Weekend z Ostermanem

The Osterman Weekend
weekend, ostermanem, robert ludlum
Maciek

Inne wydania

Tajemnicza organizacja zamierza wtrącić Amerykę w otchłań finansowego chaosu, przy którym Wielki Kryzys wyda się niewinnym żartem. Odliczanie już się rozpoczęło. Dziennikarz telewizyjny John Tanner dowiaduje się, że do spisku należy troje jego najlepszych przyjaciół. Wraz z agentem CIA, a potem wbrew niemu, usiłuje zapobiec katastrofie...

fik | 2016-04-28
Przeczytana: 27 kwietnia 2016

Cała książka jest dla mnie rewelacyjna- no może nie cała. Objawia się tutaj cały geniusz literacki Ludluma tj. stopniowe budowanie napięcia a z każdą stroną coraz bardziej zawiłość akcji- co w końcu autora gubi i dlatego nie dostał ode mnie dychy za nią . W pewnym momencie czytelnik podejrzewa o udział w spiski nawet głównego bohatera, a zakończenie no cóż jest takie jakby pisarz już nie wiedział co z tym wszystkim zrobić i najlepiej było skończyć . pomimo to jest ona jak napisałem rewelacyjna

gwiazdka | 2013-01-13
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 13 stycznia 2013

Weekend… to jak na Ludluma książeczka objętościowo niepozorna, ale kiedy idzie już o akcję rzecz ma się podobnie jak z opasłymi tomami tegoż. Tym razem akcja książki ma ograniczony zasięg, mianowicie rzecz dzieje się w małym miasteczku i w niedługim czasie, co nie znaczy, że wydarzenia tu opisywane mają mniejszą rangę. Główny bohater w sposób typowy dla Ludluma zostaje wplątany w niebezpieczne sytuacje. I do końca nie wiedziałam, kto jest tym dobrym, a kto tym złym, raz już wydawało mi się, że wszystko rozumiem, za chwilę sytuacja zmieniała się diametralnie. Zakończenie i wyjaśnienie zaś w bardzo dużym stopniu było dla mnie zaskoczeniem.

Marta | 2014-04-13

Czytałam ją prawie 20 lat temu i pamiętam do dziś. Czy trzeba więcej wyjaśniać?
Bardzo polecam :-)

Whoresbane | 2017-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2017

Ludluma ciąg dalszy i tym razem skromnie bo jedyne 264 strony ale za to jakie! Po nieco słabszych Spadkobiercach Mataresa znów wychwalam Ludluma który potrafił utworzyć powieść szpiegowską ze zwrotami akcji i samą akcją na tak małej ilości stron. Zaletą ogromną jest narastające tempo, pierwsze 30 stron wieje nudnym aczkolwiek potrzebnym wprowadzeniem postaci a potem się zaczyna, niby intryga, budowanie napięcia, kulminacja, zwrot akcji, nic nie wydaje się takim jakim ma być, wszystko staje na głowie i wciąga tak że okłamywałem sam siebie że ostatnie 60 stron dokończe rano... Takiego wała! Skończyłem czytać po 2 i po ogromnie ciężkim dniu właśnie ostatkiem sił piszę tą recenzję i udaję się na spoczynek. Polecam i dobranoc

jw23 | 2012-02-25

Może być

kari82 | 2013-09-18

Chyba sie lekko zawiodlam na tej ksiazce spodziewalam sie o wiele bradziej zaskakujacej fabuly biorac pod uwage inne ksiazki tego autora.Ogolnie do przeczytania ale....

Malkontent_Kr | 2016-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2016

Fabuła mocno naciągana i sztucznie zagmatwana. Niemniej czyta się dobrze. Niestety szału nie ma.

Jakub Rusinek | 2013-09-21
Przeczytana: 20 września 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ludlum umie budować i utrzymać napięcie. W pewnym momencie już nie wiedziałem, kogo właściwie mogę podejrzewać o członkostwo w Omedze, a kogo nie. Ostateczny wybór winnych mnie zaskoczył. Główny bohater sam wywnioskował, że jeden z nich nim jest, ale o drugim nikt nie był skłonny pomyśleć.

mecha_pug | 2013-07-19

Bardzo średnia książka. Jak dla mnie zero w niej elementów, które mogłyby jakoś zaciekawić na dłużej. Właściwie, to od początku już można podejrzewać jak się skończy. Plus - szybko się czyta.