Róg Valere

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Great Hunt vol.2
Koło czasu
NameLess

Druga część drugiego tomu cyklu "Koło czasu".

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: http://static2.intelimedia.pl/sub/Rog-Valere-_bn4832.jpg

eR_ | 2016-06-02
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 01 czerwca 2016

Robert Jordan to jeden z najznakomitszych twórców fantasy, który większość swojego czasu poświęcał na tworzenie niesamowitego świata, znanego pod ogólną nazwą Koło Czasu. Cykl ten składa się z 14 tomów, ale twórca niestety nie zakończył swojego dzieła, z powodu swojej przedwczesnej śmierci. Pozostawione notatki, sugestie, co do dalszych wydarzeń wykorzystał Brandon Sanderson, kończąc za twórcę jego dzieło.
Będę na bieżąco opiniował cały cykl, tom po tomie, który otrzymałem dzięki uprzejmości Wydawnictwa Zysk.

Rand al'Thor, wraz ze współtowarzyszami niedoli, nadal podąża drogą, która być może zaprowadzi go na ścieżkę, która poprowadzi cały świat do ostatecznej zagłady.Nie mogąc mieć pewności, który z nich jest osławionym Smokiem Odrodzonym, cała drużyna stara się żyć własnym życiem, jednocześnie wypełniając różnego rodzaju misje i zadania.Tym razem Wielkie Polowanie ma im dostarczyć legendarny Róg Valere, którego moc może uczynić właściciela potężnym i zdolnym do władania całym...

Mateusz | 2019-02-19
Przeczytana: 18 lutego 2019

Po przeczytaniu ostatniej strony naszła mnie refleksja: to dopiero początek...
Prawdę mówiąc 2 pierwsze tomy spokojnie mogą objętościowo zawstydzić inne sagi, mamy tu blisko 2 tysiące stron! A to dopiero początek, jak powiedziałem na początku. Mimo objętości nie odczułem jakiegoś znużenia. Owszem były fragmenty nudniejsze, ale ogólnie bardzo dobra lektura. Dalej mamy do czynienia z tymi samymi bohaterami, ich drogi co prawda trochę się rozchodzą, schodzą, rozchodzą i tak kilka razy. Ale też mamy [spoiler dla tych co czytali] fajny powrót bohatera, którego bardzo polubiłem w pierwszym tomie.
Bohaterowie ewoluują, chcąc nie chcąc zmienili się. Wątki zaczynają się mnożyć, ale to dobrze mając w świadomości ile jeszcze przede mną.
Mała rada tylko: dawkowanie. Nie zabierajcie się za cykl chcąc przeczytać całość. Tom na pół roku jest dobrym rozwiązaniem. Pamiętamy wszystko, a nie nudzi się.
Polecam.

jovvi | 2015-09-28
Przeczytana: 02 lutego 2005

Cykl zrealizowany z rozmachem. Pojedyncze postacie wielobarwne i ciekawe. Spora ilość rozwlekłych detali i opisów spowalniających akcje ale nie psuja one ogólnego wrażenia napięcia. Największym problem finału jest niestety śmierć autora. Co by nie mówić, Sanderson, który kończy Koło Czasu na podstawie notatek Jordana jest lekko skostniały. Niestety ostatnia część Koła straciła nieco uroku - ciekawe czy Jordan rzeczywiście sam tak zaplanował zakończenie? A może to już Rand Sandersona? Polska premiera planowana na ten rok wiec polecam zabierać się - do przeczytania 14 pokaźnych tomów!

książek: 1960
Silaqui | 2011-02-02
Przeczytana: 01 lutego 2011

W porównaniu z pierwszym tomem akcja nabiera tempa. Coraz lepiej poznajemy świat w którym żyją bohaterowie, a także śledzimy zmiany w nich zachodzące.
Wielkie polowanie przeczytałam w miarę szybko i od razu zaczęłam czytać "Róg Valere".
Soft fantasy w mistrzowskim wykonaniu - oto krótka i treściwa recenzja tego tomu :D

Roxi | 2015-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2015

Znajomy polecił mi cykl Koło Czasu. Zobacz, poczytaj, może Ci się spodoba i chyba będę musiała go skrzyczeć, bo... nie mogę się oderwać od lektury!
Róg Valere przeczytałam właściwie jednym tchem.

