Czerwony Książę

978-83-247-1217-5
Wilhelm von Habsburg
literatura faktu
Pistacia

Opowieść o Wilhelmie von Habsburgu (1895-1948) – potomku najpotężniejszej dynastii Europy, żołnierzu Franciszka Józefa i pretendencie do tronu przyszłego królestwa… Ukrainy (jego brat miał zostać królem Polski). Kim był naprawdę ten spiskowiec w monarchii hiszpańskiej, biseksualny hulaka w Paryżu, zagorzały nazista w Austrii, a potem agent amerykański, zmarły w stalinowskim więzieniu? Historia niezwykłego człowieka i jego potężnej rodziny, uwikłanych w tyleż barwne, co straszne dzieje Europy I połowy XX wieku.

[opis wydawcy]

LOKI | 2012-12-20
Przeczytana: 2012 rok

Historia Wilhelma Habsburga niedoszłego króla Ukrainy i jego rodziny rozgrywa się w Europie na przełomie XIX i XX wieku. Książkę mimo wielu wątków i faktów historycznych czyta się szybko i przyjemnie. Całość barwnej opowieści mogła by posłużyć za nie jeden scenariusz filmowy.

Przeczytana: marzec 2011

Ciekawa książka o nieznanej szeszej historii austryjackiego księcia, który o mały włos nie został władcą pierwszej niepodległej Ukrainy, która to jednak nie przeżyła stadium noworodka, zdmuchnięta przez zawieruchę I Wojny Światowej.

filifionka667 | 2011-05-06
Przeczytana: sierpień 2010

Polecam z czystym sercem. Czytalam z zafascynowaniem. Wilhem Habsburg to moj bohater! Wyatkowo brawna postac i do tego te przygody....

halyczanoczka | 2015-12-29
Przeczytana: 02 kwietnia 2016