Namiot

Tłumaczenie: Justyna Gardzińska
Wydawnictwo: Bellona
Tent
esej, szkic, współczesność, humor

Najnowszy tom esejów, krótkich wierszy i szkiców pióra znanej kanadyjskiej autorki, laureatki licznych prestiżowych nagród literackich. Niesamowite, dowcipne, osobiste, mroczne oraz tchnące specyficznym, nieco zgryźliwym humorem, dotyczą wielu kwest oddając charakter współczesnych czasów i kondycji ludzkiej.

edi-bk | 2013-10-23
Na półkach: Przeczytane, 2013, Z biblioteki
Przeczytana: 22 października 2013

Przyznam szczerze, ze spodziewałam się czegoś innego. Owszem jest tu specyficzny humor autorki, parę fajnych podsumowań i kilka ciekawych opowiadań. Zwięzłe, krótkie i czasem zupełnie nie na temat. Chyba muszę przeczytać coś większego bo mnie zaciekawiła.

zboczony kosmita | 2015-05-31
Przeczytana: 30 maja 2015

Niektóre opowiadania mnie zaciekawiły i całkiem przyjemnie się je czytało, ale w kilku nie miałam pojęcia o co chodzi... nie mogłam się jakby połapać. Wydaje mi się, że nie mogę jednogłośnie stwierdzić przez to, że lektura tej książki była zła, ale na pewno specyficzna na swój sposób. No cóż, dobra jak dla mnie na chwilę i tyle.

| 2010-11-10
Przeczytana: 30 października 2010

Słów parę:

Adrianna Strzyżewska | 2010-07-01

Zbiór smaczków, jakimi karmi nas pani Atwood to opowieść codzienna i niecodzienna w jednym. Wiele ukrytych znaczeń i symboli, niedopowiedzeń. Książka na pewno nie dla każdego, ale polecam osobom które cenią w literaturze refleksje podtykane nam przez autora.

syrenka | 2016-08-25
corpse_bride | 2016-07-14