Lubimyczytać.pl to:

romans
typ
papier
tinka_27
6.85 (116 ocen i 12 opinii)

Opis książki

Czarownice są starymi, szpetnymi i złośliwymi kobietami z brodawkami na nosie. Nic bardziej mylnego! Nora Roberts w swej książce „Prosto w ogień” przekonuje nas, że najwyższy czas zerwać z tymi stereotypami. Czarownice z książki są pięknymi, inteligentnymi kobietami sukcesu, a magia przez nie praktykowana służy tylko dobru. Mia, Nell i Ripley to oszałamiające istoty, złączone czarodziejskimi nitkami, a ich celem jest ochrona Wyspy Trzech Sióstr. Złe moce powracają na wyspę po latach uśpienia, nadchodzi pora decydującego starcia. Gra toczy się o wysoką stawkę – istnienie wyspy i szczęście jej mieszkańców.

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
myślnik | 2014-01-13
Przeczytana: 12 stycznia 2014

Z trzech potomkiń czarownic z misją ratowania wyspy i siebie samych,pozostała tylko Mia.
Kobieta ogień,dosłownie i w przenośni.
Spełniona czarownica z niespełnionym życiem uczuciowym.
Pustynne wyschnięte piaski jej serca,ziemia poprzecinana niemymi bruzdami niemocy i łez.
Mia to silna,charyzmatyczna osóbka,do tego piękna i ponętna,lubi wszystko robić sama i polega tylko na sobie.
Kiedyś,dawno temu powierzyła życie i serce mężczyźnie...mężczyźnie,który najzwyczajniej w świecie odszedł.
Lata upłynęły za mgłą wspomnień,rany powoli się zagoiły,a równowaga nie chwieje się już tak bardzo jak kiedyś.
Dziś Mia nie jest sama,ma swoje siostry krwi,ma magię,biznes,pasję,ukochany ogród,ma naprawdę wszystko poza Samem...bo Sam,to zawsze będzie Sam...nikt nie może go zastąpić,nikt nie może się z nim mierzyć.
Mia kocha tylko raz...raz na zawsze.

Ciemność nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa,szykuje się do ataku,zbiera siły i liże rany zadane przez trzy siostry.
Sam wraca do domu,wraca na wyspę,w...

Wicca | 2012-11-27
Przeczytana: 26 listopada 2012

Trylogie mają to do siebie, iż każda kolejna część jest słabsza od poprzedniej. Mamy nieraz wrażenie, że autor/ka próbuje na siłę coś przedłużyć, naciągnać historię, w efekcie czego traci ona na uroku i świeżości. Na szczęście nie jest tak w przypadku tej serii:)Nora Roberts wyczarowuje przed nami trzecią ( ostatnią ) część, której główną bohaterką staje się czarująca rudowłosa Mia Devlin.
Przedstawiając nową historię autorka pozostaje wierna fabule książki, która zgrabnie wplata i uzupełnia poprzednie dwie części.

"CZARODZIEJSKIE WIĘZY" (wcześniej ukazane pod tytułem PROSTO W OGIEŃ) opowiadają historię Mii, która jako kobieta sukcesu wkłada wszystkie siły na prowadzenie lokalnej księgarni połączonej z kawiarnią. Stworzyła miejsce do którego klienci mogą zajrzeć, wybrać książkę lub po prostu usiąść i uraczyc swe podniebienie wyśmienitym śniadaniem bądź pysznym obiadem. Jako potomkini czarownicy sprawia, iż miejsce to ma przytulną, domową atmosferę w którym każdy może pozwolić sobie na...

kasandra_85 | 2012-12-03
Przeczytana: 2012 rok

zabielka | 2014-01-19
Przeczytana: 18 stycznia 2014

Ojojoj, Myślę że to najlepsza część z całej trylogii, :) Nora Roberts, przy tej części się naprawdę postarała, Polecam serdecznie. Będzie mi brakowało ciekawych przygód trzech sióstr z magicznej wyspy. Ciekawa byłam co też spotka Piękną Miję,,, A dziś chodzę po domu i śpiewam "szalona ruda",,,, ech. :)

Anna-mojeksiążki | 2012-12-09
Przeczytana: grudzień 2012

"Czarodziejskie więzy" to trzeci tom opowieści o trzech siostrach, współczesnych czarownicach. Pierwsze dwa tomy, "Wyspa Trzech Sióstr" i "Legenda", bardzo przypadły mi do gustu - pisałam o nich TUTAJ.
Nora Roberts to autorka bardzo płodna twórczo, ale również bardzo pomysłowa. Jej książki są świeże i oryginalne, i bardzo różne.

