Duchowość ciała

Tłumaczenie: Stefan Sikora
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Psychologia na co dzień". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
The spirituality of the body
83-60207-53-4
Makota

Współczesna medycyna pozostaje bezradna wobec pierwotnych przyczyn wielu schorzeń, bezskutecznie poszukując ich źródła. Tymczasem podstawowe funkcje organizmu, takie jak oddychanie, poruszanie się, odżywianie czy seksualność, związane są z naszą duchowością o wiele bardziej niż sądzimy. Niewidoczny duch i obserwowalna cielesna materia łączą się w pojęciu danej nam z góry łaski, którą można określić "boskim duchem" działającym w ciele człowieka. Tak więc istnienie ludzkie to stan pewnej świętości, kompletności, jedności ziemskiego życia z tym, co boskie. Świętość owa i kompletność, czyli po prostu - zdrowie - najwidoczniej i najpewniej przejawia się we wdzięku ruchów, w cielesnym "blasku" i w żywotności, "przygaszenie" zaś i toporność ruchów mogą oznaczać nawet śmiertelną chorobę.

enhap | 2013-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2013

Bardzo dobra, lecz krótka i dość opisowa książka. Przedstawia jedno z najciekawszych podejść terapeutycznych, proste i praktyczne.

Genialnie łączy się z materiałami, które wcześniej przyswoiłem, z koncepcją jedności umysłu i ciała, a także z somatyczną metodą uwalniania potencjału w człowieku. Praca nie tylko analityczna, lecz głównie kinestetyczna.

Mniam, bardzo satysfakcjonujące, chcę przeczytać więcej!

Antagonista Esklaważu | 2015-03-29

"Jeżeli przyjmiemy, że istoty ludzkie są stworzeniami duchowymi, musimy również przyjąć, iż zdrowie ma związek z duchowością."
Nie, nie musimy jeśli słyszeliśmy coś o dorobku Tomasza z Akwinu.

Angie | 2011-08-20

Dobry po przewodnik po ćwiczeniach z zakresu bioenergoterapii. Ćwiczyłam i szczerze polecam, pomaga znowu poczuć więź ze swoim ciałem, przepracować napięcia oraz rozluźnić i uwolnić od bólu.

Ewanna | 2013-07-18

Bardzo dobra książka,napisana przez doswiadczonego psychoterapeute, polecam!

Kashha | 2015-05-15
Przeczytana: 15 maja 2015

Trudno mi się ją czytało..choć od niektórych rozdziałów nie mogłam się oderwać, inne bardzo się dłużyły. Pomimo to jest pozycją, którą warto przeczytać i współgra z moimi odczuciami co do pracy z pacjentem w nurcie holistycznym. Z całą pewnością zapoznam się z innymi książkami Lowena i ogólnie bioenergetyką.

apm | 2014-04-06
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione

Książka sprzyja zwiększeniu świadomości swojego ciała, czytając cenne obserwacje Lowena. Przedstawione są też ćwiczenia, które można samemu wykonywać.

krystyna kalinowska | 2012-03-20

Bardzo dobra książka,
w przystępny sposób pokazuje jak można pomóc sobie samemu....

augustynka1607 | 2011-12-18

Nic nowego nie wnosi. Opisuje bardzo dziwne ćwiczenia. Nie podobała mi sie. Nie skonczyłam jej czytać. Po przeczytaniu połowy zrezynowałam.

książek: 2045

Najlepsza książka tego autora, najciekawszy i najbardziej praktyczny rozdział jest ten o metodach oddychania.

olguska | 2011-09-12

trudna w czytaniu