziono zakopane zwłoki okaleczonych ofiar, podejrzenie pada na chirurga Vincenta Cardoniego, który zostaje aresztowany. Dowody przeciwko niemu są jednak na tyle wątłe, że sąd uwalnia go od zarzutów. Cardoni, pragnąc znaleźć sprawcę - a przez jakiś czas podejrzewa nawet własną żonę - poddaje się operacji plastycznej, by swobodnie tropić mordercę. Prawda okazuje się tyleż zaskakująca, co przerażająca.

Akcja, niezwykle wartka, pełna nieoczekiwanych zwrotów, z umiejętnie dozowanym napięciem, do ostatniej chwili nie pozwala się domyślić, kto jest prawdziwym sprawcą odrażających morderstw.

[Świat Książki, 2003]

Wioletta | 2017-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2017

Thriller częściowo prawniczy, powinno być ciekawie, a wyszło beznamiętnie, bez wigoru, bardzo jednostajnie, pospolicie. Nawet obojętne było mi kto stoi za ćwiartowaniem ofiar, do tego żadnych niespodzianek, myślę, że każdy jest w stanie bez najmniejszego wysiłku domyślić się sprawcy.
Amanda, czy ta postać się rozkręci, szara gęś, płytko nakreślona, patrząc na tytuł serii to ona powinna być znaczącą, a tu prym wiedzie jej ojciec Frank, mimo tego, że występuje rzadziej, ale to najciekawsza postać. Zastanawiam się czy czytać kolejną część.

Natalia | 2013-05-01
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 30 kwietnia 2013

Policjant Bobby Vasquez wiecznie narzeka na monotonność swojej pracy - sami narkomani, piraci drogowi… Pewnego dnia, kiedy szykuje się już do wyjścia z komisariatu, odbiera telefon. Rozmówca informuje, że znany chirurg, Vincent Cardoni, kupił kilka kilogramów kokainy od mafioza, któremu od dobrych paru lat udaje się obejść przepisy i oszukiwać świadków, wskutek czego nigdy jeszcze nie trafił do więzienia. Vasquez ma szansę się wykazać. Jedzie do domu Cardoniego, gdzie odkrywa niewielką torebkę wypełnioną kokainą, salę operacyjną, mnóstwo śladów krwi i… dwie ludzkie głowy w lodówce. A to dopiero początek! Obrończyni Cardoniego, Amanda Jaffe, wraz z policją odkrywa powiązania lekarza z szajką dilerów narkotykowych, osobami zajmującymi się handlem organami, a także z morderstwami popełnionymi w wielu stanach USA na przestrzeni kilkunastu lat.

Po przeczytaniu kilku początkowych rozdziałów byłam pewna, że mam do czynienia z thrillerem medycznym. Zdziwiłam się trochę, nie zaprzeczę -...

Kasiag | 2015-02-19

Thriller na bardzo dobrym poziomie, z logicznie zawiązaną fabułą, zwrotami akcji, stopniowo rosnącym napięciem.
Polecam!

Krzysztof | 2015-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2015

NIESAMOWITY:
- fabuła
- zwrot akcji,
- zakończenie
- autor.
Od dziś (od 3 tomu) jestem wiernym fanem i czekam na więcej.

Gosikowa | 2014-01-10
Przeczytana: 18 grudnia 2013

Pomysł fajny, styl pisania całkiem przyjemny. Niestety, książka jest przesadnie przewidywalna. Żadna to radość czytania, gdy w połowie ma się już w głowie rozwiązanie całej zagadki...

empod | 2017-05-31
justyna | 2017-02-05