Panna Jane Marple - życie i czasy. Biografia według Agathy Christie

Agatha Christie's Miss Marple. The Life and Times of Miss Jane Marple
83-7180-569-1
Jane, Marple
Pistacia

"...pamiętaj o wiekowej, niezamężnej damie, która zajmuje się robótkami na drutach i pielęgnuje swój ogródek, ale niepomiernie góruje nad każdym sierżantem detektywem. Ona ci powie, co mogło się zdarzyć, co powinno się zdarzyć. Ba! Powie nawet, co zdarzyło się rzeczywiście". Te słowa wysokiej rangi urzędnika policyjnego znakomicie charakteryzują najsławniejszą kobietę detektywa literatury kryminalnej, uroczą, pozornie naiwną, w istocie zaś śmiertelnie groźną (dla przestępców) pannę Jane Marple z St Mary Mead.

[opis wydawcy]

Herakliusz | 2016-06-15