Prosto w ogień

Autor:
Cykl: Trzy Siostry (tom 3)
tłumaczenie
romans
typ
papier
tinka_27
6,86 (118 ocen i 12 opinii)

Opis książki

Czarownice są starymi, szpetnymi i złośliwymi kobietami z brodawkami na nosie. Nic bardziej mylnego! Nora Roberts w swej książce „Prosto w ogień” przekonuje nas, że najwyższy czas zerwać z tymi stereotypami. Czarownice z książki są pięknymi, inteligentnymi kobietami sukcesu, a magia przez nie praktykowana służy tylko dobru. Mia, Nell i Ripley to oszałamiające istoty, złączone czarodziejskimi nitkami, a ich celem jest ochrona Wyspy Trzech Sióstr. Złe moce powracają na wyspę po latach uśpienia, nadchodzi pora decydującego starcia. Gra toczy się o wysoką stawkę – istnienie wyspy i szczęście jej mieszkańców.

źródło okładki: http://www.amber.sm.pl

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
myślnik | 2014-01-13
Przeczytana: 12 stycznia 2014

Z trzech potomkiń czarownic z misją ratowania wyspy i siebie samych,pozostała tylko Mia.
Kobieta ogień,dosłownie i w przenośni.
Spełniona czarownica z niespełnionym życiem uczuciowym.
Pustynne wyschnięte piaski jej serca,ziemia poprzecinana niemymi bruzdami niemocy i łez.
Mia to silna,charyzmatyczna osóbka,do tego piękna i ponętna,lubi wszystko robić sama i polega tylko na sobie.
Kiedyś,dawno temu powierzyła życie i serce mężczyźnie...mężczyźnie,który najzwyczajniej w świecie odszedł.
Lata upłynęły za mgłą wspomnień,rany powoli się zagoiły,a równowaga nie chwieje się już tak bardzo jak kiedyś.
Dziś Mia nie jest sama,ma swoje siostry krwi,ma magię,biznes,pasję,ukochany ogród,ma naprawdę wszystko poza Samem...bo Sam,to zawsze będzie Sam...nikt nie może go zastąpić,nikt nie może się z nim mierzyć.
Mia kocha tylko raz...raz na zawsze.

Ciemność nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa,szykuje się do ataku,zbiera siły i liże rany zadane przez trzy siostry.
Sam wraca do domu,wraca na...

Wicca | 2012-11-27
Przeczytana: 26 listopada 2012

Trylogie mają to do siebie, iż każda kolejna część jest słabsza od poprzedniej. Mamy nieraz wrażenie, że autor/ka próbuje na siłę coś przedłużyć, naciągnać historię, w efekcie czego traci ona na uroku i świeżości. Na szczęście nie jest tak w przypadku tej serii:)Nora Roberts wyczarowuje przed nami trzecią ( ostatnią ) część, której główną bohaterką staje się czarująca rudowłosa Mia Devlin.
Przedstawiając nową historię autorka pozostaje wierna fabule książki, która zgrabnie wplata i uzupełnia poprzednie dwie części.

"CZARODZIEJSKIE WIĘZY" (wcześniej ukazane pod tytułem PROSTO W OGIEŃ) opowiadają historię Mii, która jako kobieta sukcesu wkłada wszystkie siły na prowadzenie lokalnej księgarni połączonej z kawiarnią. Stworzyła miejsce do którego klienci mogą zajrzeć, wybrać książkę lub po prostu usiąść i uraczyc swe podniebienie wyśmienitym śniadaniem bądź pysznym obiadem. Jako potomkini czarownicy sprawia, iż miejsce to ma przytulną, domową atmosferę w którym każdy może pozwolić...

izabela81 | 2014-09-03
Przeczytana: 02 września 2014

W książce nie brak namiętności i seksu. Pojawia się również magia, przyjaźń i przygody. Autorka w barwny sposób pokazuje to, co w życiu jest naprawdę ważne - miłość, przyjaźń i wiara w dziedzictwo. To książka również o wybaczaniu, samodzielności i samotności. Jeśli szukacie pełnej ciepła, czarów i niezwykłości książki - ta będzie w sam raz.

zabielka | 2014-01-19
Przeczytana: 18 stycznia 2014

Ojojoj, Myślę że to najlepsza część z całej trylogii, :) Nora Roberts, przy tej części się naprawdę postarała, Polecam serdecznie. Będzie mi brakowało ciekawych przygód trzech sióstr z magicznej wyspy. Ciekawa byłam co też spotka Piękną Miję,,, A dziś chodzę po domu i śpiewam "szalona ruda",,,, ech. :)

kasandra_85 | 2012-12-03
Przeczytana: 2012 rok

ABC | 2015-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2015

Ogień i Woda... Mia i Sam.
Chociaż, czy oni naprawdę tak bardzo się od siebie różnią? Nie powiedziałabym.

Mia ma w sobie coś, co sprawia, że ludzie tańczą jak im zagra. Nie chodzi o jej urodę. A przynajmniej nie tylko o to. Mia ma osobowość przywódcy i dlatego Nell i Ripley podążają za nią.

Wreszcie poznałam powód dla którego Sam prysnął z Wyspy. Faceci mają to do siebie, że gdy coś przychodzi im zbyt łatwo, przestają widzieć w tym wartość. Mia z detalami zaplanowała ich przyszłość i nawet mu się to podobało. Chciał jednak od życia czegoś więcej. Rozumiem go. Absolutnie jestem przeciwniczką zawierania poważnych związków w tak młodym wieku. Co dwudziestolatek może wiedzieć o sobie i o życiu? Nic.

