Już na zawsze

Even after
978-83-7492-067-4
Kingsbury, miłość, przyjaźń
Scarlett

W tej poruszającej kontynuacji "Pomimo wszystko", Emily Anderson, teraz już dwudziestoletnia, spotyka na swojej drodze kogoś, kto kompletnie odmieni jej życie. Jest nim Justin Baker, młody żołnierz-rezerwista, który zamierza wyjechać na misję w Iraku. Ich pełen czułości i oddania związek, oparty na zaufaniu i wierze, staje się źródłem inspiracji dla wszystkich których znają, a w szczególności...

Ich pełen czułości i oddania związek, oparty na zaufaniu i wierze, staje się źródłem inspiracji dla wszystkich których znają, a w szczególności dla rodziców Emily, Lauren Gibbs i Shane'a Galantera, którzy po latach rozłąki znowu są razem.

Lauren i Shane ciągle jednak zmagają się z tym wszystkim co ich dzieli, z odmiennym postrzeganiem świata, wojny w Iraku czy polityki. Laura w przeciwieństwie do Shane'a, nie wierzy już, że uda im się pokonać dzielące ich bariery i uratować ich odrodzony związek. Wraca więc do pracy jako korespondentka wojenna w Afganistanie i tym razem już oboje są przekonani, że to koniec. Ale czy na pewno?

Wielka tragedia wedrze się w ich życie i jeszcze raz podda próbie. Czy będą w stanie odrzucić dzielące ich różnice i pozwolą, aby miłość zwyciężyła? Bez względu na koszty?

Milena | 2013-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2013

Podchodziłam do tej książki dwa razy, bo początek jest nieco nudny i nie wciągający, ale zdecydowanie nie żałuję, że ją przeczytałam, bo potem się zdecydowanie rozkręciła. Podkreśla ona przede wszystkim trzy wartości, którymi kierują się główni bohaterowie książki : miłość, wiara i ojczyzna.
Ukazuje uczucie łączące dwie pary. Lauren i Shane spotykają się ponownie po dwudziestu latach rozłąki. Bóg dał im możliwość znów być razem. Choć ich miłość jest niezaprzeczalnie prawdziwa i głęboka to jednak są między nimi różnice poglądów, z którymi ciężko im być razem. Od pierwszego spotkania między Emily i Justinem zaczyna iskrzyć. Szybko przekonują się, że rodzące się pomiędzy nimi uczucie ma wielką moc i że świata po za sobą nie widzą. Justin to chłopak wręcz idealny.
Bardzo ważną rolę w życiu głównych bohaterów odgrywa Bóg. Bardzo często modlą się powierzając swój los stwórcy. Wierzą, że się nimi opiekuje i wie co jest dla nich najlepsze.
Książka pokazuję również wojnę w Iraku i różne...

Scarlett | 2011-04-07

Niesamowicie piękna; w moim odczuciu jest to najlepsza spośród wszystkich książek napisanych przez Karen Kingsbury.

spirit | 2013-04-08

Piękna historia i bardzo wzruszająca ...
Która z nas nie chciałaby mieć takiego chłopaka jakim był żołnierz Justin?
Przystojny, mądry, dobry,troskliwy i gotowy do poświęceń- jednym słowem ideał...
Ale jak ciężko musi być dziewczynie takiego chłopaka, która nie wie czy ten ideał dożyje jutra?
Nie da sie snuć planów na przyszłość, bo przyszłość jest czymś niepewnym...
Uważam, że książka niesie ze sobą pewne przesłanie; w szczególności powinniśmy akceptować to co przynosi nam życie, a także wierzyć w miłość,i taką od pierwszego wejrzenia, jak również taką, która przychodzi stopniowo krok po kroku z przyjaźni.
Polecam:) Prawdziwy wyciskacz łez ...

kuzynka | 2013-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2013

Bardzo dobra kontynuacja "Pomimo wszystko". Ciepła opowieść o miłości, bólu, cierpieniu, wielkiej stracie, ale także dobru, jakie z tego wszystkiego wynika. O tym, że Bóg ma zawsze dobry plan dla każdego.

Melia | 2010-09-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 2009 rok

piękne...piękne...piękne...i na pewno warte przeczytania

Angela1990 | 2016-02-06
Na półkach: Obyczajowe, Przeczytane

Kontynuacja przygód Emily i jej rodziców. Jest to wzruszająca opowieść o życiu młodej dziewczyny: pierwszej miłości,radościach młodości, o perypetiach jej rodziców,o wojnie i jej ofiarach, o tym, że życie składa się z wzlotów i upadków. Naprawdę piękna książka,poruszająca głębokie i trudne tematy, pokazująca prawdziwe życie. Polecam!

lulu | 2011-12-02

Powiem tak: Jeśli przebrniecie przez pierwszy rozdział, nie zawiedziecie się!
Sięgnęłam po tę książkę za namową koleżanki, która mi ją pożyczyła. Z trudem przebrnęłam przez początek ksiażki, ale potem...
Ostatecznie płakałam jak głupia. Przepiękna historia.

Lidia Witkowska | 2016-09-05
Przeczytana: sierpień 2016

prawdziwa miłość, zawsze wymaga wyboru i cierpienia, wbrew losowi, po burzliwych losach osobistych, po długim rozstaniu i pracy by na nowo się odnaleźć i umieć zrezygnować z siebie dla Tej Ukochanej osoby, by tak naprawdę znów siebie odnaleźć
książka warta przeczytania

torebka | 2015-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2015

Ach ta Miłość . Nie pamiętam kiedy ostatnio tyle ryczałam dosłownie, ryczałam przy pierwszej części i tu też nie obyło się bez tej przyjemności. Nie wiem czy byłabym w stanie przeżyć podobną historię czy umiałabym znaleźć w sobie tyle siły co Emily. Podziwiam i polecam

Barbara | 2015-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2015

Moja pierwsza przygoda z tą autorką i chyba raczej więcej nie sięgnę po jej książki. Bohaterowie zbyt wyidealizowani, ogólnie zbyt cukierkowo no i od początku wiadomo, co się wydarzy.