Godspeed - historia Kurta Cobaina w obrazach

83-86365-95-1
Nirvana, Kurt Cobain, godspeed
komiksy
Ponury_Zniwiarz

Scenariusz: Barnaby Legg, Jim McCarthy Jedyna w swoim rodzaju powieść graficzna na motywach życia twórcy grunge’u i lidera Nirvany Kurta Cobaina. Pastelowe idylliczne dzieciństwo, rozedrgana jaskrawymi barwami sławy młodość i ponura paleta pogłębiającego się rozpadu osobowości ilustrują tragiczną historię chłopca z amerykańskiej prowincji, który nie udźwignął ciężaru sprzedaży własnej...

Scenariusz: Barnaby Legg, Jim McCarthy

Jedyna w swoim rodzaju powieść graficzna na motywach życia twórcy grunge’u i lidera Nirvany Kurta Cobaina. Pastelowe idylliczne dzieciństwo, rozedrgana jaskrawymi barwami sławy młodość i ponura paleta pogłębiającego się rozpadu osobowości ilustrują tragiczną historię chłopca z amerykańskiej prowincji, który nie udźwignął ciężaru sprzedaży własnej wściekłości. Książka ta nie jest kolejną biografią eksploatującą mit upadłego anioła grunge’u. Zaczyna się i kończy samobójstwem, ale nie jest opowieścią o upadku. Kurt Cobain zaistniał publicznie w momencie, gdy media odkryły Generację X – fenomen luźniachów. Nadawał się na archetyp zjawiska: niechlujne, opadające na twarz włosy, w oczach pustka heroinowego nałogu. Wyglądał na przegranego, jednak zdecydowanie nim nie był[..]

Bulma3110 | 2014-03-31

Biografia Cobaina w formie komiksu ? Czemu nie, jeśli realizacja jest genialna :D

Odpowiednia długość książki, duży format ułatwiający czytanie, dość przeciętne obrazki (ale za to 'magiczne' kolory xD) no i ciekawe (optymalne) informacje wyjęte z życia Kurt'a - taka biografia na szybko w formie komiksu <3

Kocham komiksy, i właśnie taka forma twórczości mi pasuje :D

Martolcia | 2011-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2011
| 2016-08-15
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Ciekawa interpretacja biografii Kurta Cobaina, interesujące ilustracje. Warto mieć w swojej kolekcji.

zuzax666 | 2012-11-06

Nie jestem fanką komiksu, a po tą książkę sięgnęłam tylko i wyłączni z sympatii do Kurta. Może być.

morothierou | 2016-12-17
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: luty 2015

,,Wolę być nienawidzony za to kim jestem,
niż kochany za to kim nigdy nie byłem" /Kurt Cobain
...