Zacisze 13. Powrót

Cykl: Zacisze 13 (tom 2)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Skyler

Marta wraz z Anetą chcą ostatecznie rozwiązać problem zamurowanych w piwnicy zwłok. Tymczasem na ulicy Zacisze pojawia się bezlitosny szantażysta, który odkrył ich tajemnicę, wścibska starsza pani szpiegująca sąsiadów, domem zaczyna interesować się też policja. Jak przyjaciółki wybrną z tej sytuacji? Nie mają wyjścia. Muszą pozbyć się wszystkich…

boziaczek | 2017-08-29
Na półkach: Przeczytane, E-booki

"Zacisze 13. Powrót" to klasyczna komedia kryminalna Olgi Rudnickiej. Powracamy do wydarzeń sprzed roku, gdzie czekają na nas starzy i nowi bohaterowie; stare problemy jeszcze nie zdążyły się rozwiązać, a już nowe pukają do drzwi...:)
Dobry relaks! Zapraszam do lektury!

basik | 2018-01-14

Druga część przygód zwariowanych przyjaciółek jest również bardzo zabawna.
Tym razem na początku główną bohaterka jest Aneta, która opiekuje się domem Marty, gdy ta na czas ciąży i porodu przeprowadza się do męża w Krakowie.
I to ona narażona jest na wścibstwo nowej sąsiadki, która zamieszkała obok. A ma co ukrywać, bo nagle pojawia się jej były mąż, jego nowa zazdrosna dziewczyna a ona sama zaczyna dostawać tajemnicze anonimy. Jej obecny partner Tomek ma tego wszystkiego dość, wyprowadza się a na jego miejsce przyjeżdża Dorota żeby szukać swojego kota Gucia którego Aneta wyrzuciła któregoś dnia z domu. Pojawia się też tajemniczy szantażysta, który z kolei pomylił Anetę z Martą.
Oj dzieje się w tej powieści dużo śmiesznych rzeczy i naprawdę można się pośmiać z niesamowitych pomysłów bohaterek jak pozbyć się "chłopaków z piwnicy".
Fajna rozrywka na poprawę humoru z bohaterkami które można polubić i nawet "upierdliwa sąsiadka" dodaje kolorytu tej zwariowanej komedii...

gwiazdka | 2014-12-04
Na półkach: Przeczytane, Rok 2014
Przeczytana: 04 grudnia 2014

Ten tom moim zdaniem trochę lepszy niż poprzednie „Zacisze 13". Przede wszystkim akcja chwilami bardziej realna i wiarygodna, poza tym inny, bardziej odpowiadający mi humor, bo muszę tutaj przyznać, że przy tej części nieźle się bawiłam. Niezłe nawiązanie do pierwszej, ale też kilka nowych pomysłów, chociaż pewien schemat się powtórzył, znów mamy wrednego byłego męża, tylko zmienia się żona, więc parę powtórek jest, ale pomysł z szantażem i reakcją naszych pań był świetny.

Podsumowując wiec: warto było przemęczyć się z tomem pierwszym, żeby być zorientowanym podczas lekturki tomu drugiego.

Stworek_vel_Oka | 2014-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2014

Już myślałam, że powtórzony motyw z podglądaniem będzie nudny jak flaki z olejem, ale Olga Rudnicka zadbała oto, żeby to była tylko wisienka na torcie dobrego, lekkiego kryminału.
Upierdliwa sąsiadka, przebrzydły Gucio i faceci, nie tylko trupięta. Ojciec, mężowie i kochanek. Aneta, która wzięła się za siebie, pozbywając się nie tylko ciałka, ale namolnego byłego męża i jego kochanki. Marta i jej opanowanie. Ładunki niewybuchowe i krasnale ogrodowe. Dorota i jej "salon masażu towarzyskiego". To wszystko podszyte pomysłem, humorem i czymś, co wciąga od pierwszej strony.

To kolejne niezmarnowane spotkanie z twórczością Olgi Rudnickiej! :)

Marianna | 2016-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2016

Kolejny znakomity kryminał Rudnickiej. Momentami śmiałam się do łez. Bohaterki genialne,a ich pomysły zwariowane. A wścibska sąsiadka, Krystyna Kopiejka bije wszystkich na głowę, lepsza niż niejeden detektyw.
Polecam, jak zawsze! :) Ja na pewno jeszcze wrócę do tej powieści, i to nie jeden raz.

WampirkaJustynka | 2016-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2016

Całkiem zgrabna kontynuacja Zacisza 13. Nowe postacie, stare trupi i oczywiście wścibska sąsiadka. Dla mnie Pani Olga Rudnicka jest mistrzynią komedii kryminalnych.

mclola20 | 2016-01-24
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2016
Przeczytana: 23 stycznia 2016

Kontynuacja pierwszej części ani trochę nie odbiega poziomem od pierwszej:) świetne dialogi, ciekawa akcja sprawia że trudno się oderwać:) a postać pani Krystyny- wprost genialna:) polecam bardzo:)

ania | 2016-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2016

Nie lubię być niemiła na tym portalu, ale trochę się wkurzyłam. Po co pisać takie książki? Przecież może być zabawnie i inteligentnie. A to książka o idiotkach. Dialogi i akcja tak głupie i przewidywalne, że aż nieśmieszne. Gotowy scenariusz na komedię romantyczną produkcji tvn. Nie polecam.

Fitnesska | 2015-11-10
Przeczytana: 09 listopada 2015

Jest to druga część "Zacisza 13".
Marta i Aneta chcą pozdyć się zamurowanych w piwnicy zwłok, ale nie jest to takie proste. Rodzina Marty, sąsiadka, która wie wszystko o wszystkich i ciągle donosi na policję i anonimy w skrzynce na listy sprawiają, że dziewczyny nie mają możliwości ostatecznie rozprawić się ze swoim problemem z przed roku. Ostatecznie wpadają na pomysł, który może uwolnić je na zawsze od skrywanej zbrodni. Tylko czy plan się powiedzie? Sprawdźcie :)

żurawie_origami | 2016-07-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 23 lipca 2016

Druga część komedii kryminalnej "Zacisze 13". Jak dla mnie lepsza od pierwszej, więcej akcji, nowi ciekawi bohaterowie. I jak zawsze zwariowane pomysły w wykonaniu płci pięknej. Tym razem Aneta i Marta muszą wydobyć zamurowane w piwnicy zwłoki i "pochować" je w inne miejsce. Co z tego wyniknie? Jak to bywa u Olgi Rudnickiej, będzie dużo śmiechu, zawirowań, nieplanowanych zwrotów akcji i pomysłów z kosmosu. Fanom autorki na pewno się spodoba :)