Sahara

Tłumaczenie: Witold Kalinowscy
Cykl: Przygody Dirka Pitta (tom 11)
Wydawnictwo: Amber
Sahara
8324120777
Sahara, cussler, clive
Bartek

Inne wydania

Rok 1865. Wojna secesyjna dobiega końca. Konfederacki okręt z tonami złota na pokładzie przebija się przez blokadę Unii i ginie w odmętach Atlantyku. Rok 1996. Światu grozi kataklizm. Nieznany czynnik niszczy tlen w atmosferze Ziemi. Naukowcy usiłujący wyjaśnić te tajemnice przepadają bez śladu wśród piasków Sahary. Na ich poszukiwanie wyrusz Dirk Pitt.... Zagadkowa epidemia, krwawy afrykański...

Zagadkowa epidemia, krwawy afrykański tyran, ekologiczna katastrofa i zapierająca dech przygoda.

olympique | 2013-12-03

Cussler to chyba jeden z najlepszych autorów książek przygodowych. Po Saharę sięgnąłem jako pierwszą z jego książek. Nie zawiodłem się. Jest w niej wszystko co w takiej tematyce powinno być. Wartka akcja, wspaniali bohaterowie, piękne kobiety. Dzięki przygodom Dirka Pitta ta tematyka stała mi się jeszcze bliższa. Czyta się szybko i chce się jeszcze.

Ania Materzynska | 2012-03-26
Na półkach: Przeczytane, 2012, Po angielsku
Przeczytana: 24 marca 2012

Lubię wszystkie książki Cusslera, bez wyjątków, natomiast tej długo nie chciałam czytać, ze względu na to, że oglądałam już film na podstawie tej powieści i znałam (a przynajmniej myślałam, że znam) fabułę. Po lekturze stwierdzam - film zupełnie się nie umywa do swojego książkowego pierwowzoru. Fabuła jest dużo bardziej skomplikowana, logiczniejsza, jest mnóstwo wątków i bohaterów pominiętych. Jak zwykle wartka akcja i ciekawe dialogi nie pozwalają się nudzić. Chyba jedna z najlepszych książek Cusslera. A kto jeszcze tego błędu nie popełnił, to niech broń Boże nie ogląda filmu, bo nie warto. Może tylko po to, żeby popatrzeć na aktorów ;)

Faust_Goethe | 2014-05-02
Przeczytana: 02 maja 2014

Dirk Pitt jest połączeniem Jamesa Bonda z MacGyverem, a na dodatek ma mnóstwo szczęścia i tyle wiedzy ile Wikipedia.

"Sahara" to druga, przeczytana (przeze mnie) książka autorstwa Cusslera.
Przy wyborze kierowałem się opiniami, a także ocenami, które okazały się najwyższe dla tej właśnie pozycji.

Po świetnej "Aferze Środziemnomorskiej", liczyłem (zgodnie z ocenami) na jeszcze lepszą przygodę. I tutaj się przeliczyłem. Nie chcę odradzać książki, czy czegokolwiek w tym rodzaju. Po prostu jest słabsza i strasznie przesadzona. Po za tym chyba trochę za długa.

Reasumując: w zależności od tego jak bardzo "przymrużymy oko" - książka dobra/ średnia.

Radosław | 2014-02-02

Jedna z moich ulubionych powieści Clive Cusslera. Bardzo fajne wyjście od historii z końca wojny secesyjnej i rejsu tajemniczego okrętu konfederatów. Bardzo fajna fabuła, wartka akcja. Swego rodzaju przesłanie z wątkiem ekologicznym. Niezniszczalna para Dirk Pitt i Al Giordino jak zwykle pokonują złoczyńców. No i do tego dochodzi to co, odnajdują na tytułowej Saharze. Świetna książka przygodowa. Przeczytałem już dwa razy i chętnie kiedyś jeszcze do niej wrócę.

Aha, warto dodać, że wersja filmowa ni jak się nie ma do książki. Lepiej przeczytać (choć uważam, że film "może być").

Sowia | 2012-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2012

Mimo długiego czasu jaki zajęło mi przeczytanie tej lektury, uważam, że nie był to czas stracony.

Występuje wiele wątków, miedzy innymi zagadkowe zaginięcie Kitty Mannock, czy los statku o nazwie "texas". Główni bohaterowie, Dirt Pitt i Al Giordino, wyruszają z misją zbadania wód, w których z zawrotna szybkością rozprzestrzenia się czerwony zakwit, który może doprowadzić do katastrofy ekologicznej.
Jednak zagadka, skąd bierze się skażenie, okazuje się bardziej skomplikowana..

jw23 | 2012-02-23
Przeczytana: listopad 2011

Autor w formie, żywa akcja, nie ma czasu na nudę, nawet się nie spostrzegłem a już książka się skończyła, polecam.

luke000 | 2011-04-13

klasyka tego autora na jej podstawie została nakręcona średniej jakości adaptacja filmowa

Robert | 2016-09-15

Najlepsza część przygód Dirka Pitta i jego przyjaciela Ala Giordino. Akcja na najwyższym poziomie a przygody w których biorą udział bohaterowie są niesamowite.

Czarek | 2015-06-30

Kolejna rewelacyjna książka o przygodach Dirka Pitta. POLECAM !!!

Darkgirl1997 | 2016-02-23
Przeczytana: 2014 rok

Bardzo dobra propozycja nie tylko dla miłośników przygody. Jak dla mnie, tak właśnie powinna wyglądać powieść tego gatunku. Narracja pozwala na dokładne zapoznanie się z opisywaną sytuacją nie tylko na jednej płaszczyźnie z perspektywy jednej osoby. Byłam bardzo zaskoczona, że film "Sahara" okazał się tak nudny. Po przeczytaniu tej książki spodziewałam się czegoś lepszego. Widocznie zapomniałam, że film niemal nigdy nie przebije książki ;) Chętnie sięgnę po inne tomy z przygodami głównego bohatera tej powieści.