Pielgrzymowanie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "A to Polska właśnie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
83-7023-671-5
religia
jusola

W Polsce tradycje pielgrzymek sięgają czasów pogańskich. Na XI w. przypadają początki pielgrzymek chrześcijańskich. Mimo wielu zawirowań naszej historii pielgrzymki przetrwały do dziś. W chwilach ciężkich i trudnych niosły nadzieję, dodawały sił, integrowały naród. Obecnie uczestniczy w nich 6-7 mln osób rocznie. W większości są to katolicy obrządków łacińskiego i wschodniego, ale pielgrzymują również wyznawcy prawosławia, islamu i judaizmu.

źródło opisu: Wydawnictwo Dolnośląskie, 1998

źródło okładki: zdjęcie autorskie