Lucifer gospel.
978-83-60192-48-1
Beata

Młoda archeolog Finn Ryan oraz fotograf Virgil Hilts podczas poszukiwań grobu jednego z apostołów trafiają na ślady zbrodni sprzed wielu lat i na starożytny medalion z imieniem pewnego upadłego archanioła. To tylko dwa z licznych elementów układanki, których skompletowanie pozwoli odsłonić skrywaną do tej pory prawdę o fundamentach naszej historii. Ale czy wszystkim zależy na jej ujawnieniu? Raczej nie, sądząc po liczbie śmiertelnie niebezpiecznych pułapek czekających na Finn i Virgila na szlaku ich poszukiwań.

Marduk | 2016-04-19

Kiedy nie ma pod ręką żadnej książki, a coś MUSI się przeczytać, to wtedy można sięgnąć po "Według Lucyfera". Książka na jedno popołudnie, napisana przystępnym językiem; ale na drugi dzień już się o niej nie pamięta.

Kamil | 2013-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2013

"Paul Christopher pisać umie."
No niezbyt. Opis książki jak najbardziej zachęca do jej kupna:
- zawrotna, szybka akcja - owszem jest, akcji pełno, dużo się dzieje, można odnieść wrażenie, że aż za dużo, że autor na siłę próbuje wymyślić nowy, niespodziewany zwrot akcji, co nierzadko kończy się suchym stwierdzeniem "Ale jakim cudem?"
- bohaterowie z krwi i kości - takich głównych w zasadzie jest dwóch, młoda archeolog Finn Ryan oraz fotograf Virgil Hilts. Często miałem wrażenie, że Christopher tak naprawdę nie zna swoich bohaterów. Wymyśla coraz to nowsze i coraz bardziej niebezpieczne pułapki, a dwójka śmiałych bohaterów wychodzi z nich bez szwanku. Nie wspomnę, że Hilts to prawdziwy macho Indiana Jones Rambo, który zwiedził cały świat, jest mistrzem w każdej dyscyplinie sportowej, a także potrafi zrobić czołg z pudełka zapałek, przynajmniej ja tak sądzę ;)
- od książki trudno się oderwać - męczyłem się by ją skończyć, mimo, że potrafi wciągnąć, i ma swoje naprawdę bardzo dobre...

Łukasz Niewiadomski | 2011-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2011

Najlepiej charakteryzuje tę książkę sparafrazowany cytat z niej samej - "Paul Christopher może do historii literatury nie przejdzie, ale przyjemnie jest spędzić popułudnie na plaży z jego książką w ręku" :)

Ogólnie rzecz biorąc, czyta się ją bardzo przyjemnie, fabuła przypomina nieco Indianę Jonesa zmiksowanego z Tomb Raiderem, a wszystko jest podlane sosem a'la Dan Brown - religijna konspiracja sięgająca kilku tysięcy lat wstecz.

Amadeusz Sobiesierski | 2012-08-15

Książka w stylu Indiany Jonesa.
W mojej opinii nudna,nieco bezsensowna momentami taka monotonna ze aż chce się przy niej zasnąć .
W książce od początku wiadome są wszystkie fakty a w połowie utworu mógłbym bez błędnie zgadnąć jego zakończenie które było po prostu słabe .
Odradzam

Jacek47 | 2016-10-16