Trylogia o Trzech Siostrach to ciepła opowieść o przyjaźni i miłości, zaprawiona nutą czarów i magii. Każdy tom opowiada losy jednej z Trzech Sióstr - czarownic, żyjących na Wyspie Trzech Sióstr.
Pierwszy tom to historia Nell, kobiety maltretowanej psychicznie przez męża, która znalazła ukojenie na Wyspie. Drugi tom prezentował opowieść o Ripley, niezwykłej zastępcy szeryfa, która starała się odsuwać swoje magiczne umiejętności i żyć normalnie.

"Czarodziejskie więzy" to historia najbardziej intrygującej z sióstr, Mii Devlin - pewnej siebie bizneswomen i doświadczonej czarownicy, pięknej kobiety... ze złamanym sercem. Swego czasu kochała bezgranicznie Sama Log...

betina360 | 2013-12-14
Na półkach: Nora Roberts, 2013, Przeczytane
Przeczytana: 14 grudnia 2013

Wyspa Trzech Siostr to miejsce magiczne i pelne milosci oraz pozytywnych zdarzen.Takie nowoczesne czarownice sa calkiem fajne i zabawne.

mala5317 | 2013-03-24
Przeczytana: 24 marca 2013

"Niektórzy ludzie nie umieją ani dawać miłości, ani o nią prosić. Są tacy, którzy chcieliby, żeby wszystko samo wpadało im w ręce. Och, oczywiście, gotowi są do pewnego wysiłku. Będą na przykład trzęśli drzewem tak długo, aż piękne, czerwone jabłuszko samo wpadnie do ich koszyka. Nie przychodzi im do głowy, że trzeba wleźć na to drzewo, może nawet parę razy spaść, podrapać się przy tym i posiniaczyć. Jeśli jabłko naprawdę jest cenne, warto dla niego zaryzykować nawet skręcenie karku".

Miłość, poświęcenie, zaufanie i wybaczenie, o tym wszystkim jest trzecia i ostatnia część przygód przyjaciółek z wyspy Trzech Sióstr. Główną bohaterką na której nasza pisarka skupiła swoją uwagę jest Mia, pewna siebie i swego wyglądu bizneswomen. Opuszczona nie tylko przez rodziców, ale i przez swego ukochanego, któremu bezgranicznie oddała swe serce, jak i przez najbliższą przyjaciółkę postanawia zamknąć je i nikogo do niego już nie dopuścić. Przez jedenaście lat udaje jej się dotrzymać swego postanowie...

Agata | 2013-08-03
Na półkach: Ebooki, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 03 sierpnia 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ostatnia część cyklu . Wszystko zależy od tego jaka Mia podejmie decyzję . Miłość jej życia powraca na wyspę .Sam który jedenaście lat temu ją porzucił teraz wraca. Dodatkową niespodzianką przynajmniej dla Nelli i Maca jest to że on również potrafi czarować . Ostateczne rozwiązanie wydaje się najważniejsze . Sam jednak nie widzi powodów by Mia miała się zmierzyć ze złem sama . Jednocześnie wrócił bo ją kocha i przez te wszystkie te lata nie mógł się wyprzeć tego uczucia . Od razu wyczuwają że to co łączyło ich kiedyś (przynajmniej namiętność ) pozostało. Mia jednak nie pozwala sobie na głębsze uczucie .Sam ją zranił tak jak nikt inny .Pozostawił ją nie zdradzając powodów wyjechał .Mężczyzna jednak dąży do tego by rozkochać w sobie kobietę którą kochał przez tyle lat. Cała jego gra zaczęła się już od początku , kiedy przyjechał na WYSPĘ TRZECH SIÓSTR .Romantyczne spotkania mają pokazać że łączy ich nie tylko pozostała część ,ale dużo więcej . Walka o uczucie dorównuje walce z nadchodząc...