Pyro | 2016-09-11
Na półkach: Przeczytane, Fantasy
Przeczytana: 11 września 2016

Nienaganna kontynuacja przygód z pierwszego tomu. Świetnie rozwijane wątki, szczególnie głównego bohatera Randa. Dużą zaletą autora jest to, że potrafi znakomicie tworzyć i rozbudowywać postacie, dzięki czemu są niezwykle lubiane i przyciągają uwagę. Czytanie sprawia sporą przyjemność, dzięki płynnemu prowadzeniu akcji, która prowadzi w naturalny sposób do epickiej kulminacji zdarzeń. Już w tym tomie Robert Jordan wykształcił swój własny kompletny warsztat pisarski. Rozbudował znacznie uniwersum co widać po bardziej szczegółowej mapce dołączonej do wydania książki. Mam nadzieję, że w następnych tomach zostanie utrzymany dotychczasowy poziom i tempo akcji nie spadnie. Oczywiście nie jest to powieść idealna, nie wszystkim przypadnie do gustu. Niektórym może się wydawać, że wątki są za bardzo rozciągane a część pomysłów wepchnięta na siłę. Mi przeszkadzają jak na razie tylko słabe opisy walk na miecze i nie do końca wyjaśniona natura magii (np. jej ograniczenia, charakter rzucanych...

Mariusz B | 2014-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2014

Zazwyczaj jak coś zaczynam to staram się to skończyć. Dlatego też sięgnąłem po drugi tom Koła Czasu. Wszystkie uwagi jakie miałem do pierwszego tomu, śmiało również mogę przypisać drugiej części. Wątki zapoczątkowane w pierwszej części zostają kontynuowane i więcej rzeczy jest wyjaśnione, sama fabuła toczy się też jakby trochę szybciej, co traktuję jako plus.

Zawsze podziwiam autorów, którzy są w stanie wykreować swój własny świat. Jednak w tym przypadku, nie zostałem jakoś specjalnie wciągnięty. Pewnie dlatego, że widać zbyt dużo podobieństw do innych dzieł, ale o tym pisałem przy okazji poprzedniego tomu, więc nie będę się powtarzał.

Zobaczymy co przyniosą kolejne tomy.

Dżasta | 2016-11-05

Ta książka czekała na mnie ponad półtorej roku, o ile dobrze liczę. Pożyczyłam ją od mojego znajomego, który jest wyjątkowo cierpliwym człowiekiem i jak stała na półce, tak stała. Próbowałam ją zacząć, ale za każdym razem zatrzymywałam się na tym samym denerwującym momencie, w którym coś poszło nie tak, jak bym chciała. Doczekała się przeczytania dopiero, gdy byłam w wielkiej potrzebie powstrzymania nudy w pracy i w końcu się za nią zabrałam.
Rand al’Thor wraz z Perrinem i Matem przebywają na zamku w Fal Dara. Ich relacje nie układają się najlepiej, raczej wręcz przeciwnie, gdyż Rand chce wyjechać i to bez ich towarzystwa. Pewnego dnia jednak na zamek napadają trolloki i Sprzymierzeńcy Ciemności, wypuszczając groźnego sługę Czarnego, kradnąc z zamku ważny dla Mata sztylet, od którego zależy jego życie, a także zabierając ze sobą legendarny Róg Valere. Wierzy się, że ma on moc, by przywołać armię wielkich wojowników z przeszłości, w tym Artura Jastrzębie Skrzydło, którzy będą...

viosenna | 2013-06-26

Wciągająca bardziej niż pierwsza część, w końcu o wiele więcej wyjaśnia, w ogóle wszystkiego jest więcej:) Zapożyczenia z różnych światów i autorów jak zwykle widoczne, ale ja wybaczam autorowi,bo poza tym książka wspaniała!Oby tak dalej, sięgam po kolejny tom.

socjologos | 2019-03-07
Przeczytana: styczeń 2019

Z "Kołem Czasu" na ten moment poddałem się przy tomie numer 4. Jednakże jeżeli jest jakiś tom, dla którego warto koniecznie sięgnąć po sagę Roberta Jordana, to jest nim zdecydowanie "Wielkie Polowanie".

Sam początek wydaje się mało zachęcający - ot, jak to u danego autora bywa już zawsze, mamy zatrzęsienie nudnych dialogów, wewnętrznych rozważań, stania w miejscu aż w końcu bohaterowie ruszą z tej cholernej wioski, czy cholernego miasta... Na szczęście w tym tomie autor szybko rekompensuje tę stratę ciągnąc nas w wir wielowątkowości i masy ciekawych przygód. Tym razem narracja prowadzona jest z kilku perspektyw, dlatego lepiej poznajemy świat i poszczególnych bohaterów.

W "Wielkim Polowaniu", mówiąc kolokwialnie, jest już dużo mniej "tolkienowato" - powoli pomysły i proza Jordana nabierają własnego charakteru, a lektura jest wyjątkowo płynna. Szczególnie to w jaki sposób autor opisuje i tworzy różne kultury w wykreowanym przez siebie świecie zasługuje na duże uznanie.

W...