Opowiadania zebrane t.1-2

Wydawnictwo: Czytelnik
Agnieszka

Inne wydania

Zawiera m.in. opowiadania: Labirynt Casanovy, Cud, Pierścień, Siena i okolice, Cmentarz Południa. Opowiadanie otwarte, Srebrna Szkatułka, Gorący oddech pustyni, Portret wenecki, Głęboki Cień, Legenda o nawróconym pustelniku, Zima w zaświatach. Opowieść londyńska, Schronisko Lunatyczne.Ilustracje Jana Lebensteina.

polskajaponka | 2016-12-23

Zbiór opowiadań Gustawa Herlinga Grudzińskiego to lektura zdecydowanie nie dla każdego.
Zarówno tematyka opowiadań, jak i warsztat literacki autora wymusza na czytelniku zadumę i refleksję nad ludzkim życiem i wyborami Człowieka. Do opowiadań Grudzińskiego trzeba "dojrzeć", gdyż przeczytane "po łebkach" lub zbyt wcześnie mogą zniechęcić do twórczości Autora.

apreelo | 2015-08-05
lemontree | 2015-06-28