Już na zawsze

2008-01-01
978-83-7492-067-4
Aleksandra Czwojdrak
Kingsbury miłość przyjaźń

prawdziwa miłość, zawsze wymaga wyboru i cierpienia, wbrew losowi, po burzliwych losach osobistych, po długim rozstaniu i pracy by na nowo się odnaleźć i umieć zrezygnować z siebie dla Tej Ukochanej osoby, by tak naprawdę znów siebie odnaleźć
książka warta przeczytania

książka warta przeczytania

Ma być wzruszająca ale dla mnie jest dość banalna. Typowe czytadełko.

Ma być wzruszająca ale dla mnie jest dość banalna. Typowe czytadełko.

Kontynuacja przygód Emily i jej rodziców. Jest to wzruszająca opowieść o życiu młodej dziewczyny: pierwszej miłości,radościach młodości, o perypetiach jej rodziców,o wojnie i jej ofiarach, o tym, że życie składa się z wzlotów i upadków. Naprawdę piękna książka,poruszająca głębokie i trudne tematy, pokazująca prawdziwe życie. Polecam!

Piękna, lekka opowieść o żołnierskiej karierze młodego Amerykanina, pierwszej miłości i misji w Iraku, której nie przeżył. Książka poświęcona budowaniu poglądu na wojnę, potrzeby pomocy krajom pogrążonym w chaosie i dążącym do demokracji. ( 80 / 52 )

Ach ta Miłość . Nie pamiętam kiedy ostatnio tyle ryczałam dosłownie, ryczałam przy pierwszej części i tu też nie obyło się bez tej przyjemności. Nie wiem czy byłabym w stanie przeżyć podobną historię czy umiałabym znaleźć w sobie tyle siły co Emily. Podziwiam i polecam

Moja pierwsza przygoda z tą autorką i chyba raczej więcej nie sięgnę po jej książki. Bohaterowie zbyt wyidealizowani, ogólnie zbyt cukierkowo no i od początku wiadomo, co się wydarzy.

Ahh... Jakże piękna, ale jakże jednocześnie bolesna...

Ahh... Jakże piękna, ale jakże jednocześnie bolesna...

Trudno słowami opisać emocje towarzyszące przy czytaniu tej książki.

Trudno słowami opisać emocje towarzyszące przy czytaniu tej książki.

Podchodziłam do tej książki dwa razy, bo początek jest nieco nudny i nie wciągający, ale zdecydowanie nie żałuję, że ją przeczytałam, bo potem się zdecydowanie rozkręciła. Podkreśla ona przede wszystkim trzy wartości, którymi kierują się główni bohaterowie książki : miłość, wiara i ojczyzna.
Ukazuje uczucie łączące dwie pary. Lauren i Shane spotykają się ponownie po dwudziestu latach rozłąki. Bóg dał im możliwość znów być razem. Choć ich miłość jest niezaprzeczalnie prawdziwa i głęboka to jednak są między nimi różnice poglądów, z którymi ciężko im być razem. Od pierwszego spotkania między Emily i Justinem zaczyna iskrzyć. Szybko przekonują się, że rodzące się pomiędzy nimi uczucie ma wielką moc i że świata po za sobą nie widzą. Justin to chłopak wręcz idealny.
Bardzo ważną rolę w życiu głównych bohaterów odgrywa Bóg. Bardzo często modlą się powierzając swój los stwórcy. Wierzą, że się nimi opiekuje i wie co jest dla nich najlepsze.
Książka pokazuję również wojnę w Iraku i różne spostrzeżenia na jej temat. Przede wszystkim stawia ona pytanie, czy Ameryka powinna toczyć wojnę i wysyłać ludzi na front, gdzie w każdej chwili ktoś może zginąć.
„Już na zawsze” przedstawia niezwykle wzruszającą historie. Zdecydowanie nie należę do osób, które płaczą podczas czytania książek, a tu przeryczałam połowę. Książka jest warta przeczytania co do tego wątpliwości nie mam.

Ukazuje uczucie łączące dwie pary. Lauren i Shane spotykają się ponownie po...

Bardzo dobra kontynuacja "Pomimo wszystko". Ciepła opowieść o miłości, bólu, cierpieniu, wielkiej stracie, ale także dobru, jakie z tego wszystkiego wynika. O tym, że Bóg ma zawsze dobry plan dla każdego.

• Posiadam :)
  • Obyczajowe
  • Karen Kingsbury

Dodaj cytat z książki Już na zawsze