Złote jabłka afrodyty

978-83-07-03121-7
grecja, legendy, stabryła
Inne
kirikot

"Nowa książka Stanisława Stabryły to opracowany na podstawie oryginalnych antycznych źródeł i przekazów zbiór opowiadań, których bohaterami są wielcy kochankowie, znani z mitologii grackiej, m.in. Eros i Psyche, Pygmalion i Galatea, Tezeusz i Ariadna, Hippolytos i Fedra, Herakles i Dejanira, Jazon i Medea, Orfeusz i Eurydyka, Achilles i Bryzeida, Odyseusz i Penelopa." (cyt. z okładki)

Zbiór opowiadań oddający klimat starożytnego świata hellenistycznego, napisany pięknym, poetyckim i prostym językiem. Wierne z oryginalnymi mitami i legendami, z przyjemnością je przeczytałam.

Sybora | 2016-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2016

Bardzo przyjemna lektura:). Autor stara się sfabularyzować znane mity i nadać im ciekawszego wymiaru, chociażby przez ukazanie nieznanego z mitologii punktu widzenia niektórych postaci. Dzięki temu historie są żywe i łatwiejsze w przyswojeniu. Polecam jednak czytać po kawałku: historie nie są zbyt rozbudowane fabularnie a charaktery są dość płytko zarysowane z racji chociażby krótkiej formy. Przez to lektura może się nużyć;).

asl | 2014-11-11
Przeczytana: 2011 rok

Polecam fanom mitologii bez cenzury ;)

bartekfm | 2011-12-11
Przeczytana: 10 grudnia 2011

Taki miszmasz. Kilka ciekawych, a kilka kompletnie nieciekawych opowiadań. Najlepsze to te o Parysie i Helenie.

dorine | 2016-09-23
Przeczytana: 23 września 2016