The Lord of the Rings, vol 2. The Two Towers
pierścień, hobbit, Frodo, Gandalf, Saruman

Druga część słynnego cyklu Tolkiena "Władca Pierścieni". Osadzona, jak i pozostałe, w niezwykle oryginalnym świecie, utworzonym dzięki bogactwu i sile wyobraźni autora. Świat tej powieści wciąga i fascynuje, urzeka fikcyjną rzeczywistością, ze stworzoną na jej użytek geografią, historią, kulturą i mitologią

źródło opisu: opis własny

fulmir | 2013-04-18
Przeczytana: 17 kwietnia 2013

No cóż, "Władca Pierścieni" powinien być lekturą obowiązkową dla miłośników fantastyki i nie tylko. Na pewno urzeka mnie wspaniały świat wykreowany w tej książce z mnóstwem postaci, krain geograficznych i fascynujących historii. Nie sposób się od niego oderwać choć niektóre opisy przyrody mogą się wydawać nużące, ale to już według uznania.
Pragnę też zwrócić uwagę na tłumaczenie ksiązki przez Pana Jerzego Łozińskiego, które choć było nietypowe to przypadło mi do gustu. Autor przekładu skupił się tutaj na tłumaczeniu imion i nazw własnych. I tak mamy tu np. Bilba Bagosza z Bagoszna, Sama Gadułę, Łazika, krzaty itp.
"Władaca Pierścieni. Dwie wieże" jest na pewno książką godną polecenia i z niecierpliwością zabieram się za "Powrót króla":)

anikatera | 2015-03-30

Tolkien to już niemal legenda. To właśnie on nadał nowe znaczenie słowu pierścień. Niepojęta władza., którą mógł dać ten jeden jedyny, niosła ze sobą zagrożenie. Niesamowita historia, którą zna chyba każdy miłośnik literatury, to właśnie dzięki niej, ten angielski pisarz, stał się jednym z prekursorów współczesnej literatury fantasy. Słowo fantastyka jest już ściśle związane z nazwiskiem autora jednej z najsławniejszych trylogii, która trylogią wcale być nie miała, bo Tolkien chciał ją wydać jako jedną książkę, ale po ingerencji wydawnictwa, skończyło się na trzech tomach. Ciekawostki zwykle powinny być na końcu, ale w hołdzie łamania konwenansów, powiem Wam coś jeszcze, jakże by inaczej być mogło, niezwykle ciekawego, pisarz swoją powieść tworzył na maszynie do pisania. Może kojarzycie z różnych filmów jak trudno było opanować sztukę pisania na tym urządzeniu, nasz drogi autor nie był w tym mistrzem, a wręcz radził sobie bardzo kiepsko, bo używał wyłącznie palców wskazujących....

książek: 1953
Aiwlys | 2013-01-22
Przeczytana: 2007 rok

Dużo więcej akcji i o wiele mniej opisów, które myślę, że w tym tomie byłyby zbędne, ponieważ nie sposób sięgnąć po ten tom, jeśli nie czytało się poprzedniego. Dużo akcji, za co uwielbiam pana Tolkiena. Aczkolwiek były również elementy, które wprost mnie irytowały np. zachowanie Golluma, jego wahania i jego zachowanie. Cały czas podświadomie miałam nadzieję, że się zmieni. Cóż więcej dodać.

Hendoslaw | 2017-02-13
Przeczytana: 11 lutego 2017

Po trzeciej księdze postanowiłem odpuścić. Tom pierwszy miał jakiś określony cel. Drużyna dążyła do Mordoru by zniszczyć pierścień. Na końcu drużyna się rozpada i od tego również zaczyna się tom drugi. I historia się toczy i toczy, aż człowiek w ogóle zapomina, że coś czyta. Niestety większość fabuły dowiadujemy się ze streszczenia opowieści innych. Na przykład bitwa o wieże Sarumana. A po prostu wymiotuje zwrotami grzecznościowymi, którymi zwracają się do siebie bohaterowie. W tej historii w ogóle nie ma żadnego napięcia. Mi to się nie podoba i odkładam książkę.

Piotr | 2013-10-28
Przeczytana: 2002 rok

Co tu dużo mówić, dla mnie mistrzostwo świata. Pozycja obowiązkowa dla fanów gatunku.

Nedellin | 2013-12-15
Przeczytana: 14 grudnia 2013

Niestety muszę przyznać, że jak się zna film niemalże na pamięć, to książka prawie w ogóle nie wciąga. Przydługie nużące opisy, świadomość tego co się zaraz stanie i tym podobne rzeczy nie pozwalają mi się zatracić w tym świecie. Długimi chwilami książka mnie nudziła, jednak opisy bitew mógłbym czytać bez końca! To dzięki nim ocena nie wygląda tak źle. Ach, jak bym chciał przeczytać ją przed obejrzeniem filmu...

Bartek | 2014-03-08
Przeczytana: 01 marca 2014

Kontynuacja "Drużyny pierścienia", czyli "idziemy, uciekamy, idziemy, uciekamy" z jedną bitwą w tle. Ciekawy jest wątek z Gollumem, bardzo interesująca postać i do końca wierzyłem w jego przemianę, choć ostatnie sceny zaprzepaściły wszystko.

Teraz wypadałoby dokończyć czytanie, choć obawiam się, że ostatnia część również będzie obfita w podróż i ucieczkę. Geez.

Maya | 2014-03-20

Im bliżej Mordoru, tym straszniej, ciemniej, mroczniej...również w sercach.

Magda | 2014-03-09
Przeczytana: 07 marca 2014

"Zmęczyłam" jakoś pierwszą część, ale przykro mi, tej nie dam rady. Mam zwyczaj czytania do końca, lecz nie tym razem. akcja rozkręca się jeszcze dłużej niż w pierwszej części. Nie sądzę, że jest to książka słaba, denna - w końcu to Władca Pierścieni!
Po prostu, nie zafascynowała mnie, tyle :)

Songoku | 2012-12-23
Przeczytana: 06 czerwca 2010

Druga część też mi siadła.