Prosto w ogień

Cykl: Trzy Siostry (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
tłumaczenie
Julia Grochowska
Face the fire
romans, roberts
tinka_27

Czarownice są starymi, szpetnymi i złośliwymi kobietami z brodawkami na nosie. Nic bardziej mylnego! Nora Roberts w swej książce „Prosto w ogień” przekonuje nas, że najwyższy czas zerwać z tymi stereotypami. Czarownice z książki są pięknymi, inteligentnymi kobietami sukcesu, a magia przez nie praktykowana służy tylko dobru. Mia, Nell i Ripley to oszałamiające istoty, złączone czarodziejskimi nitkami, a ich celem jest ochrona Wyspy Trzech Sióstr. Złe moce powracają na wyspę po latach uśpienia, nadchodzi pora decydującego starcia. Gra toczy się o wysoką stawkę – istnienie wyspy i szczęście jej mieszkańców.

źródło okładki: http://www.amber.sm.pl

• Większy kawałek nieba
  • Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny Przypływ
  • Bohaterowie są zmęczeni
  • Cześć, co słychać?
  • Pamiętnik Mary Berg. Relacja o dorastaniu w warszawskim getcie
  • Niepowszedni. Porwanie
  • Obce dziecko
  • Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
  • W obcej skórze
  • Ogród spieczonej ziemi
Większy kawałek nieba
Krystyna Mirek

8 (13 ocen i opinii)
Saga Ognia i Wody. Księga trzecia: Mroczny Przypływ
Jennifer Donnelly

7,8 (10 ocen i opinii)
Obce dziecko
Rachel Abbott

8,37 (19 ocen i opinii)
Dziewczyna, którą nigdy nie byłam
Caitlin Moran

Ogród spieczonej ziemi
Corban Addison

8,33 (3 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
myślnik | 2014-01-13
Przeczytana: 12 stycznia 2014

Z trzech potomkiń czarownic z misją ratowania wyspy i siebie samych,pozostała tylko Mia.
Kobieta ogień,dosłownie i w przenośni.
Spełniona czarownica z niespełnionym życiem uczuciowym.
Pustynne wyschnięte piaski jej serca,ziemia poprzecinana niemymi bruzdami niemocy i łez.
Mia to silna,charyzmatyczna osóbka,do tego piękna i ponętna,lubi wszystko robić sama i polega tylko na sobie.
Kiedyś,dawno temu powierzyła życie i serce mężczyźnie...mężczyźnie,który najzwyczajniej w świecie odszedł.
Lata upłynęły za mgłą wspomnień,rany powoli się zagoiły,a równowaga nie chwieje się już tak bardzo jak kiedyś.
Dziś Mia nie jest sama,ma swoje siostry krwi,ma magię,biznes,pasję,ukochany ogród,ma naprawdę wszystko poza Samem...bo Sam,to zawsze będzie Sam...nikt nie może go zastąpić,nikt nie może się z nim mierzyć.
Mia kocha tylko raz...raz na zawsze.

Ciemność nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa,szykuje się do ataku,zbiera siły i liże rany zadane przez trzy siostry.
Sam wraca do domu,wraca na...

Wicca | 2012-11-27
Przeczytana: 26 listopada 2012

Trylogie mają to do siebie, iż każda kolejna część jest słabsza od poprzedniej. Mamy nieraz wrażenie, że autor/ka próbuje na siłę coś przedłużyć, naciągnać historię, w efekcie czego traci ona na uroku i świeżości. Na szczęście nie jest tak w przypadku tej serii:)Nora Roberts wyczarowuje przed nami trzecią ( ostatnią ) część, której główną bohaterką staje się czarująca rudowłosa Mia Devlin.
Przedstawiając nową historię autorka pozostaje wierna fabule książki, która zgrabnie wplata i uzupełnia poprzednie dwie części.

"CZARODZIEJSKIE WIĘZY" (wcześniej ukazane pod tytułem PROSTO W OGIEŃ) opowiadają historię Mii, która jako kobieta sukcesu wkłada wszystkie siły na prowadzenie lokalnej księgarni połączonej z kawiarnią. Stworzyła miejsce do którego klienci mogą zajrzeć, wybrać książkę lub po prostu usiąść i uraczyc swe podniebienie wyśmienitym śniadaniem bądź pysznym obiadem. Jako potomkini czarownicy sprawia, iż miejsce to ma przytulną, domową atmosferę w którym każdy może pozwolić...

