Sherlock Holmes. Tragiczny romans

Tłumaczenie: Jan Meysztowicz
Wydawnictwo: Mozaika
Adventure of the three gables
zbrodnia, śledztwo, Holmes
Lugal

Dziwne rzeczy dzieją się w domu Pod Trzema Przyczółkami... Do właścicielki tej posiadłości w Harrow zgłasza się niespodziewanie pewien człowiek z propozycją kupna – cena najwyraźniej nie gra żadnej roli, w dodatku kupiec zainteresowany jest całym umeblowaniem i wyposażeniem. A na Barker Street zjawia się Steve Dixie – znany łobuz – i radzi detektywowi, by ten trzymał się z dala od Harrow. Sprawa wydaje się interesująca, zważywszy na to, że Sherlock Holmes otrzymał właśnie telegram od pani Mabarl

źródło opisu: http://www.granice.pl/ksiazka,sherlock-holmes--tragiczny-romans,265404

źródło okładki: http://www.granice.pl/ksiazka,sherlock-holmes--tragiczny-romans,265404

Abee | 2015-02-16
Przeczytana: 26 grudnia 2008

Jacek Rozenek interpretuje (poprawnie) przygodę Holmesa, która jest - jak na przygody detektywa - dość lekka i z dość humorystycznymi wstawkami. A wszystko - nieoczekiwanie - z powodu nieszczęśliwej miłości.

Jacek | 2016-10-30
Owcozaur | 2016-08-07