Szeroki świat moją parafią: Wymiary i prawda zbawienia

Tłumaczenie: Anna Turowiczowa
Wydawnictwo: Cerf-Kairos-Znak
Vaste monde, ma paroisse. Verite et dimensions du salut
religia
Snoopy

Kardynał Yves Congar (1904 - 1995) był bez wątpienia jednym z najważniejszych teologów XX wieku. W książce Szeroki świat moją parafią w proroczy sposób ukazał stosunek Kościoła do świata - ustawił te dwie rzeczywistości w takiej relacji, jaką znamy z codziennego doświadczenia. Congar porusza tu kontrowersyjne tematy reinkarnacji, możliwości istnienia innych istot myślących we wszechświecie, zbawienia dla wszystkich.

Ten ostatni wątek jest kluczem do całej książki, a aktualności dodała mu watykańska instrukcja Dominus Iesus. Wudawane we Francji wznowienia tej książki (ostatnie w roku 2000) ukazują, że oparła się ona próbie czasu. Polski czytelnik zetknął się już z nią w wydaniu zbiorowym pt. Chrystus i zbawienie świata (Znak 1968).
Obecna edycja jest pierwszym polskim wydaniem tego tytułu pozbawionym ingerencji cenzorskich.

Bożena | 2016-05-29