zabielka | 2014-01-19
Przeczytana: 18 stycznia 2014

Ojojoj, Myślę że to najlepsza część z całej trylogii, :) Nora Roberts, przy tej części się naprawdę postarała, Polecam serdecznie. Będzie mi brakowało ciekawych przygód trzech sióstr z magicznej wyspy. Ciekawa byłam co też spotka Piękną Miję,,, A dziś chodzę po domu i śpiewam "szalona ruda",,,, ech. :)

izabela81 | 2014-09-03
Na półkach: 2014 rok, Przeczytane
Przeczytana: 02 września 2014

W książce nie brak namiętności i seksu. Pojawia się również magia, przyjaźń i przygody. Autorka w barwny sposób pokazuje to, co w życiu jest naprawdę ważne - miłość, przyjaźń i wiara w dziedzictwo. To książka również o wybaczaniu, samodzielności i samotności. Jeśli szukacie pełnej ciepła, czarów i niezwykłości książki - ta będzie w sam raz.

Katarzyna Busłowska | 2015-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2015

Ogień i Woda... Mia i Sam.
Chociaż, czy oni naprawdę tak bardzo się od siebie różnią? Nie powiedziałabym.

Mia ma w sobie coś, co sprawia, że ludzie tańczą jak im zagra. Nie chodzi o jej urodę. A przynajmniej nie tylko o to. Mia ma osobowość przywódcy i dlatego Nell i Ripley podążają za nią.

Wreszcie poznałam powód dla którego Sam prysnął z Wyspy. Faceci mają to do siebie, że gdy coś przychodzi im zbyt łatwo, przestają widzieć w tym wartość. Mia z detalami zaplanowała ich przyszłość i nawet mu się to podobało. Chciał jednak od życia czegoś więcej. Rozumiem go. Absolutnie jestem przeciwniczką zawierania poważnych związków w tak młodym wieku. Co dwudziestolatek może wiedzieć o sobie i o życiu? Nic.

Punkt kulminacyjny serii mignął jak błyskawica i nie zdążyłam nawet odczuć tego dreszczyku ekscytacji. Jednak wątek magiczny w tej części pozytywnie się rozwinął. Przez dwie poprzednie zastanawiałam się gdzie podziała się Woda. Mogłam się domyślić, że Wodą jest potomek człowieka-foki, bo...

kasandra_85 | 2012-12-03
Przeczytana: 2012 rok

Virginia | 2014-11-28
Przeczytana: 2014 rok
Kasiaxxx | 2015-10-29
Na półkach: Nora Roberts, Przeczytane
Przeczytana: 29 października 2015

III część trylogii Trzy siostry dla mnie najlepsza. Połączenie romansu z fantastyką. Osobiście nie lubię fantastyki, ale w wykonaniu N. Roberts jest dla mnie do przełknięcia.
Dajcie się porwać historii Mii i Sama.

SharonPersefona | 2015-09-29
Przeczytana: 21 września 2015

Ostatnia część Trylogii Sióstr jest zdecydowanie najlepsza! Podobnie, jak w dwóch poprzednich jest w niej walka dobra ze złem, chwile uniesienia pełne pasji i namiętności, magicznych obrzędów, zmagania z własnymi demonami, by ostatecznie zaznać szczęścia i prawdziwej miłości. Czarodziejskie więzy mają dodatkową iskrę i zdecydowanie najciekawszą, najbardziej poruszającą i piękną historię!

Anna-mojeksiążki | 2012-12-09
Przeczytana: grudzień 2012

"Czarodziejskie więzy" to trzeci tom opowieści o trzech siostrach, współczesnych czarownicach. Pierwsze dwa tomy, "Wyspa Trzech Sióstr" i "Legenda", bardzo przypadły mi do gustu - pisałam o nich TUTAJ.
Nora Roberts to autorka bardzo płodna twórczo, ale również bardzo pomysłowa. Jej książki są świeże i oryginalne, i bardzo różne.

Trylogia o Trzech Siostrach to ciepła opowieść o przyjaźni i miłości, zaprawiona nutą czarów i magii. Każdy tom opowiada losy jednej z Trzech Sióstr - czarownic, żyjących na Wyspie Trzech Sióstr.
Pierwszy tom to historia Nell, kobiety maltretowanej psychicznie przez męża, która znalazła ukojenie na Wyspie. Drugi tom prezentował opowieść o Ripley, niezwykłej zastępcy szeryfa, która starała się odsuwać swoje magiczne umiejętności i żyć normalnie.

"Czarodziejskie więzy" to historia najbardziej intrygującej z sióstr, Mii Devlin - pewnej siebie bizneswomen i doświadczonej czarownicy, pięknej kobiety... ze złamanym sercem. Swego czasu kochała bezgranicznie Sama...