Ostatni Strażnik

Cykl: WarCraft (tom 3) | Seria: Warcraft
Wydawnictwo: ISA
Warcraft: The Last Guardian
fantasy, WarCraft

W okrytej mgłą zapomnienia przeszłości świat Azeroth wypełniały wszelkiego rodzaju cudowne istoty. Tajemnicze elfy i wytrzymałe krasnoludy żyły we względnym pokoju i harmonii z ludzkimi plemionami... aż do chwili, gdy demoniczna armia znana jako Płonący Legion na zawsze zniszczyła spokój tego świata. Teraz orki, smoki, gobliny i trolle walczą o władzę nad podzielonymi, skłóconymi królestwami. Wszystko to jest częścią wielkiego, niebezpiecznego planu, który zadecyduje o przyszłości świata

MadameShepard | 2015-10-06

Naprawdę dobrze się to czyta. Grubb jest chyba najbardziej utalentowany z pisarzy tworzących książki z uniwersum Warcrafta.
Akcja jest wartka, jednocześnie poznajemy dobrze bohaterów, którzy mają w sobie dużo życia, dylematy, są ciekawi i wyraziści. Wielka szkoda, że z naprawdę wielkiej liczby książek o Warcraft, w Polsce została wydana zaledwie garstka i na allegro są w zawrotnych cenach.

Patrycja | 2015-12-15
Przeczytana: 15 grudnia 2015

Bardzo lekka. Bardzo, bardzo :) Można sobie przeczytać, nawet się troszkę zaciekawić biegiem wydarzeń, lecz nie zmienia to faktu iż autor talentem literackim nie grzeszy. Czytając można odnieść wrażenie, iż dość ciekawą historię opowiada zupełny laik, fan gry, a nie pisarz z prawdziwego zdarzenia. Jest to widoczne szczególnie w momentach gdy akcja dopiero się rozwija, lepiej jest gdy zdarzenia biegną wartko.
Co do samej treści jest ok, chętnie poznam dalsze losy bohaterów książki. Największy zarzutem w tej kwestii było dla mnie przedstawienie półorczycy jako pociągającej kobiety, no ale, co kto lubi :)
Podsumowując, nie jest wybitna, ale gdy czyta się ją z dystansem i odbiera lekko, można sympatycznie spędzić czas.

Zbyszek | 2013-03-25
Przeczytana: 22 marca 2013

Kawałek niezłej literatury w sam raz dla pasjonatów gry World of Warcraft. Czyta się lekko i przyjemnie.
Polecam na odetchnięcie od komputera i naładowanie akumulatorów przed kolejnym questem :)

Kacper | 2016-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2016

Wg mnie jest to książka tylko dla fanów WarCrafta. Ja się za takowego uważam. Bardzo lubię to uniwersum.
Nie rozumiem, czemu ta książka oznaczona jest nr. 3, skoro chronologicznie stoi ona wcześniej niż pozostałe 2 książki z serii.
Największą zaletą tej książki dobre poznanie bohaterów takich jak Medivh, Lothar, Khadgar i kilku innych. Szybko się ją czyta, lecz autor nie potrafi nas dobrze wciągnąć w tą opowieść. Mimo, że większość czasu akcja toczy się dzieje się w wieży Karazhan gdzie Khadgar poznaje swojego mentora, to ani raz nie miałem ochoty odłożyć książki z nudów.
Jednak odbiorcy, którego nie interesuje uniwersum WarCrafta szczerze wątpię, by książka się spodobała. Będzie się on gubił, nie będzie rozumiał o co tak naprawdę chodzi.
Tak jak powiedziałem na początku. Książka spodoba się osobom, które interesują się tym światem.

Paweł | 2013-01-01
Na półkach: 2012, Przeczytane
Przeczytana: 2012 rok

Bardzo przyjemna lektura która na pewno rozjaśni trochę zawiłości świata wWarcraft-a. Jest na pewno godną polecenia książką dla miłośników Warcraft-a, a nowym czytelnikom przypadnie do gustu i przypuszczam, że zmotywuje ta książka do poznania lepiej tego jakże niezwykłego świata. Może być dla nich trochę niezrozumiała ale przy bliższym poznaniu innych książek i gier na pewno wszystko się rozjaśni!

Lenessis | 2016-07-27
Przeczytana: 26 lipca 2016

Książkę czytało mi się bardzo przyjemnie i było to coś czego potrzebowałam akurat w tej chwili - świata pełnego magii i dziwnych stworzeń. Historię jako tako znałam już wcześniej, mimo wszystko przeżywanie jej wraz z książką na nowo to cudowne uczucie. Polecam!

Jarek Kaszuba | 2016-06-12
Przeczytana: 2010 rok

Jedna z lepszych, przyjemnie czytających się książek z uniwersum Warcrafta. Zazwyczaj przenoszenie gier na papier nie wypada olśniewającą, ale Jeff Grubb nawet dał radę.

Darius | 2012-12-31
Przeczytana: maj 2011

Łatwe Czytadło, gładko i przyjemnie wchodzi pisane bardzo prostym językiem i nie jest to tutaj w żadnym wypadku wada

NihilusX | 2013-05-09
Przeczytana: 23 lipca 2015

Książka super. Czyta się nią szybko i przyjemnie. Z postaci polubiłem zwłaszcza głównego bohatera Khadgara, Anduina Lothara oraz tytułowego strażnika Medivha. Jest to bardzo dobre wprowadzenie w jeden z wątków z WarCrafta III. Opisana jest tu też Pierwsza Wojna, ale stanowi ona tło wydarzeń, a główna fabuła skupia się na losach Medivha. Polecam zdecydowanie każdemu fanowi świata WarCrafta.

Danielo | 2014-12-01

Wspominam ją bardzo dobrze, pamiętam, że nie mogłem się powstrzymać, żeby przeczytać choć kilka stron więcej niż miałem na to czasu