Punkt kulminacyjny serii mignął jak błyskawica i nie zdążyłam nawet odczuć tego dreszczyku ekscytacji. Jednak wątek magiczny w tej części pozytywnie się rozwinął. Przez dwie poprzednie zastanawiałam się gdzie podziała się Woda. Mogłam się domyślić, że Wodą jest potomek człowieka-foki, bo...

Virginia | 2014-11-28
Przeczytana: 2014 rok
mala5317 | 2013-03-24
Przeczytana: 24 marca 2013

"Niektórzy ludzie nie umieją ani dawać miłości, ani o nią prosić. Są tacy, którzy chcieliby, żeby wszystko samo wpadało im w ręce. Och, oczywiście, gotowi są do pewnego wysiłku. Będą na przykład trzęśli drzewem tak długo, aż piękne, czerwone jabłuszko samo wpadnie do ich koszyka. Nie przychodzi im do głowy, że trzeba wleźć na to drzewo, może nawet parę razy spaść, podrapać się przy tym i posiniaczyć. Jeśli jabłko naprawdę jest cenne, warto dla niego zaryzykować nawet skręcenie karku".

Miłość, poświęcenie, zaufanie i wybaczenie, o tym wszystkim jest trzecia i ostatnia część przygód przyjaciółek z wyspy Trzech Sióstr. Główną bohaterką na której nasza pisarka skupiła swoją uwagę jest Mia, pewna siebie i swego wyglądu bizneswomen. Opuszczona nie tylko przez rodziców, ale i przez swego ukochanego, któremu bezgranicznie oddała swe serce, jak i przez najbliższą przyjaciółkę postanawia zamknąć je i nikogo do niego już nie dopuścić. Przez jedenaście lat udaje jej się dotrzymać swego...

Anna-mojeksiążki | 2012-12-09
Przeczytana: grudzień 2012

"Czarodziejskie więzy" to trzeci tom opowieści o trzech siostrach, współczesnych czarownicach. Pierwsze dwa tomy, "Wyspa Trzech Sióstr" i "Legenda", bardzo przypadły mi do gustu - pisałam o nich TUTAJ.
Nora Roberts to autorka bardzo płodna twórczo, ale również bardzo pomysłowa. Jej książki są świeże i oryginalne, i bardzo różne.

Trylogia o Trzech Siostrach to ciepła opowieść o przyjaźni i miłości, zaprawiona nutą czarów i magii. Każdy tom opowiada losy jednej z Trzech Sióstr - czarownic, żyjących na Wyspie Trzech Sióstr.
Pierwszy tom to historia Nell, kobiety maltretowanej psychicznie przez męża, która znalazła ukojenie na Wyspie. Drugi tom prezentował opowieść o Ripley, niezwykłej zastępcy szeryfa, która starała się odsuwać swoje magiczne umiejętności i żyć normalnie.

"Czarodziejskie więzy" to historia najbardziej intrygującej z sióstr, Mii Devlin - pewnej siebie bizneswomen i doświadczonej czarownicy, pięknej kobiety... ze złamanym sercem. Swego czasu kochała bezgranicznie Sama...

Nanik | 2014-10-14
Przeczytana: 13 października 2014

Mia w pierwszym tomie wydawała się zbyt spokojna, zbyt pewna siebie, by jej postać mogła wzbudzić emocje. Taka chłodna i wszystko wiedząca. To ona jedna zdawała się nigdy nie mieć wątpliwości, twardą ręką kierowała swoimi interesami. Dopiero w miarę rozwoju akcji autorka zdradzała, iż jej spokój jest jedynie fasadą skrywającą ból oraz przejmującą samotność. Wszystkie trzy bohaterki są silne, lecz w przypadku Mii ta siła robiła chyba największe wrażenie - ta dziewczyna nie pozwalała sobie na załamania, nie na oczach innych. Sam... Drażniło mnie, iż autorka przy każdej okazji podkreślała jego urodę (podobnie jak w przypadku Mii), podobało się natomiast, że został odmalowany ze słabościami. Sam nawalił paskudnie w przeszłości, trudno oceniać go jednoznacznie, ale towarzysząc mu krok za krokiem w jego rozterkach nie potrafiłam się na niego za mocno gniewać. Naprawdę się starał :) Choć to również było wyidealizowane - taki zbuntowany chłopiec, zagubiony w swoich uczuciach, samotny, ale...

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Antoni Libera
    66. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Pierre Lemaitre
    64. rocznica
    urodzin
    To zawsze błąd mieć rację zbyt wcześnie.
  • Sven Hassel
    98. rocznica
    urodzin
    - Taka jest wola Boga. Jeśli wojna nie zabija, to nie jest to wojna. Misja, na którą was wysyłam, bez wątpienia skończy się śmiercią. Ale będzie to śmierć żołnierska. Honorowa śmierć.
    - No to, kurwa, hurra. - mruknął Mały głośno.
  • Katarzyna Rygiel
    40. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    95. rocznica
  • George Gordon Byron
    191. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Jerzy Andrzejewski
    32. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    26. rocznica
    śmierci
    Szczęście nie jest wartością, którą można ocenić, jest to sposób myślenia, stan umysłu.
  • James Graham Ballard
    6. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcj... pokaż więcej
  • Tadeusz Rittner
    Trzeba marzyć
  • Ladislav Klíma
    87. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Karol Darwin
    133. rocznica
    śmierci
    Wiele małp lubi bardzo herbatę, kawę i napoje alkoholowe oraz, co sam zaobserwowałem, z przyjemnością pali tytoń.
  • Kamil Giżycki
    47. rocznica