Nawiedzony

83-7150-576-0
Nawiedzony
horror
kamk

Do starego i zapuszczonego, a także owianego złą sławą dworu przybywają cztery osoby: doktor Montague - znawca okultyzmu, jego śliczna asystentka, Eleanor - dziewczyna dobrze zaznajomiona ze zjawiskami psychokinetycznymi, Luke - przyszły spadkobierca Domu na Wzgórzu. Z początku wydaje się, że będą mieć do czynienia jedynie z niewytłumaczalnymi odgłosami i zamykającymi się samoistnie drzwiami. Okazuje się jednak, że Dom na Wzgórzu cały czas gromadzi siły, by wybrać spośród śmiałków swoją ofiarę.

betina360 | 2015-02-05
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 05 lutego 2015

'Wejsc do domu na Wzgorzu to przekroczyc do umyslu szalenca' Stephen King.
Do starego domu owianego zla slawa przybywa czworka ludzi. I choc nie jest to powiesc mrozaca krew w zylach ma swoj mroczny szalony klimat jak to w horrorach bywa.Polecam

Buffy1977 | 2015-03-10

Naukowiec, Montague, zaprasza nieznane sobie osoby do domu, o którym krążą pogłoski, że jest nawiedzony, w celu napisania pracy badawczej o zjawiskach metafizycznych. Zaprasza dwie osoby, które w przeszłości miały do czynienia z czynnikami nadprzyrodzonymi: Eleanor, która po śmierci matki nie może znaleźć swojego miejsca na świecie oraz Theodorę, bezpośrednią kobietę, mającą słabe zdolności parapsychiczne. Ponadto Montague ściąga do Domu na Wzgórzu młodego Luke'a - przyszłego spadkobiercę owej posiadłości. Cała czwórka stawi czoło niewyobrażalnym zjawiskom, które rozegrają się w owianym złą sławą domu, bowiem jeśli ktoś już przekroczy jego próg niełatwo będzie mu znaleźć drogę powrotną.

"Wizyta w Domu na Wzgórzu po prostu wstrząsa fundamentami naszej percepcji. Tak właśnie, sugeruje autorka, mógłby wyglądać telepatyczny kontakt z szaleńcem" (Stephen King "Danse Macabre")

"Nawiedzony" Shirley Jackson jest książką, którą w Polsce praktycznie nie sposób dostać. Sama...

Mru | 2016-01-05
Przeczytana: 04 stycznia 2016

Po tę książkę sięgnęłam zachęcona pozytywnymi opiniami na jej temat.Wydaje mi się, że nie zetknęłam się wcześniej z ekranizacją, chociaż mogę się mylić - na temat starych, nawiedzonych domostw nakręcono już przecież niezliczoną ilość filmów i napisano drugie tyle historii. Trudno powiedzieć więc na tym polu coś nowego, świeżego i niespodziewanego. Miałam ochotę na lekki dreszczowiec do poduszki i dokładnie to dostałam (ze szczególnym naciskiem na "lekki").

Nic tutaj nie zaskakuje czytelnika. Grupa przypadkowych ludzi pod przewodnictwem naukowca decyduje się na zamieszkanie przez okres letnich wakacji w domu, o którym rozchodzą się po mieście różne przerażające historie. Mają za zadanie spisywać wszystkie osobliwe zdarzenia, których doświadczą.
W rzeczywistości cel ich pobytu tam zaciera się w pewnym momencie, bohaterowie przestają zaprzątać sobie głowę badaniami naukowymi, sam naukowiec wspomina co prawda raz, czy dwa, o złej energii, rurach wodnych i kilku innych rzeczach, ale...

Ludi | 2016-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2016

Zapowiadało się naprawdę super. Wciągnęło mnie, zaczytałem się. Dodam, że nie spodziewałem się horroru przy którym wyjście w nocy po herbatę stanie się wyzwaniem. To miała być powieść gotycka, liczyłem więc na klimat. No i od początku udało mi się go odnaleźć w pięknych opisach domu, które naprawdę zrobiły na mnie wrażenie i zarobiły chyba wszystkie te gwiazdki. Niestety, fabuła i postaci rozczarowały mnie. Miałem wrażenie, jakby autorka trochę gubiła się we własnej prozie, jakby fabuła wymykała jej się całkiem jak Dom na Wzgórzu zmysłom bohaterów. Momentami nie rozumiałem co się właściwie dzieje i dlaczego główna bohaterka opisuje dane zjawisko lub postępuje w dany sposób. Rozumiem, że celem było oddanie szaleństwa, jakie dom w niej wywołał, niestety - oddać szaleństwo trzeba umieć, jeśli mają je czytać inni ludzie. Tymczasem główna bohaterka wydawała mi się lekko irytująca, a reszta postaci (może poza panią doktorową i Arthurem) płaska. Momentami zastanawiałem się, co z tymi...

aggie | 2011-08-27
Przeczytana: sierpień 2011

Trochę się rozczarowałam. Oczekiwałam, że książka bardziej mnie wciągnie, może nawet przestraszy. Niestety zjawisk paranormalnych dostałam bardzo mało, a ponadto pod koniec główna bohaterka działała mi na nerwy. Wszystko zbyt się dłużyło, przez co czasem męczyłam się czytając kolejne strony, które równie dobrze mogłam pominąć. Jednak ma swój klimat i zasługuje na uwagę ;)

KoRnelkA | 2011-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2011

Fajnie się czyta, chociaż końcówka trochę pokręcona i schizofreniczna. Spodziewałam się więcej strachu, a mniej rozterek psychologicznych, ale mimo wszystko dobrnęłam do końca. Polecam.

Aleksandra | 2015-12-12
Na półkach: Komparatystyka, Przeczytane
Przeczytana: 12 grudnia 2015

Po książkę sięgnęłam zafascynowana tematem literatury fantastycznej (nie mylić z fantasy) po przeczytaniu "W kleszczach lęku" Henry Jamesa.
Niestety trochę się rozczarowałam. Książka wydawała mi się jakaś niepełna i nie dokończona, jak gdyby pisarka nie mogła i nie potrafiła oddać swojej wizji i pomysłów.
"Nawiedzony" czyta się szybko, ale myślę, że wynika to z ciekawości. Czytelnik w napięciu czeka co "coś"... A później pojawia się niedosyt i rozczarowanie.

Firstlight OftheDay | 2015-10-12

Klasyka horroru z półki: "Nawiedzone miejsca" - polecam, lektura obowiązkowa!

maćko123 | 2016-09-26
Przeczytana: 26 września 2016

Troche za cięzka w odbiorze jak dla mnie,fakt atmosfera momentami była przytłaczająca jednak spodziewałem sie wiekszej grozy.Mysle ze kiedyś sięgne znowu po tą ksiażke ale póki co widać jestem za durny aby zrozumieć przesłanie

| 2012-05-23

mmm horror. coś dla mnie :*

Wszyscy Święci Czytają

Neil Gaiman proponuje zapoczątkowanie nowej, świeckiej tradycji, którą nazwał All Hallows’ Read (Wszyscy Święci Czytają, nazwa nawiązuje do Halloween). Pomysł jest bardzo prosty – w wigilię Wszystkich Świętych, czyli w dniu, w którym w krajach anglosaskich (a od niedawna także i u nas) obchodzi się Halloween, podarujmy komuś straszną książkę.