Ostatnia Świątynia

Wydawnictwo: Libros
Pour l'amour de philae
historyczna
kirikot

Maleńka wyspa File trwała przez tysiąclecia w pobliżu pierwszej katarakty Nilu. Na jej skałach wznoszą się mury ostatniej pogańskiej świątyni w kraju, w którym zapanowało chrześcijaństwo zaprowadzone przy pomocy wojsk Wschodniego Cesarstwa. W prastarym sanktuarium Izydy żyje ostatnia wspólnota wyznawców bogini, broniąc wiary starożytnych Egipcjan. Z miłości do File dwoje młodych ludzi - kapłanka Izis oraz kapłan Sabni - podejmują nierówną walkę z potężnymi nieprzyjaciółmi. Łączy ich uczucie, które dodaje im sił. Ich najgroźniejszym wrogiem jest władca Elefantyny, biskup Teodor. Prefekt bizantyjskich oddziałów Maksymian zakochuje się w kapłance, chce pojąć ją za żonę i obiecuje chronić wyspę wbrew cesarzowi, chrześcijanom i biskupowi. Czy Izis uda się obronić świątynię i wiarę przodków? Czy miłość młodej pary przezwycięży grożące niebezpieczeństwa?

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie

choli | 2013-08-03

jak zwykle świetne rozeznanie historyczne, po tej lekturze odbyłem podróż na File

even2 | 2010-08-29
Przeczytana: 2009 rok

Kolejna magiczna wyprawa do Egiptu.

Inger | 2014-04-21
Na półkach: Przeczytane, 2014, Stosik 2014
Przeczytana: 20 kwietnia 2014

Smutna... Świetna, jak to mają w zwyczaju książki pana Jacq`a, ale smutna.

LittleHappyMonster | 2016-11-26
Lalea | 2016-09-19