Sherlock Holmes - Skandal w Czechach

Wydawnictwo: Mozaika
Sherlock Holmes, Czechy
Lugal

"Skandal w Czechach" był pierwszym z 56 opowiadań o Sherlocku Holmesie opublikowanych w "The Strand Magazine". Tym razem detektywa odwiedza tajemniczy gość, który przedstawia się jako Książę von Kramm. Jednak, mimo że gość swoją twarz skrywa pod maską, Sherlock Holmes rozpoznaje w nim zupełnie inną postać...

taka1 | 2012-10-31
Na półkach: Przeczytane, 2012, Audiobook, Klasyka
Przeczytana: 31 października 2012

Fajne opowiadanie, w końcu jakieś zainteresowanie Holmesa które nie jest, praktyczne, zdroworozsądkowe i czysto logiczne.

Kate12 | 2012-05-10
Przeczytana: 09 maja 2012

Jest warta przeczytania.Czytając ją byłam mile zaskoczona jej końcem.

Herkules | 2011-07-05

Do Holmesa i dr. Watsona przychodzi przyszły król Bohemii Książę von Kramm. Prosi Holmesa żeby odnalazł jego byłą narzeczoną polkę Irenę Adler ( podobno to była jedyna kobieta, która fascynowała Holmesa). Groziła księciu, że pokaże ich zdjęcie jego nowej narzeczonej, ponieważ nie akceptuje faktu, że woli inną kobietę.Ciekawe opowiadanie, a najciekawsze jest to w jaki sposób Holmesowi udało się znaleźć zdjęcie.