Claire | 2013-05-28

"Trzy zalęknione czarownice, uciekając przed prześladowaniami, znalazły kryjówkę u wybrzeży Massachusetts – stworzyły czarodziejską Wyspę Trzech Sióstr. Chociaż zyskały na niej spokój, wszystkie zawarły fatalne związki. Teraz Nell, Ripley i Mia muszą ocalić urokliwą wyspę przed dawną klątwą."

Wyspa Trzech Sióstr to miejsce niezwykłe. Trzy siostry - Siostra Powietrze, Siostra Ziemia oraz Siostra Ogień, stworzyły ją, szukając schronienia. Uciekając przed prześladowaniami czarownic w Salem w roku 1692, połączyły swoje siły i ze skrawka Massachusetts utworzyły wyspę, zwaną teraz Wyspą Trzech Sióstr.

Mia Devlin to zjawiskowo piękna, budząca podziw właścicielka "Kawiarni i książek". To także trzecia z czarownic mieszkających na Wyspie Trzech Sióstr. Jednak Mia różni się od Nell i Riley - odkryła swój dar już jako młoda dziewczyna i nie ukrywa go ani przed sobą, ani przed światem. Wręcz przeciwnie - umiejętnie go wykorzystuje, pomagając przy tym mieszkańcom miasteczka.
Nie tajemnicą jest, ż...

Donna | 2013-03-12
Przeczytana: 11 marca 2013

Magia to potężna moc pomagająca zwalczać zło, które rozprzestrzenia się po świecie. Potrzeba wielu lat praktyk, aby móc opanować tę moc, która drzemie w trzech siostrach, potomkiniach Powietrza, Ognia i Ziemi. I choć każda ma swoją przeszłość, legendę nie znającą zakończenia, to wszystkie razem tworzą prawdziwy magiczny krąg.

Magiczne więzy to ostatnia już część trylogii Trzech Siótr zamieszkujących wyspę o tej samej. Niestety nie czytałam poprzednich części, ponieważ na okładce nie ma żadnej informacji, iż jest to jakakolwiek kontynuacja. I pełna nadziei oraz chęci, zabrałam się za lekturę.

Dziesięć lat temu, Samuel Logan opuścił wyspę Trzech Sióstr oraz zostawił na niej swoją jedyną miłość - Mię Devlin, młodą jeszcze czarownicę. Uciekając od jej cudownego planu na życie, nie zdawał sobie sprawę, że zachował się egoistycznie raniąc tym młodą dziewczynę.

Mia zamknęła swoje serce na wszelką miłość i nie pozwoliła otworzyć tych drzwi. Do momentu, w którym jej dawny mężczyzna nie wr...

Załóż konto za darmo!

76. rocznica
  • Jerzy Stuhr
    67. rocznica
    urodzin
    Aktorstwo to nic innego jak umiejętność zapamiętywania w sobie pewnych stanów nerwowych i odtwarzania ich na zawołanie.
  • Ryszard Henryk Kordek
    93. rocznica
  • Alexandra Adornetto
    22. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jesper Juul
    66. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, którzy w swoich rodzinach byli numerem jeden. Rodzice, którzy w ten sposób hodują dzieci, oddają im niedźwiedzią przysługę, bo one później nie potrafią zaakceptować, że życie może sprawiać ból, że człowiek może być rozczarowany i zły. Są jak pianiści, którzy w fortepianie akceptują tylko białe klawisze. To straszna sytuacja, która czyni z dzieci uczuciowe kaleki. Wielu dorosłych, którzy wychowywali się w takich rodzinach, sądzi, że powinni się rozwieść, gdy tylko w małżeństwie pojawią się pierwsze konflikty.
  • Philip Carlo
    65. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    12. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku