Sargassowa planeta

Tłumaczenie: Urszula Zielińska
Cykl: Solar queen (tom 1)
Wydawnictwo: Rebis
Sargasso of Space
8385202129
Csisilver

Dan Thorson był świeżo upieczonym absolwentem akademii kształcącej obsługę statków kosmicznych. Jednak nie trafił na statek żadnej z prestiżowych kompanii handlowych. Komputer zaoferował mu los wolnego pośrednika.
Będąc najmłodszym członkiem załogi statku "Królowa Słońca", Dan trafia na planetę z tajemniczą przeszłością by rozwiać mroki jej teraźniejszości.

źródło opisu: Rebis 1991

źródło okładki: zdjęcie autorskie

comboometga | 2015-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2015

Książka posiada naprawdę ciekawą fabułę i jest dobrze rozwinięta. Ostatnimi czasy niestety nie miałam zbytnio dużo czasu, który mogłabym z nią spędzić, więc trudno było mi się w nią wciągnąć. Jednak gdy w końcu się do niej dosiadłam, ciekawiło mnie to, co poznawałam.
Myślę, że spokojnie mogę ją polecić fanom sci-fi. Więc...polecam.

Lycoris | 2016-08-23
Przeczytana: 16 sierpnia 2016

Z panią Norton do czynienia miałam już nie raz. Zazwyczaj jednak historie te sprowadzały się do przygód Mary Sue czy "spirited away" do Świata Czarownic. Ani jedno, ani drugie niespecjalnie przypadło mi do gustu.

Tutaj jednak znalazłam coś zupełnie innego. Przygody kosmicznych odkrywców, poszukujących jedynie potencjalnego skarbu na niezbadanych planetach pochłonęły mnie bez reszty. I choć z łatwością można dostrzec w "Sargassowej Planecie" podobieństwa do "Wyspy Skarbów" czy jakiejkolwiek innej książki z tego nurtu - nie szkodzi. Pierwszy tom "Solar Queen" napisany jest po prostu zbyt dobrze, zbyt swobodnie żeby to przeszkadzało.

Nie powiem, że jakoś specjalnie przywiązałam się do bohaterów. W większości przypadków nawet nie próbowałam zapamiętywać ich imion. Ale czy pamiętanie imion bohaterów lekkiego czytadełka jest konieczne do czerpania przyjemności z lektury? Nie wydaje mi się.

Jeśli ktoś tak jak ja zniechęcił się do Norton po Świecie Czarownic - zdecydowanie powinien dać...

Grzegorz | 2011-07-14

Była kiedyś książka: "Morze sargassowe". Akcja trochę podobna chociaz osadzona w zupełnie innych realiach.

Hanau | 2013-06-19
Przeczytana: 03 stycznia 2010

Książka rewelacyjna - naprawdę kawałek dobrej sci-fi

vaspur | 2011-02-12

pierwsza książka spoza kanonu lektur którą przeczytałem bodajże w 5 klasie podstawówki do tej pory dobrze ją pamiętam, wtedy właśnie zrozumiałem ile piękna i przyjemności można znaleźć w książkach dzięki niej tak naprawdę rozpocząłem przygodę z literaturą, to słowem wstępu co do książki nie jest może wybitna ale czyta się ją dobrze i jest dosyć ciekawa

Michal Taror | 2010-10-15
Przeczytana: 14 października 2010

Calkiem niezla ksiazka. Dosc lekka i przyjemna, ale kiedy bylem nastolatkiem zdecydowanie bardziej mi sie podobala.

Drizit | 2016-09-22
Na półkach: Fantastyka, Przeczytane